Zvodné francúzske líčenie: Čierne linky a sexi rúž

Zvodné francúzske líčenie: Čierne linky a sexi rúž

Francúzky sú povestné svojím neodolateľným šarmom a vrodenou eleganciou. Urobte zo seba aj vy zvodnú divu!

Základom nesmrteľného francúzskeho líčenia, ktoré si zamilovali aj najslávnejšie divy všetkých čias, sú čierne linky a sexy červený rúž. Ak máte práve pred výraznými perami rešpekt, pokojne zahoďte všetky obavy. Tento trend sa z prehliadkových mól už dávno dostal do ulíc a dnes ho môžete nosiť aj v bežný pracovný deň. 

Francúzske líčenie, ktoré dostalo nálepku glamour, sa vyznačuje dokonalou pleťou, rafinovanou očnou linkou a sexy perami. Ukážeme vám, ako dosiahnete tento zvodný look.

Tvár

1. Líčenie začnite nanesením hydratačného krému na tvár a krk. Potom aplikujte make-up, ktorý vyhovuje vášmu typu pleti. Ak máte problematickú pleť, zvoľte hutnejší alebo penový mejkap s vyššou krycou schopnosťou. Nanášajte ho štetcom, ktorý vám uľahčí aplikáciu a je navyše hygienickejší, než nanášanie prstami.

2. Nedokonalosti pleti krásne prekryje korektor. Ak potrebujete zamaskovať aj kruhy pod očami, na tieto miesta naneste o odtieň svetlejší mejkap ako je podklad alebo korekčnú tyčinku určenú špeciálne pre oblasť očí. Make-up zafixujte púdrom v odtieni krycieho make-upu, pod oči môžete použiť svetlejší púder.

3. Pod lícne kosti naneste bronzer. Využite jednoduchú pomôcku – našpúľte pery a bronzer aplikujte do priehlbiniek, ktoré sa vám v líčkach vytvoria.

4. Pomocou štetca zvýraznite obočie očným tieňom, ktorý pôsobí prirodzenejšie ako ceruzka. Blondínkam pristanú svetlé odtiene hnedej, hnedovláskam hnedé podľa tónu farby vlasov a tmavým brunetkám tmavohnedé alebo tmavopopolavé odtiene. Ak patríte k ryšavým dámam, siahnite po stredne hnedej alebo po farbe škorice.

Oči

1. Na očné viečka naneste matný očný tieň vanilkovej alebo svetlobéžovej farby. Pod obočie aplikujte biely očný tieň, čím dokonale zvýrazníte jeho tvar.

2. Čiernou ceruzkou, tekutou alebo gélovou očnou linkou kopírujte tvar oka popri mihalniciach. Vyžaduje to trochu cviku a pevnú ruku, preto nezúfajte, ak sa vám to nepodarí hneď na prvýkrát. Hrúbku očnej linky môžete meniť v závislosti od toho, či chcete docieliť prirodzený alebo dramatický look. Pri vonkajšom kútiku potiahnite linku smerom nahor k obočiu.

Náš tip: Nedokonalosti tvaru očnej linky jednoducho opravíte pomocou korektora, ktorým olemujete linku pomocou skoseného štetca.

3. Nakoniec na riasy neneste špirálu. Ak patríte k odvážnejším ženám, môžete siahnuť po umelých mihalniciach, ktoré celý look ešte viac zvýraznia.

Zdroj: Thinkstock.com


Náš tip: Na vnútorný okraj spodného viečka naneste bielu kajalovú ceruzku, čím oči rozjasníte a budú vyzerať väčšie.

Pery

1. Pery najprv olemujte kontúrovacou ceruzkou vo farbe rúžu. Ten sa vďaka tomu nebude rozpíjať do maličkých vrások okolo úst.

2. Pomocou štetca naneste rúž červenej farby.

Zdroj: Thinkstock.com


Náš tip:
Ak chcete byť trendy, namiesto červeného rúžu zvoľte oranžový, ktorý je absolútnym hitom tejto sezóny.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
16:50 Hanička a Murko pre najmenších
17:00 Ovečka Shaun VI.
17:10 Maxipes Fík II. - Divoké sny Maxipsa Fíka
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové
20:15 Na shledanou tam nahoře