VEĽKÝ TEST očných krémov: Ktorý odstráni tmavé kruhy a vrásky?

VEĽKÝ TEST očných krémov: Ktorý odstráni tmavé kruhy a vrásky? Zdroj: Thinkstock
Čoraz viac žien trápia tmavé kruhy pod očami. Aj preto sme sa rozhodli pre vás otestovať krémy, ktoré sľubujú ich odstránenie.

Okolie očí je veľmi citlivé, preto sa práve v tejto oblasti objavujú prvé nechcené vrásky. Na očiach sa okamžite odrazí aj únava či choroba, čo sa prejavuje tmavými kruhmi v ich okolí, ktoré sa potom snažíme maskovať všetkými možnými spôsobmi. Týmto chybičkám krásky však možno predísť, a to vďaka kvalitným očným krémom, ktoré eliminujú vrásky pod očami a tmavé kruhy. Otestovali sme ich pre vás a tu sú výsledky.

Vichy IDEALIA očná

Komplexný krém pre ideálny pohľad aj bez make-upu sľubuje neutralizáciu tmavých kruhov pod očami, vyhladenie očných vrások a rozjasnenie.

Zdroj: VICHY

Bea: Pre mňa je Vichy IDEALIA absolútnym víťazom! Najprv ma príjemne prekvapil veľmi pohodlný silikónový aplikátor, ktorý kopíruje dotyk končekov prstov. Nanášanie je vďaka nemu veľmi jednoduché a príjemné. Po aplikácii som okamžite cítila osvieženie a „prebudenie“ okolia očí. Krém som používala niekoľko týždňov a presvedčila som sa o tom, že vrásky a kruhy pod očami neodstraňuje len opticky, ale aj hĺbkovo. Veľkým plusom je aj jeho farba, ktorá okamžite kryje nedostatky. Oceňujem aj prímes perleti, ktorá krásne rozjasní očné okolie a pohľad tak získa tú správnu iskru. Určite odporúčam!

Miška: Krém a korektor v jednom ma veľmi milo prekvapil. Keďže mám citlivé oči, neznesú hocijaký prípravok. IDEALIA od Vichy však moje oči nepodráždila, naopak, príjemne ich osviežila. Po nanesení krému som cítila jemné chladenie, čo moje oči okamžite „prebralo k životu“. Keďže obsahuje aj farebné pigmenty, okamžite zamaskoval kruhy pod očami, ktoré sa objavia najmä vtedy, keď som unavená. Oceňujem aj rozjasnenie očného okolia, ktoré po aplikácii pôsobilo veľmi zdravo a sviežo.

Simona: Najviac ma potešilo, že po aplikácii IDEALIA od Vichy som nemusela použiť make-up, pretože tento krém dostatočne zakryl drobné nedostatky v okolí očí. Moju pleť zanechal hydratovanú a príjemne sviežu a navyše rozjasnil môj pohľad. Moje oči nepodráždil ani napriek tomu, že nosím kontaktné šošovky, a to veľmi oceňujem. S výrobkom som naozaj spokojná.

BIOCLINIC od Oriflame

Koncentrovaný očný krém odstraňuje tmavé kruhy pod očami a pomáha prechádzať ich ďalšiemu vzniku. Sľubuje tiež odstránenie farebných nerovností, omladenie očného okolia a rozžiarenie pleti.

Zdroj: ORIFLAME

Bea: Krém je potrebné používať dlhodobejšie, no po pár týždňoch skutočne vidno výsledok. Tmavé kruhy vybledli a moje oči pôsobia menej unavene.  Oceňujem aj balenie v podobe pera, vďaka ktorému sa krém jednoducho aplikuje. Po nanesení ma z krému trochu štípala pokožka, ale netrvalo to dlho. Používam ho dodnes a som s ním veľmi spokojná.

Miška: Očný krémik je naozaj zaujímavý. Keďže mám citlivú pokožku a najmä okolo očí, účinok cítim takmer okamžite. Po aplikácii malého množstva krému som cítila, ako prehrial očné okolie a pomohol aj s jemným opuchom očí, ktorý zvyknem mať ráno po zobudení. Používam ho ráno aj večer. Vtipná je aj aplikácia – tuba totiž vyzerá ako ceruzka.

