Majú vaše vlasy zlý deň? Poradíme vám, ako ich skrotiť

Majú vaše vlasy zlý deň? Poradíme vám, ako ich skrotiť Zdroj: Thinkstock
Najväčším nepriateľom našich účesov je vlhkosť a dážď, ktorého si počas jesene užijeme až-až. Čo teda môžeme urobiť pre to, aby naše vlasy neboli hotovou katastrofou?

Na vzhľad našich vlasov pôsobí hneď niekoľko faktorov. Najintenzívnejším z nich je počasie, kvôli ktorému sa nám môžu nadmerne mastiť, strácať objem alebo naopak nekontrolovateľne vlniť. Máme pre vás pár dobrých tipov, čo robiť v prípade, ak si s vlasmi neviete poradiť.

Čelenka

Nasadiť si čelenku alebo uviazať šatku okolo hlavy je najrýchlejší spôsob, ako zamaskovať neposlušné alebo mastné vlasy. Ak to pojmete kreatívne a k štýlovej šatke či čelenke doladíte aj oblečenie, môžete vykúzliť trendový look.

Mokrý vzhľad

Ak máte mastné vlasy, vyskúšajte účes s mokrým efektom. Je to jednoduché - nastriekajte na vlasy vodu, zalakujte alebo ich začešte pomocou gélu dozadu. Tento účes je populárny medzi modelkami, a tak nielenže vyriešite problém s vlasmi, budete navyše aj trendová.

Zdroj: Thinkstock

Suchý šampón

Tento pomocník už zachránil deň mnohým ženám. Noste ho preventívne v kabelke, lebo nikdy neviete, kedy sa vaše vlasy rozhodnú rebelovať. Suchý šampón vám pomôže zbaviť sa mastnoty na počkanie, čo ocenia mnohé z nás.

Chvost alebo drdol

Ak vás vlasy neposlúchajú, jednoduchý spôsob, ako ich dostať pod kontrolu, je uviazať ich do chvosta či drdola. Aj v tomto prípade sa môžete s účesom vyhrať, hoci vaše vlasy nie sú v najlepšej forme.

Zdroj: Thinkstock

Ako bohémka

Trápia vás neposlušné vlasy? Nič si z toho nerobte a vyťažte z nich čo najviac! Nechajte si vlasy rozpustené a ozdobte ich tenkou koženou čelenkou v bohémskom štýle, presne ako to majú v obľube sestry Olsenové.

Ak máte dlhé vlasy, toto dôverne poznáte: 21 problémov, ktoré poznajú iba ženy s dlhými vlasmi

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:30 Vražedné čísla
15:30 Vražedné čísla
16:30 Dr. Dokonalý
13:55 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli III.
15:55 Simpsonovci IV.
14:00 Dr. House I.
15:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
16:00 Vražedné Miami II.
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
15:05 Ruby z dúhy I.
13:05 Poslední odkaz
14:50 Blbec k večeři
16:55 Příliš pozdě na loučení