4 triky, ktoré vám ušetria čas pri rannom líčení

04.06.2014 12:32 Preženu.sk Top trendy
4 triky, ktoré vám ušetria čas pri rannom líčení Zdroj: Thinkstock
Ranný mejkap je pre nás rutinou, a tak si už ani neuvedomujeme, koľko času nám zaberá. Ale čo tak pospať si nabudúce o niečo dlhšie? Tieto tipy vám ušetria čas!

Hoci máte vaše líčenie už dobre nacvičené a trvá vám iba pár minút, existujú triky, ktoré vám pomôžu tento čas ešte skrátiť. Vyhnete sa tak rannému zhonu alebo si namiesto toho môžete dopriať dlhší spánok.

Všetko na jednom mieste

Jednoduchá, ale veľmi užitočná rada. Líčidlá, ktoré denne používate, odkladajte vždy na to isté miesto, najlepšie v kúpeľni, kde si každé ráno robíte mejkap. Zvyšok kozmetiky, ktorú používate len na špeciálne príležitosti, odložte na iné miesto. Nebudete tak medzi všetkými tými líčidlami hľadať to, čo práve potrebujete.

Tónovací krém

Tónovací krém, BB krém či CC krém je spojením dvoch a viacerých krokov do jedného. Nemusíte tak osobitne nanášať hydratačný krém a mejkap, pretože všetky ich vlastnosti nájdete v jednom produkte. Ľahko sa nanáša, hydratuje pokožku a zakryje viditeľné nedostatky pleti.

Zdroj: Thinkstock

Dajte si limit

Ak nepatríte medzi ranné vtáčatká, pravdepodobne vám po zobudení nejde všetko tak rýchlo ako zvyčajne. V tomto prípade sa osviežte studenou vodu, potraste hlavou a sústreďte sa na každý krok, ktorý robíte. Vyhraďte si presný čas na líčenie, jednoducho si stanovte limit a snažte sa ho dodržiavať. Chce to trochu sebadisciplíny, ale uvidíte, že vám ranný rituál bude trvať kratšie.

Rúž v kabelke

Rúž je poslednou bodkou za líčením, ktorú môžete ráno pokojne vynechať. Namiesto toho si ho vezmite so sebou a pery si nalíčte po ceste do práce alebo si jednoducho odskočte z kancelárie na toaletu a naneste ho tam. Nielenže ráno ušetríte nejaký ten čas, ale jeho čerstvá aplikácia vám zabezpečí svieži look.

Ak vám sa stále zdá, že vám líčenie zaberá veľa času, vyskúšajte mejkap za desať sekúnd: Make-up za 10 sekúnd: Nalíčte sa za rekordný čas!

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:35 Krimi
06:00 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
07:45 V zajatí hlbín
05:40 Najšpinavšie domácnosti
06:25 Extrémni žgrloši II.
06:45 Extrémni žgrloši II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti II.
05:40 Zoolander
07:20 Barva vítězství
09:45 Konečně zazvonilo: Příběh za scénou