Simona: Mám tmavé kruhy pod očami a vyskúšala som už takmer všetko. Ale tento krém má naozaj zázračné účinky. Aplikovala som ho pod oči ráno a večer. Krém sa nanáša veľmi prakticky, keďže sa nachádza v tube vo forme ceruzky. Krém som si vďaka ľahkej textúre vklepala na tmavé kruhy. Pocit po nanesení je chladivý a po pár minútach cítiť jemné napnutie pokožky pod očami. Po týždni som evidovala výsledky - tmavé fľaky konečne zbledli.

Energizujúci očný roll-on proti vráskam Q10 plus od NIVEA

Nivea očný roll-on s Q10 sľubuje vyhladenie prvých jemných vrások v okolí očí a redukciu tmavých kruhov pod očami. Zmierňuje tiež príznaky unavenej pleti.

Zdroj: NIVEA

Bea: Očný roll-on od NIVEA má príjemné osviežujúce účinky. Pleť mi nevysušil, ale naopak dokonale hydratoval. Sľubuje vyhladenie prvých mimických vrások a po pár týždňoch používania som skutočne videla mierne zmeny. Okolie očí pôsobilo sviežo a zmizli aj stopy po únave. Tmavé kruhy boli menej viditeľné, a tak som ich nemusela prekrývať korektorom. A Q10 je zaručený recept na omladenie pleti, preto určite odporúčam.

Miška: Roll-on Nivea ma naozaj prekvapil. Obávala som sa, že budem mať po aplikácii partie pod očami veľmi suché, keďže mám suchú pokožku. No prípravok mi partie pod očami príjemne „premastil“ a očné okolie som po nanesení mala vláčne. Skvelá je „gulička“, ktorá je chladivá a pomáha tak pri unavených očiach. Bola som veľmi spokojná a milo prekvapená, že tento bežne dostupný produkt splnil, čo sľúbil.

Simona: Som naozaj prekvapená, že ani jeden z týchto produktov nepodráždil moju naozaj citlivú pleť. A to platí aj v prípade očného roll-onu od NIVEA. Sľubuje prebudenie unavenej pleti, a to aj splnil. Používam ho zatiaľ len pár dní, preto nemôžem potvrdiť jeho dlhodobé účinky, no som veľmi spokojná aj s okamžitým efektom, ktorým je hydratácia a osvieženie okolia očí.

Vichy Aqualia Thermal Roll

Posilňujúci hydratačný gél redukuje opuch a kruhy pod očami. Sľubuje posilnenie, osvieženie a upokojenie pokožky okolo očí. Redukuje tiež vrásky spôsobené dehydratáciou.

Zdroj: VICHY

Bea: Mám suchú pokožku aj napriek tomu, že pravidelne používam hydratačné krémy. Najviac sa to samozrejme prejavuje na pokožke okolo očí, ktorá je tenká, a tak aj veľmi citlivá. Hydratačný gél od Vichy však dokázal s mojou pleťou urobiť zázraky. Pokožka okolo očí bola okamžite hydratovaná a rozjasnená. Opuch, ktorý sa u mňa prejavuje najmä ráno po prebudení, bol oveľa miernejší ako obvykle. Chválim!

Miška:  Skvelá záležitosť, ktorá mi zachránila život po prehýrenej noci! Ráno som ich mala opuchnuté a len tak zo zvedavosti som použila nový roll-on od Vichy. No a o pol hodinku som sa pozrela do zrkadla a vyzerala som ako človek! Takže úplne skvelý, príjemný, chladivý. Pred líčením ešte musím naniesť očný krém, aby mi trošku zvláčnil okolie. Inak veľká spokojnosť.

Simona: Oceňujem, že tento hydratačný gél neobsahuje parabény. Produkt sľubuje redukciu opuchu, no ja s ním problémy nemám, preto neviem potvrdiť, či odstraňuje tento problém. Mne však výrazne pomohol pri odstránení tmavých kruhov pod očami. Začali blednúť už po pár aplikáciách, čo som naozaj nečakala. Veľkým plusom je aj jeho príjemná konzistencia, ktorá sa jednoducho nanáša.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

11:00 ZÁCHRANÁRI
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:20 NOVÉ BÝVANIE
12:40 NOVÁ ZÁHRADA
13:40 Panelák
10:50 Hawaii 5.0 VII.
11:55 MacGyver
13:00 Komisár Rex XVI.
11:00 Fix a Foxi II.
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
10:15 Bobule
12:00 Náhradní plán
13:35 Santa