Popolavá blond a´la Marilyn je horúcim trendom: Kto si ju môže dovoliť?

Popolavá blond a´la Marilyn je horúcim trendom: Kto si ju môže dovoliť? Zdroj: REDKEN
Nie je blond ako blond. Existuje niekoľko rôznych odtieňov, aktuálne je však veľmi trendy najsvetlejší odtieň s kovovými odleskami. Ktoré z nás si ho môžu dovoliť?

Nikto nemôže pochybovať o tom, že blond farba je sexi a príťažlivá. Blondínam, počnúc Marilyn Monroe, Brigitte Bardot až po Madonnu, ležal svet pri nohách a rozhodne k tomu dopomohla aj svetlá žiarivá hriva, ktorá je pre ne charakteristická.

Blond farba z vás jednoducho robí hviezdu, ktorú si musia všimnúť všetci. Dnes dostala nový nádych a aktuálne sú trendy veľmi svetlé a matné odtiene, ktoré si zamilovala napríklad aj speváčka Rita Ora či Sky Ferreira.

Takúto farbu si však nemôže dovoliť hocikto, preto sme sa opýtali kaderníka Richarda Čonku, akému typu žien pristane. „Svetlú popolavú alebo platinovú farbu si môžu dovoliť ženy s vysokým percentom šedivých vlasov, ale aj mladé dámy, ktoré nemajú príliš tmavú pokožku, pretože by ich zbytočne robila staršími. Ideálna je teda pre svetlejšie typy,“ vysvetľuje profesionál.

Pre sebavedomé ženy

Farba, ktorá bola ešte nedávno považovaná za fádnu, je dnes obrovským hitom. Jej nositeľky pôsobia sebaisto, nekonvenčne a neboja sa vystúpiť z radu. K tomuto odtieňu vlasov sa hodia studené farby oblečenia ako modrá s kovovým nádychom, sivá, no určite aj čierna, ktorá nechá blonďavú hrivu krásne vyniknúť.

Zdroj: REDKEN

Určite mnohým z vás napadlo, že takáto svetlá farba môže vaše vlasy poškodiť. Je to skutočne pravda? „Táto farba nemusí zničiť vlasy, pokiaľ nie je prirodzený odtieň vašich vlasov príliš tmavý. Existujú rôzne šetrné spôsoby, ako vlasy zosvetliť, vďaka ktorým sa ich kvalita nezmení,“ hovorí kaderník Richard Čonka.

Nenáročná starostlivosť

Ani starostlivosť o veľmi svetlé vlasy nie je o nič náročnejšia ako pri iných farbách. Jediné, čo budete potrebovať na zachovanie kovových odleskov, je tzv. „silver“ šampón.

„Ženy s popolavou alebo platinovou farbou by si mali vlasy umývať so silver šampónom, ktorý zbavuje vlasy žltých odleskov,“ vysvetľuje Richard Čonka. Červené pigmenty totiž zapríčiňujú žltý nádych farby, ktorý však za pomoci „silver“ šampónu jednoducho odstránite a zachováte si krásne studené kovové tóny.

Zdroj: REDKEN

Ak ste nad touto farbou uvažovali, teraz je ten najlepší čas, kedy do toho ísť. „Trendy tohto roka sú medené, červené a popolavo perlové farby. Ak teda zvolíte tento odtieň, budete zaručene trendy,“ hovorí kaderník.

Jej ďalšou obrovskou výhodou je, že farbu môžete meniť podľa želania pomocou farebných kried, ktoré z vlasov rýchlo vymyjete. Hrajte sa! Ak táto farba láka aj vás, zahoďte obavy a choďte do toho! Nezabudnite sa však zveriť do rúk profesionála.

Ak chcete, aby boli vaše krásne lesklé, vyskúšajte tieto tipy: 6 tipov pre zdravé VLASY plné lesku

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
10:20 Na krídlach lásky
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
07:25 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
06:05 Bob staviteľ
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:40 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny