6 tipov pre zdravé VLASY plné lesku

6 tipov pre zdravé VLASY plné lesku Zdroj: Thinkstock
Naše vlasy sa pod vplyvom slnečných lúčov vysušujú, strácajú lesk a vitalitu. Prinášame vám pár tipov, ako im vrátiť zdravý vzhľad. Vaše vlasy budú žiariť!

Naše vlasy prezradia veľa o tom, ako veľmi dbáme o svoj vzhľad. V lete si vyžadujú špeciálnu starostlivosť, preto vám prezradíme pár tipov, vďaka ktorým budú vaše vlasy vyzerať zdravo, vitálne a navyše sa budú krásne lesknúť.

Žiadny alkohol

Nie, nie, nemáme na mysli miešané drinky, na ktorých si v lete pochutnávame (aj keď ani s nimi by ste to nemali preháňať). Alkohol neškodí nášmu telu iba zvnútra, ale aj zvonku, a to prostredníctvom prípravkov, ktoré ho obsahujú. Sú to predovšetkým produkty na úpravu účesu ako napríklad lak na vlasy, ktorý vlasy vysušuje. A to nám môže uškodiť najmä v lete. Nechajte preto vlasy oddýchnuť od všetkých týchto prípravkov. Ak však vlasovú kozmetiku na úpravu účesu skutočne potrebujete, zvoľte tú bez alkoholu.

Vlasy češte od  končekov

Jednoduchý, no veľmi dôležitý tip. Ak začnete vlasy česať od korienkov, narazíte na mnoho uzlov.Keď sa ich budete snažiť nasilu rozčesať, nevyhnete sa poškodeniu vlasov. Preto ich začnite česať od končekov a postupujte vyššie. Pri česaní mokrých vlasov vždy použite rozčesávač alebo kondicionér v spreji, ktorý vám celý proces uľahčí.

Zdroj: Thinkstock

Menej fénujte

Ak je to možné, nechajte vlasy vyschnúť prirodzene, suchý horúci vzduch im totiž ubližuje najviac. Za časté fénovanie sa vám vlasy odplatia nezdravým vzhľadom bez lesku. Ak sa však veľmi ponáhľate, použite fén, no s nižšou teplotou vzduchu a nie okamžite po umytí. Nechajte vlasy aspoň chvíľu voľne schnúť a až potom ich vysušte.

Vhodný šampón

Vytúžený efekt a zdravý vzhľad vlasov dosiahnete jedine vtedy, ak budete používať šampón a kondicionér určený na váš problém. Ak máte lámavé vlasy, ošetrujte si ich regeneračnými prípravkami, ak sú vaše vlasy mastné, stavte na čistiaci šampón a kondicionér a podobne.

Zdroj: Thinkstock

Žiadne tesné účesy

Hoci sú predovšetkým v lete vypnuté vlasy veľmi pohodlným účesom, vašim vlasom tento styling môže uškodiť. A to najmä vtedy, ak si ich sťahujete príliš natesno. Riskujete tak, že sa polámu, poškodia alebo budú oslabené. Ak vás rozpustená hriva príliš hreje, vlasy si pokojne vypnite, no gumičku veľmi nezaťahujte.

Zlatá rada na záver

Ako sme už upozornili, fénovanie vlasom neprospieva, a to predovšetkým v lete. To isté platí aj o žehlení. Ak však rovné vlasy patria k vášmu imidžu a žehličky sa nevzdáte ani za svet, dbajte na to, aby ste si vlasy pred úpravou vhodne ošetrili. Používajte prípravky, ktoré vaše vlasy ochránia pred teplom a zabránia ich poškodeniu.

A ak vás trápia mastné vlasy, tu je zopár trikov, ako si s nimi poradiť: SOS triky, ktoré okamžite zbavia vaše vlasy mastnoty

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:25 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
12:05 Americký prezident
14:40 Pravá blondínka
10:25 NOVÉ BÝVANIE
11:40 NOVÉ BÝVANIE
13:05 Opica z reklamy
10:10 Áno, šéfe! USA V.
11:35 Učitelia v utajení
13:00 Keď je pečenie umenie III.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
12:00 Maxipes Fík
09:55 Pomáda: Živě
12:15 Životy svatých 1/2
14:05 Příšerky pod hladinou