Polojasno
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Tušíte, čo všetko si deti prinesú z prechádzky domov? Budete v šoku, čo vedec našiel na ich rukách
Zdielať na

Tušíte, čo všetko si deti prinesú z prechádzky domov? Budete v šoku, čo vedec našiel na ich rukách

Zdroj: Profimedia

Výsledky jednoduchého experimentu priniesli šokujúce výsledky a rodičia si vďaka nemu opäť pripomenuli, že hygienu a poriadne umývanie rúk deťom netreba podceňovať!

Mladý vedec Tim Call je vyštudovaný mikrobiológ a na sociálnych sieťach ukazuje, že tieto jednobunkové organizmy sú doslova všade. Vystavené sú im predovšetkým malé deti. Na svojom účte “What Might Grow” ho sleduje vyše štvrť milióna užívateľov, ktorých najnovšie ohúril poučným videom, informuje Daily Mail. Pozrieť by si ho mali najmä rodičia malých detí!

Tim v experimente porovnával počet baktérií na rukách predtým, ako deti odídu na ihrisko, a potom, ako sa vrátia domov. Výsledok bol poriadne šokujúci.   

Obe vzorky vložil do Petriho misky a počkal, kým sa baktérie namnožili. Zatiaľ čo v prvej objavil len pár bakteriálnych kolónií, druhá hrala všetkými farbami a organizmy tu založili tisíce nových kolónií. 

Profimedia

Hoci niektorí rodičia ho skritizovali, že ich zbytočne straší a myslia si, že na posilnenie imunitného systému je to dobré a potrebné, mladý vedec sa voči kritike ohradil.  

„Mojím cieľom bolo ľudí opätovne upozorniť na dôležitosť umývania rúk,“ vysvetlil vedec, ktorý zjavne narážal na fakt, že pri pandémii koronavírusu sme to všetci robili poctivo a teraz sme od toho opäť upustili... 

@whatmightgrow Let’s see what’s growing on a kid’s hand after playing at the playground for an hour. #kidsoftiktok #parentsoftiktok #kid #parents #playground #bacteria #fyp #fypシ ♬ Married Life (From "Up") - Geek Music

Súvisiace články

Najčítanejšie