Viete si predstaviť život bez...podpätkov?!

Viete si predstaviť život bez...podpätkov?! Zdroj: Thinkstockphotos
Čím by bola žena bez lodičiek? Aj keď ich možno nenosíte každý deň, život bez nich je ťažké si predstaviť. Čím sú opätky také výnimočné a ako sa vlastne "dostali" na ženskú nohu?

Asi každá žena bez rozdielu túži vlastniť krásne lodičky so štíhlym alebo masívnym opätkom. A je úplne jedno či preferujete športový alebo elegantný štýl oblečenia. Lodičky prosto musia byť povinnou výbavou každej ženy. Hodia sa k nohaviciam, k sukniam, šatám. každý outfit urobia výnimočným a vďaka nim vyzeráme neodolateľne... Kde je ukryté ich tajomstvo?

ŠOK: Lodičky nosili pôvodne muži!

Kým dnes nosia topánky na vysokom opätku ženy, v minulosti tomu bolo inak. Čím vyššie postavenie v spoločnosti mal muž, tým mal vyšší opätok. Opätok bol vlastne výrazným mementom zobrazenia chudobných a bohatých. Pri tých majetnejších sa dokonca postavenie rozlišovalo na základe zdobenia topánok, výšky podošvy a opätka. Podpätok spomaľoval chôdzu bohatých, čím zvýrazňovali ich vznešenosť.

Zdroj: Thinkstockphotos

Kráľ Slnko nosil opätky. A rád!

Aj Ľudovít XIV. sa rád pýšil svojím postavením. Jeho lodičky mali až 10-centimetrový podpätok! Nevieme si síce predstaviť, ako v tom chodil on, avšak my ženy by sme si s tým určite poradili.

Čarodejnice a prostitútky s opätkami

Už v starovekom Egypte nosili ženy opätky. Výsada nosenia patrila prostitútkam. V Amerike zas vznikol podpätkový zákon, ktorý hovoril, že ženy nosiace lodičky by mali byť upálene. A veru, keď nejakú s lodičkami našli, tak ju aj upálili.

Niektorí módni znalci hovoria, že druh topánok vypovedá o povahe žien. Tie s vysokými opätkami zoštíhľujú nohu, formujú postavu a z každej ženy urobia skutočnú sexi dámu. Opätky totiž vyzerajú zvodne a dodávajú žene vznešenosť a istú dávku dominancie. A viete, ktorému mužovi sa nepáčia ženy s vysokými opätkami? Predsa žiadnemu!

Ak sa chcete zúčstniť projektu Beh v lodičkách, stačí sa prihlásiť a doniesť si  lodičky s viac ako sedem centrimetrovými opätkami. Viac sa o tomto projekete dozviete TU:Beh v lodičkách je náročný: Takto sa pripravujú tváre JOJky!

A ako by sa v lodičkách chodilo či behalo mužom? Tak na to sa môžete pozrieť vo veľkom lodičkovom súboji! Beh v opätkoch: Muž vs. žena. Kto bude rýchlejší?

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:35 Krimi
06:00 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
07:45 V zajatí hlbín
05:40 Najšpinavšie domácnosti
06:25 Extrémni žgrloši II.
06:45 Extrémni žgrloši II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti II.
05:40 Zoolander
07:20 Barva vítězství
09:45 Konečně zazvonilo: Příběh za scénou