Nepodceňujte TVAR obočia: Urobí z vás iného človeka!

Nepodceňujte TVAR obočia: Urobí z vás iného človeka! Zdroj: Make-up Studio
Naučte sa s nami, ako ho vytvarovať a zvýrazniť tak, aby bol váš pohľad dokonalý. Poradí vám profesionálka!

Obočie je absolútne základným pilierom našej tváre a pohľadu. Často ho zanedbávame, pretože si ho nevieme správne upraviť alebo naopak, až príliš ho trháme a formujeme do úzkeho neprirodzeného tvaru. „Strieška nad okom dokáže zmeniť výraz vašej tváre, zintenzívniť pohľad a u starších dám dokonca opticky nadvihnúť viečko,“ radí Zuzana Šutjaková, vizážistka z Make-up Studio, Eurovea.

Nezáleží na tom, či uprednostňujete jemný, prirodzený mejkap alebo ste skôr zástankyňou výrazného líčenia. Krásne vytvarované obočie je jednoducho must-have pri každom type mejkapu. Vašej vizáži dodá punc dokonalosti, preto by jeho vzhľad nemala žiadna žena zanedbávať.

Zdroj: TV JOJ

Nosí sa prirodzenosť

Tenké čiarky sú už minulosťou, dnes je IN prirodzené a výrazné obočie, na ktoré nedajú dopustiť ani porotkyne X FACTOR Celeste Buckingham a Sisa Lelkes Sklovska. Pri jeho úprave klaďte dôraz na tvar, hrúbku, lomenie a v neposlednom rade aj na jeho farbu. „Obočie by malo prekrývať celé oko. Držte sa vašej prirodzenej línie, ktorú treba podľa potreby korigovať, nadvihnúť alebo farebne upraviť,“ radí Zuzana Šutjaková.

Zdroj: Make-up Studio

Absolútnym trendom je tzv. „strapaté“ obočie, teda chĺpky vyčesané dohora. Ak sa však s týmto typom úpravy nestotožňujete a dlhé chĺpky vám prekážajú, jemne ich zhora zastrihnite do jednej línie. Ak chcete upraviť jeho tvar, obočie vytrhávajte zdola v tvare rastu.

Zdroj: Make-up Studio

Vyberte si vhodné produkty

Ak si potrebujete obočie dotvarovať alebo zvýrazniť, vyberajte si produkty určené priamo na obočie. Na rozdiel od ceruziek alebo očných tieňov sa vyznačujú prirodzenými odtieňmi hnedej a farebnou stálosťou, ktorá zaručí, že sa vám farba počas dňa nerozotrie a vaše obočie ostane tip-top až do večera. Pri použití vodeodolných produktov sa dokonca môžete pokojne kúpať a vaše obočie sa „neodplaví“.

Zdroj: Make-up Studio

„Na dosiahnutie prirodzeného efektu je najvhodnejší špeciálny púder na obočie, ktorý nenápadne vyplní medzierky, kde chýbajú chĺpky a vydrží na mieste celý deň. Je ideálny pre blondínky a ženy, ktorých obočie je takmer neviditeľné. Výhodou je veľmi jednoduché nanášanie pomocou štetca na obočie. Nezabudnite tiež chĺpky pekne učesať s fixatérom. Pre ešte krajší pohľad naneste tesne pod obočie korektor alebo svetlobéžový očný tieň,“ dodáva vizážistka Zuzana.
Zdroj: Make-up Studio

Ak si so svojím obočím neviete poradiť sama, zverte sa do rúk kozmetičky alebo sa poraďte s vizážistkou, ktorá vás naučí tie správne „ťahy“. Všetky produkty nájdete v Make-up Studio, Eurovea a na www.makeupstudio.sk.

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:25 NA CHALUPE
12:35 Prvé oddelenie
13:05 Prvé oddelenie
10:55 Vražedné čísla I. + II.
12:00 Kosti VIII.
13:00 Kosti VIII.
11:15 Jahôdka a jej kamaráti III.
11:40 Kúzlovanie
12:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
10:25 Barva vítězství
12:45 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
14:30 The Circle