Účesy týchto slávnych žien spôsobili hystériu!

09.06.2014 14:36 Preženu.sk Top trendy
Účesy týchto slávnych žien spôsobili hystériu!
Od Marilyn Monroe cez Rachel Green až po Rihannu. Ich imidž napodobňujú ženy po celom svete. Predovšetkým ich ikonické účesy.

Celebrity vždy určovali módne trendy. Čo si obliecť, ako sa namaľovať, čo s vlasmi. A práve o vlasoch je reč. Krátke alebo dlhé, rovné alebo kučeravé, necháme sa rady inšpirovať hviezdami. Raz za čas prídu s účesom, ktorý zľudovie. Každá z nás ho zatúži mať na hlave. A to hneď!

Marilyn Monroe alebo sladké kučery

Zdroj: INT

K Marilyn patrí žiarivý blond, tak ako k Victorii Beckham jej kamenný výraz bez úsmevu. (Mimochodom, k Vicky sa ešte dostaneme). Hoci sa tvrdí, že symbolom ženskosti sú dlhé vlasy, Marilyn je výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. Mohlo byť niečo viac sexi ako jej blond kadere, zasnívaný pohľad, plné pery a ešte plnší dekolt? Ani päťdesiat rokov po smrti ju nedokázala zatieniť žiadna iná žena. A že sa o to pokúšali mnohé!

Rebelujúca princezná Diana

Zdroj: Isifa

Nie nadarmo sa hovorí: "Nový účes, nový chlap". Pre princeznú Dianu to však bola kompletná zmena jej života. Rozviedla sa s Charlesom a miesto toho, aby sa stiahla z verejného života a zavrela sa do nejakej zlatej klietky (čo by najviac vyhovovalo kráľovskému dvoru), začala žiť naplno. A konečne podľa vlastných predstáv. K tomu patrili aj krátke vlasy a šatník, ktorý napriek elegancii, zvýrazňovali jej pôvaby. Charizma, charitatívna činnosť, neobyčajný životný príbeh... Na princeznú sŕdc sa len tak nedá zabudnúť.  

Jennifer Aniston a "najškaredší účes všetkých čias"

Zdroj: INT

Jennifer alebo familiárnejšie Rachel a jej vždy dokonalé vlasy! Pri pozeraní Priateľov sme medzi výbuchmi smiechu obdivovali Anistonkin štýl. Tá sa vždy vedela obliecť a jej typické melírované, vyžehlené vlasy rôznych dĺžok, ktorými sa prezentuje doteraz, nepotrebovali žiadnu špeciálnu úpravu.

Jej najznámejší účes však vznikol v 90. rokoch a má ho na svedomí kaderník Chris McMillan. So zložito vyfúkanými vlasmi sa objavila v prvej sérii Priateľov. Každá žena si na konci minulého storočia priala mať na hlave niečo podobné. Zaujímavé je, že Jennifer sa táto vlasová kreácia nikdy nepáčila, v jednom rozhovore povedala: „Myslím, že to bol najškaredší účes, aký som kedy videla.“

Victoria Beckham a "Mr. Bob"

Zdroj: Isifa

Bob nie je chlap, ale názov účesu, ktorým ohúrila bývalá Posh Spice v roku 2008 celý svet. Či lepšie povedané, celý ženský svet. Aj na Slovensku sa na uliciach začalo objavovať čoraz viac žien ostrihaných na Victoriu.

Keď to už začalo byť neúnosné, natrafili ste naň na každom kroku a čakali, že už tak záhradníci začnú zastrihávať aj živé ploty, trend bol na ústupe. Vďakabohu, lebo všetkého veľa škodí. Z času na čas sa v meste ešte bob objaví, a ako vždy, priťahuje zaslúženú pozornosť. Tento účes má totiž fakt niečo do seba.

Rihanna alebo Každý deň je zo mňa iná žena

Zdroj: Isifa

Čokoládová rodáčka z Barbadosu je kráľovnou premien. Videli sme ju v blond, červenom aj ružovom prevedení. Na hlave mala všetko možné, snáď okrem vyholenej lebky. V tomto drží stále prím Britney Spears. Rihanna vstúpila do šoubiznisu ako kučeravá tínedžerka.

Nikdy sa však nehrala na princeznú, a tak si dlhé vlasy strihala a strihala, až jej zostal na hlave ježko. Na rad teda prišli jej obľúbené parochne. Vyrábajú sa zo skutočných ľudských vlasov špeciálne pre speváčku a jeden kus stojí niekoľko tisíc dolárov. Teraz už viete, prečo má Rihanna jeden deň vlasy po plecia a druhý deň po zadok.

TV Program

10:40 NAŠI II.
11:20 Dovidenia, stará mama !
11:55 Dovidenia, stará mama !
09:20 NOVÉ BÝVANIE
10:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
12:20 Tajné životy boháčov IV.
10:35 Najšpinavšie domácnosti
11:50 Extrémni žgrloši II.
12:20 Extrémni žgrloši II.
10:35 Okido I.
10:50 Volám sa Caillou V.
11:15 Jahôdka a jej kamaráti II.
10:45 Za hranici
12:40 Zoolander No. 2
14:30 Pomáda: Živě