Skoro jasno
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Puklušovej zvláštny predpôrodný rituál: Umývanie nôh, spev a spoločné modlenie sa
Zdielať na

Puklušovej zvláštny predpôrodný rituál: Umývanie nôh, spev a spoločné modlenie sa

Zdroj: Profimedia.sk

Natália Puklušová sa už o pár týždňov stane prvýkrát mamou. Tesne pred pôrodom absolvovala aj špeciálny rituál, ktorý ju mal zbaviť strachu z príchodu bábätka.

Každá žena sa na príchod svojho prvého potomka pripravuje inak. Niektoré to nejako extra neprežívajú a berú veci s nadhľadom. Iné budúce mamičky sa na príchod dieťatka poctivo pripravujú, nenechajú nič na náhodu, dokonca absolvujú aj niečo extra. Jednou z nich je aj Natália Puklušová.  

​Herečka už v decembri privedie na svet svoje vytúžené dievčatko. Ešte predtým však stihla absolvovať špeciálny rituál so ženami z jej okruhu priateľov, ktorý ju mal zbaviť strachu z pôrodu. "Mám mesiac pred pôrodom. A predpôrodné rituály sa v našich kruhoch robia bežne. Nemá to nič spoločné s náboženstvom. Je to čistá, jednoduchá, nezištná láska a prajnosť žene matke, ktorá čaká dieťa. Je to niečo tak prirodzené a normálne, čo tu kedysi bolo a fungovalo po dlhé časy, len sa na to zabudlo. A budeme v tom pokračovať a robiť to aj pre vás budúce mamky, ktoré ste sa s touto NOVOU ZEMOU nemali možnosť ešte stretnúť. My to už tušíme, akú máme silu, lebo sa o to stýrame, aby sme to aspoň tušili, stretávame sa, navzájom liečime a držíme si bezpečný priestor. Zabudlo sa na to, že máme dávať podporu žene pred pôrodom, nie ju strašiť scenármi. Máme jej priať čo najkrajší zážitok, nie ju traumatizovať. A to presne som ja dostala. Silu, odvahu, energiu, lásku, dary, pomocné liečivé ruky, oporu, pocit šťastia a najväčšieho vyživenia..." priznala herečka. Dokonca prezradila aj to, že túto službu bude so svojimi "sestrami" ponúkať ženám, ktoré i tento rituál prejavia záujem. A ako to celé vyzeralo, ukázala ja na fotkách...

Súvisiace články

Najčítanejšie