Letné líčenie: Takto sa vám make-up neroztečie!

Letné líčenie: Takto sa vám make-up neroztečie! Zdroj: Thinkstock
Udržať si krásny make-up po celý deň je v lete oveľa náročnejšie. Vďaka šikovným trikom to však nebude žiaden problém!

Pod teplými slnečnými lúčmi sa náš make-up rozteká. Navyše sa potíme, a tak nám vydrží svieži len krátko. Líčenie počas leta preto treba prispôsobiť týmto faktorom a zaistiť tak, aby sa vám na slnku neroztiekol.

Minimalizujte vrstvy

Slnko hrubým vrstvám make-upu nepraje, navyše ich okamžite odhalí! Preto to v lete s líčidlami nepreháňajte a držte sa pravidla – menej je viac. Ak ste zvyknutá začínať líčenie denným krémom, v lete ho vymeňte za ľahkú podkladovú bázu alebo ho použite len náznakovo a počkajte, kým sa úplne vstrebe. Nepreháňajte to ani s mejkapom!

Zabudnite na krémové produkty

Krémové očné tiene či farba na líčka sa vám na slnku roztopí veľmi rýchlo. Preto počas horúcich dní stavte na pudrové produkty, ktoré vám vydržia „neporušené“ oveľa dlhšie. Po nanesení make-upu si nezabudnite jemne prepudrovať celú tvár, vyhnete sa tak nadbytočnej mastnote a lesknutiu.

Ceruzka namiesto rúžu

Ak sa ani v lete nechcete vzdať výrazných pier, namiesto rúžu ich nalíčte kontúrovacou ceruzkou. Tá zabezpečí, že sa vám farba nerozpije do drobných vrások. Navyše vám na perách vydrží oveľa dlhšie ako rúž a neroztopí sa. Skvelý efekt zabezpečí, ak ju budete skladovať v chladničke. Aplikácia tak bude oveľa jednoduchšia a presnejšia.

Zdroj: Thinkstock

Vodeodolné produkty

Vodeoodolnú kozmetiku neoceníte len počas kúpania, ale aj v bežné letné dni. Je odolnejšia voči potu a na slnku sa vám len tak ľahko neroztečie. Vodeodolná špirála sa neotláča a očné tiene sa neusádzajú na jednom mieste. Vyskúšajte aj vodeodolný make-up a púder a svieži vzhľad máte istý až do večera! Hoci vám odličovanie zaberie viac času, stojí to za to.

Fixátor na make-up

Úlohou fixačného prípravku je udržať váš make-up po celé hodiny. Dnes si môžete vybrať z veľkého množstva produktov. Mnoho z nich je dokonca vhodných aj na mastnú pleť. Fixátor by vám mal zabezpečiť príjemný chladivý pocit, mal by byť priedušný, nemastný a zabraňovať roztekaniu make-upu a usádzaniu v jemných linkách.

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:35 Krimi
06:00 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
07:45 V zajatí hlbín
05:40 Najšpinavšie domácnosti
06:25 Extrémni žgrloši II.
06:45 Extrémni žgrloši II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti II.
05:40 Zoolander
07:20 Barva vítězství
09:45 Konečně zazvonilo: Příběh za scénou