Dámske kabelky sú špinavé ako WC. Ako sa o ne starať?

Dámske kabelky sú špinavé ako WC. Ako sa o ne starať? Zdroj: Thinkstock
Máte ich doma naozaj veľa. A aj keď ich nenosíte každý deň, potrebujú starostlivosť. Viete sa dostatočne o svoje kabelky starať?

Kabelky a iné doplnky, ktoré už nevyužívame, by nemali zapadnúť prachom. A to doslova. Najnovšie výskumy hovoria o tom, že kabelka obsahuje viac baktérií ako záchodová misa. Veď dennodenné putovanie kabelky má svoj proces: Ocitá sa na zemi a chytáme ju špinavými rukami.

V kabelkách nosíme aj baktérie

Najnovší výskum, na ktorom pracovala spoločnosť Initial Washroom, priniesol prekvapivé výsledky. Prieskum sa venoval kabelkám a ich obsahu. V ich vnútri sa okrem vecí, ktoré my ženy nosíme, nachádzajú aj baktérie. Prieskum potvrdil, že kožené kabelky sú na tom oveľa horšie ako tie z iného materiálu. Pracovníci dokonca zistili, že doplnok ženskej každodennej výbavy je rovnako špinavý ako samotná záchodová misa.

Ako sa starať o kabelky?

Uskladnenie:

Kabelku predtým, než ju zavesíte do skrine, vyprášte. Snažte sa z nej dostať všetky omrvinky a nečistoty. Ideálne je každú kabelku dať do látkového vrecka, ktoré ju ochráni pred slnkom a prachom.  

Zdroj: Thinkstockphotos

Impregnácia:

Kožené tašky impregnujte tak, aby boli chránene pred vlhkosťou. Fľaky, olejové škvrny odstránite tak, že použijete na to určenú čistiacu penu. Penu nastriekate na fľaky a necháte pôsobiť.

Vyživujte:

Podľa druhu kože použite krém, ktorý bude povrch kabelky vyživovať. Keďže koža pracuje, potrebuje špeciálnu starostlivosť. Pre ňu sú ideálne vyživujúce krémy alebo impregnačné tuky.

Myslíte aj na zips:

V prípade, že vlastníte aj kabelky so zipsom, tak ich občas premažte včelím voskom alebo špeciálnym vatovými tyčinkami určenými k čisteniu zašlých šperkov. Týmto spôsobom starostlivosti sa vyhnete zhrdzaveniu a tomu, že sa znefunkční zips.  

Prečítajte si tiež pri čom všetkom vám v domácnosti môže pomôcť kola tu: Kola ako pomocník v domácnosti: Na čo všetko sa dá využiť?

A aj ocot je skvelý pomocník: 10 tipov, ako vyčistiť takmer všetko: S OCTOM!

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:00 Dobrodružství v divočině: Ztraceni v Africe
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo