Neuveriteľná premena! Bol najtučnejším chlapcom sveta, dnes má o vyše 100-kíl menej

Neuveriteľná premena! Bol najtučnejším chlapcom sveta, dnes má o vyše 100-kíl menej Zdroj: Profimedia
Dnes už 14-ročný chlapec si konečne môže užívať život naplno, rovnako, ako jeho rovesníci. Ako sa mu podarilo zhodiť takú obrovskú nadváhu?

O chlapcovi z indonézskej dedinky, ktorý sa volá Arya Permana (14), písali pred pár rokmi všetky svetové médiá. Dôvodom bola jeho obezita, s váhou 192-kíl sa stal najtučnejším dieťaťom na svete.

Arya bol taký veľký, že sa nedokázal ani umyť v kúpeľni a musel sa kúpať vonku v bazéne. S ťažkosťami sa presúval aj do školy, už po pár krokoch sa extrémne zadýchal a nevládal chodiť, píše denník The Sun. Nevedel sa zmestiť takmer do žiadneho oblečenia, tak sa zabalil do sarongu a dni trávil neustálym pojedaním nezdravého jedla.

V desiatich rokoch bol doslova závislý od koly a instantných rezancov. Na posedenie dokázal zjesť ryžu, rybie kari, hovädzie mäso, zeleninovú polievku a Tempeh. To je množstvo, ktoré by zasýtilo dvoch dospelých chlapov na celý deň.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa arya permana (@arya_prmana)

Boj s kilami vyhral

Rodičia extrémne obézneho chlapca boli veľmi nešťastní a vedeli, že to takto ďalej nepôjde. Pomocou odborníkov mu nasadili prísnu diétu a musel sa začať pravidelne hýbať, išlo to však veľmi pomaly.

Arya podstúpil chirurgické zmenšenie žalúdka a naďalej dodržiaval rady lekárov, až postupne zhodil neuveriteľných 108 kilogramov. Dnes chodí denne aspoň 3 kilometre a konečne sa môže s rovesníkmi venovať aj obľúbeným hrám a športom.

Arya Permana Zdroj: Profimedia

O 100-kíl ľahší chlapec tvrdí, že mu najviac pomohla zmena stravovacích návykov, ale aj pravidelný spánok, ktorý predtým nemal.

Teraz konzumuje tri jedlá denne, ktoré zahŕňajú ryžu, tempeh, tofu a chudé mäso a spať chodí najneskôr o 22-hej hodine.

Arya v zdravom životnom štýle pokračuje a ľuďom, ktorí majú nadváhu radí, aby sa na diéty nespoliehali a aby pri zdravších stravovacích návykoch už zostali, iba tak si udržia svoju hmotnosť.

„Porcia jedla by sa mala znižovať postupne. Každý týždeň po troche uberajte. Ak napríklad jedávate tanier ryže, postupne uberajte až vám zostane iba 5 lyžíc,“ radí schudnutý chlapec, ktorý sa už k starým návykom nechce nikdy vrátiť.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

 

Zdroj: thesun.co.uk

TV Program

12:50 Nové bývanie
13:50 Na chalupe
14:50 Prestreté
12:50 Profesionáli VIII.
13:40 Simpsonovci XXVI.
14:10 Simpsonovci XXVI.
11:50 Vražedné čísla VI.
13:05 Kosti X.
14:05 9-1-1: Texas
13:00 Ruby z dúhy II.
13:30 Viking Vicky
13:40 Viking Vicky
11:30 Síla naděje
13:20 Můj šálek kávy
15:05 Za zavřenými dveřmi