Ak závidíte blondínam, po tomto už nebudete!

03.11.2014 15:27 Preženu.sk Top trendy
Ak závidíte blondínam, po tomto už nebudete! Zdroj: Thinkstock
Možno ste už niekde čítali alebo počuli, že muži sú z blondínok hotoví, no väčšina z nich si za ženu zoberie brunetku. Ak patríte do druhej skupiny, možno vás bude zaujímať, že dámy so zlatou hrivou to nemajú v živote jednoduché.

Ženy s plavými vlasmi mužov odjakživa priťahovali už len preto, že ich je objektívne menej ako tmavovlások. Mimochodom, najvzácnejšie sú rusovlásky. Samozrejme, hovoríme o prirodzenej farbe vlasov, nie o melíre, peroxide alebo farbe na vlasy. No a čo je výnimočné alebo neobyčajné, je vždy lákavé. A najmä pre mužov. Navyše, aj opticky sú svetlé vlasy viditeľne nápadnejšie, niet teda divu, že mužov blondínky odjakživa uchvacovali a uchvacovať budú.

Sú v menšine

Podľa štatistík je v súčasnej dobe na svete iba 20 percent prirodzene blonďavých žien. Všetky ostatné si pomáhajú umelo. Podľa predpovedí do roku 2030 už nebudú na Zemi žiadne svetlovlasé ženy. Miešanie rás a silnejšie gény tmavovlasých vraj s plavou krásou zatočia. Plakať ale preto nemusíme. Technológia odfarbovania je stále na vyššej úrovni a verte, že bežný muž ani nespozná, že ste sa „tak nenarodila“.

Zdroj: Thinkstock

Blondíny to nemajú ľahké

Samozrejme, hovoríme o prirodzených blondínach. Tie majú jemnú, svetlú pleť, ktorá rýchlo starne. Na ich pokožke sa skôr objavujú vrásky než u tmavovlások. Na slnku drvivá väčšina z nich sčervená, potom sa im lúpe koža, a to nevyzerá veľmi atraktívne. Ich vlasy síce majú peknú farbu, no zato ich majú o dosť menej ako brunetky.

Nelichotivé vtipy

Navyše sú tieto dámy hlavnými postavami tisícok vtipov o ich menej zdatnom intelekte oproti tmavovláskam. Naháňajú ich väčšinou lovci žien a chorobní zvodcovia. Majú často závistlivé tmavovlasé kamarátky, ktoré nemôžu vystáť, že ich blonďavé priateľky v spoločnosti oveľa rýchlejšie zbalia muža. Aby toho nebolo málo, podľa štatistík častejšie trpia chudokrvnosťou, nízkym tlakom a problémami v tehotenstve. Takže, čo myslíte? Je blonďavá hriva naozaj terno?

Nezáleží na tom, či ste blondína alebo bruneta, určite majú aj vaše vlasy občas "zlý deň". Čo robiť v tomto prípade, sa dozviete TU: Majú vaše vlasy zlý deň? Poradíme vám, ako ich skrotiť

Zdroj: blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

15:30 Vražedné čísla
16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
14:55 Profesionáli III.
15:55 Simpsonovci IV.
16:25 Simpsonovci IV.
15:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
16:00 Vražedné Miami II.
16:55 Presne takto o rok
15:35 Zabi nudu!
15:45 Rozprávanie o víle Amálke
15:50 Dážďovečky
14:50 Blbec k večeři
16:55 Příliš pozdě na loučení
18:35 Životy svatých 2/2