Skoro jasno
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Prvý pohľad na novonarodenú dcérku ich vydesil aj rozplakal: Takéto bábo ste ešte nevideli!
Zdielať na

Prvý pohľad na novonarodenú dcérku ich vydesil aj rozplakal: Takéto bábo ste ešte nevideli!

Zdroj: Profimedia

Hoci rodičia už počas tehotenstva vedeli, že ich dcérka bude iná, po pôrode zostali v šoku. Raritná diagnóza spôsobila, že bábätko vyzeralo ako zmenšený kulturista.

Armani Milby sa narodila v 33. týždni núdzovým cisárskym rezom. Lekári zistili, že trpí mimoriadne zriedkavým vrodeným ochorením, ide o formu lymfangiómu, ktorý spôsobuje výrastky v lymfatických cievach, informuje denník Metro.

Armani vážila po pôrode neuveriteľných 12 kíl, čo je trikrát viac ako priemerne veľké dieťa. Jej mamička mala v tehotenstve veľké problémy už len s bežným pohybom, pretože extrémne pribrala a brucho mala také veľké, akoby čakala trojičky.  

Bábo vyzeralo po pôrode skutočne ako malý kulturista, mala široký hrudník a obrovské horné končatiny, kvôli čomu jej mamina dala prezývku „mini Hulk.“ 

Nedávali jej šancu na prežitie 

"Nikdy predtým som o tejto diagnóze nepočula. Keď som to zistila, úprimne povedané, bola som zničená, zlomilo mi to srdce. Nechápala som, čo sa stalo, čo sa pokazilo, pretože som mala ďalšie dve zdravé deti..,” spomína mamička, ktorá zároveň dodala, že aj keď jej lekári povedali, že jej dieťa v brušku má vážnu diagnózu, o potrate vôbec neuvažovali.   

Profimedia

“Chceli sme len vedieť, ako jej budeme vedieť pomôcť,” hovorí Chelsey, ktorej lekári povedali, že nemá žiadne šance na prežitie a pravdepodobne zomrie hneď pri pôrode.   

Na prekvapenie všetkých, dievčatko prišlo na svet s plačom, čo všetkých prítomných dojalo. Kvôli veľmi náročnému cisárskemu rezu nemohol byť prítomný pri pôrode ani otec dieťatka, ktorý sa nervózne prechádzal na chodbe a pritom sa modlil.  

Ťažká skúška pre celú rodinu  

"Keď som ju konečne uvidela, veľmi som sa rozplakala. Bolo mi jedno, ako vyzerá, aj tak som ju milovala. Bola som vystrašená a v šoku, ale zároveň veľmi šťastná," dodala. Mamička, ktorá po pôrode trpela ťažkou popôrodnou depresiou.   

Profimedia

Armani má teraz desať mesiacov a podstupuje liečbu, na odstránenie prebytočnej tekutiny z tela, v tomto roku má podstúpiť aj ďalšiu operáciu, ktorá jej pomôže zmenšiť telo a neskôr by jej mali postupne odstrániť aj nadbytočnú kožu.   

Rodičia sú nadšení z pokrokov ich malej veľkej bojovníčky a veria, že raz bude žiť úplne normálny život, ako jej rovesníci. Držíme jej palce! 

Profimedia

Súvisiace články

Najčítanejšie