Skvelé tipy pre lesklé vlasy: Potrebujú vonkajšiu aj vnútornú starostlivosť

06.10.2014 16:29 Preženu.sk Top trendy
Skvelé tipy pre lesklé vlasy: Potrebujú vonkajšiu aj vnútornú starostlivosť Zdroj: Thinkstock
Svojim vlasom dávame poriadne zabrať častým fénovaním, kulmovaním alebo žehlením. Týmto spôsobom sa zhoršuje ich kvalita, čo sa prejaví aj na ich vzhľade.

Prinášame vám pár tipov, ako vašim vlasom opäť prinavrátite zdravý look a lesk.

Používajte kondicionér

Lesk našim vlasom zabezpečujú prírodné oleje, ktoré produkuje pokožka hlavy. Častým umývaním sa však tieto oleje znehodnocujú. Ideálne je umývať si vlasy každý druhý deň a kondicionér nechať pôsobiť zhruba 5 minút. Nemusíte sa báť, že vaše vlasy budú pôsobiť mastne. Keď kondicionér dôkladne vymyjete, výsledok bude skvelý!

Zdroj: Dove, Joico, Kérastase

Šetrná starostlivosť

Hoci vás tlačí čas, snažte sa vyhnúť fénovaniu tesne po umytí vlasov. Čím viac budete vlasy vystavovať intenzívnemu teplu, tým menej vlhkosti si zachovajú a budú pôsobiť mdlo. Najlepšie je vlasy presušiť uterákom, ale pozor, nešúchajte ich, iba jemne v uteráku postláčajte. Potom ich nechajte prirodzene uschnúť na vzduchu. Ak naozaj nestíhate, nastavte si fén na chladnú teplotu a vlasy presušte studeným vzduchom.

Oleje

Používajte ošetrujúce olejové kúry a spreje. Vitamíny v oleji pomáhajú vlasy posilniť a dodávajú im lesk. Vďaka pravidelnému používaniu budú vaše vlasy hebkejšie, zdravšie a prirodzene žiarivé. Olej môžete nanášať do mokrých, vlhkých aj suchých vlasov, záleží na type produktu. Preto si vždy dobre prečítajte návod, ako olej aplikovať. Pre okamžitý efekt ho jemne votrite do končekov a môžete vyraziť!

Zdroj: Thinkstock

Správny hrebeň

Zlý hrebeň alebo kefa môže vlasy poškodiť a navyše aj zmatniť. Odborníci odporúčajú investovať do ióntovej kefy, ktorá vaše vlasy pri česaní hydratuje. Ak chcete predsa len ostať pri klasike, poraďte sa so svojím kaderníkom, ktorý typ hrebeňa alebo kefy je pre vaše vlasy najvhodnejší.

Čítajte zloženie produktov

Pri kúpe vlasovej kozmetiky dbajte na jej zloženie. Väčšina stylingových prípravkov totiž obsahuje alkohol, ktorý vlasy veľmi vysušuje. Skúste nájsť výrobky s čo najnižším obsahom alkoholu. Najmenej ho obsahujú šampóny a kondicionéry, ktoré sú určené na posilnenie vlasov.

Zdroj: Thinkstock

Zbohom laku na vlasy

Ak sa nechystáte na významnú spoločenskú akciu, kde potrebujete, aby vám účes perfektne držal, snažte sa lakovať vlasy čo najmenej. Lacné laky obsahujú zložky, ktoré vlasy extrémne vysušujú. Ak chcete, aby váš účes držal tvar, zľahka ho prelakujte, ale nepreháňajte to. Stavte na kvalitné produkty, najlepšie také, ktoré vlasy zároveň chránia a vyživujú.

Pomôže aj strava

Aj správna strava dokáže zázraky.  Vysoký obsah bielkovín posilňuje vlasový keratín, čo je dobré nielen pre lesk, ale aj pre rýchlejší rast vlasov. Medzi potraviny bohaté na bielkoviny patria napríklad vajíčka, losos alebo fazuľa. Odporúča sa tiež jesť veľa mrkvy, pretože karotén dodáva vlasom prirodzený lesklý pigment.

Chcete vedieť, ako správne používate kondicionér? Prečítajte si TU: 5 vecí, ktoré ste (pravdepodobne) nevedeli o kondicionéroch

Zdroj: blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

15:30 Vražedné čísla
16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
14:55 Profesionáli III.
15:55 Simpsonovci IV.
16:25 Simpsonovci IV.
15:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
16:00 Vražedné Miami II.
16:55 Presne takto o rok
15:25 Strážca vesmíru Roger
15:35 Zabi nudu!
15:45 Rozprávanie o víle Amálke
14:50 Blbec k večeři
16:55 Příliš pozdě na loučení
18:35 Životy svatých 2/2