Dáždnik ako módny doplnok? Zlaďte sa!

12.02.2014 17:54 Preženu.sk Top trendy

Dáždnik ako módny doplnok? Zlaďte sa!

Ukážeme vám, ako z "nutného zla" v daždivom počasí vyčarovať trendy módny doplnok.

Pre niekoho nutné zlo, pre iného nepostrádateľný módny doplnok.

Vyznávačky módy a najnovších módnych trendov už dávno vedia, že štýlový dáždnik dokáže doviesť ich outfit do dokonalosti. Ukážeme vám ako.

Zdroj: pinterest

S dáždnikmi sa spája celkom zaujímavá história. Kým v 18. storočí sa dáždnik využíval predovšetkým ako slnečník, v 19. storočí ľudia postupne prišli na schopnosť dáždnikov ochrániť ich pred nepriazňou počasia, no a v 20. storočí zas dáždniky prekvapivo ustúpili do úzadia, pretože do módy prenikla opálená pokožka. Dnes už ale väčšina z nás vie, že práve vďaka dáždnikom možno bojovať s výkyvmi počasia nielen jednoducho, ale najmä štýlovo.

Zdroj: pinterest

Čo ďalšie ste o dáždnikoch netušili?

  • V počiatkoch dáždnik využívalo služobníctvo, keďže panstvo sa aj počas nepriaznivého počasia prepravovalo v kočiaroch.
  • V roku 1926 dáždnik do skladacej podoby zdokonalil Hans Haupt, čo ocenila rada žien.
  • Jeden z najluxusnejších dáždnikov vôbec má v ponuke spoločnosť Burberry, pričom ten nepredstavuje len potrebnú vec, ale i známku luxusu

Hoci sa v dnešnej dobe čoraz častejšie stretávame so strojovou výrobou dáždnikov, faktom ostáva, že práve tie pochádzajúce z ručnej dielne, sú o poznanie kvalitnejšie. K jednej z najznámejších spoločností v tejto sfére patrí už dlhodobo firma Ombrelli Maglia Francesco sídliaca v Miláne, ktorej motto hovorí za všetko: „Dopriať si na každý úkon dostatok času a urobiť všetko dobre hneď na prvýkrát.“ Koniec koncov, svedčia o tom i výsledky samotného predaja a celá škála prominentných klientov.

Zdroj: pinterest

Výroba dáždnika ako umenie

Možno vám pri pohľade na dáždnik v skrini nepríde samotný proces výroby extra zložitý, no opak je pravdou. Predovšetkým strih je skutočným umením a správne strihnúť  látku na dáždnik si trúfne len skutočný odborník. Na kvalitný, ručne vyrobený dáždnik je spoľahlivý aj pri silnejšom vetre, a preto sa doň rozhodne oplatí zainvestovať.

Fantázii sa medze nekladú

Svoj dáždnik si môžete pretvoriť podľa vlastného obrazu a nechať sa inšpirovať hneď niekoľkými inštruktážnymi videami.  Jedno také máme pre vás i my.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
19:10 Kinosála
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
19:00 Klamári I.
17:10 Maxipes Fík II. - Divoké sny Maxipsa Fíka
17:20 Máša a medveď I.
17:30 Cesta za pokladom
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové
20:15 Na shledanou tam nahoře