IDEÁL ženskej krásy: Skvelé VIDEO vás presvedčí, že je to nezmysel!

IDEÁL ženskej krásy: Skvelé VIDEO vás presvedčí, že je to nezmysel!

Ideál krásy je dnes tak jasne vyprofilovaný, že zabúdame na to, čo sa vlastne páči nám samým. A čo je horšie, mnoho žien túto ideálnu predstavu slepo nasleduje aj za cenu straty vlastnej identity... Toto video vás doslova omráči!

'Musíš byť štíhla, inak nebudeš pre nikoho atraktívna. Mala by si niečo urobiť aj s tými vlasmi. Čo takto dať si blond ako všetky tie sexi kočky z televízie? Áno, to je ono! Ale čo tie prsia? Dvojky nestačia. Mužom sa predsa páčia veľké „balóny“, s týmito „lentilkami“ u nikoho neuspeješ. Tak utekaj za plastickým chirurgom. A keď tam už budeš, rovno si nechaj zväčšiť aj pery, s tými úzkymi čiarkami o teba nikto ani nezakopne.'

Poznáte tento hlas? V rôznych obmenách ho má v sebe snáď každá žena. A nemôžeme sa čudovať, veď idea dokonalej krásy je všade okolo nás – v televízii, v časopisoch, na billboardoch pri cestách, na letákoch, dokonca ešte aj na obale od jogurtu. Nie je možné nevnímať, čo svet považuje za krásne a každá odchýlka od tejto predstavy nás stresuje.

Krása v nedokonalosti

No skutočne veríte tomu, že všetkým na svete sa páči to isté? Našťastie, nejaká tá individualita tu stále existuje. Preto prestaňte samu seba vnútorne trestať za to, že nevyzeráte ako Jessica Alba alebo Scarlett Johansson. Verte, že nie je nič príťažlivejšie ako to, keď žena miluje samu seba. A potom nezáleží na tom, že máte krátke nohy či päť kíl navyše. Verte, že niekto sa môže zamilovať práve do vašich nedokonalostí, pretože ak je všetko perfektné, je to zároveň aj tak trochu nuda. Tak sa na seba pozrite, zamilujte sa do seba a prestaňte si konečne ubližovať!

Ak potrebujete dôkaz, že nasledovať pomyselný ideál krásy je najväčšia hlúposť, akú môžete urobiť, pozrite si nasledujúce video, ktoré pochádza z dielne francúzskej televízie. Ale upozorňujeme vás, bude to drsné. Tak drsné, že zábery vo videu nie sú vhodné pre mladistvých a maloletých:

Krása je v inakosti a tu je ďalší dôkaz: Nekonvenčná krása: Kvôli vzhľadu chcela zomrieť, dnes je známou modelkou

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:40 TOP STAR
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
12:55 Simpsonovci IX.
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
13:00 Ochrana svedkov IV.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
11:55 Medzi nami zvieratkami
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor
14:15 Lagerfeld - důvěrné