Predčasne narodené bábätko šokovalo rodičov aj lekárov: Nečakali, že bude vyzerať TAKTO

Predčasne narodené bábätko šokovalo rodičov aj lekárov: Nečakali, že bude vyzerať TAKTO Zdroj: Profimedia
Výzor malého chlapčeka je taký výnimočný, že mamičku dokonca niektorí obviňujú, že na zverejnených fotografiách používa špeciálne filtre. Pravda je však úplne inde!

Niektoré bábätká sa narodia takmer bez vláskov, iné majú na hlave len jemné páperíčko a vo výnimočných prípadoch prídu na svet s hustou a výraznou hrivou, ako aj toto bábo.

Výnimočné predčasniatko

Rozkošný Jaxon-James Ayers sa narodil až o osem týždňov skôr a preto boli jeho husté a výrazné vlásky poriadnym prekvapením.

Keď mamička zverejnila prvé zábery chutného synčeka, mnohí boli z neho nadšení, no našli sa aj takí, ktorí pochybovali o tom, že predčasne narodené dieťa by mohlo takto vyzerať. Jaxon má totiž výrazné nielen vlasy, ale aj obočie.

;

Mamička hejterom vysvetlila, že by ju ani nenapadlo používať pri fotografiách jej synčeka filtre. Jeho výrazná pokrývka hlavy ale aj iných častí tela totiž súvisí s ojedinelým ochorením, s ktorým sa narodil.

Zriedkavé vrodené ochorenie nazývané hyperinzulinizmus, postihuje približne jedno z 50-tisíc novorodencov, píše denník The Sun.

Zdroj: Profimedia

„Jeho pankreas produkuje príliš veľa inzulínu, čo spôsobuje, že jeho hladina cukru je extrémne nízka. Na udržanie hladiny cukru v krvi musí pravidelne užívať liek s názvom Diazoxid, ktorého vedľajším účinkom je práve zvýšený rast vlasov a ochlpenia," vysvetľuje mamička. 

Mamička je na svojho synčeka pyšná a potešilo ju, že sa jeho fotografie stali virálne ihneď po zverejnení. Prajeme mu veľa zdravia, je prekrásny!

Zdroj: Profimedia

Zdroj: thesun.co.uk, Instagram

TV Program

08:30 Prestreté
09:30 Súdna sieň
10:15 Policajti v akcii
08:30 Česko Slovensko má talent
10:15 Simpsonovci XIV.
10:45 Simpsonovci XIV.
08:40 Slnečná
10:30 Bez servítky
11:55 Nákupné maniačky
09:20 Kid Lucky
09:40 Rozprávanie o víle Amálke
09:45 Sníček a Dúhalka
09:15 Můj kámoš špión
11:05 Cirkus
12:55 Jeden a půl rytíře