Pozitívne matky sa boja, že im po pôrode zoberú dieťa: Simona opísala, ako to u nej prebehlo!

Pozitívne matky sa boja, že im po pôrode zoberú dieťa: Simona opísala, ako to u nej prebehlo! Zdroj: facebook/unlp.sk
Koronavírus neobchádza ani budúce mamičky. Ich strach je o to väčší, keď pár dní pred pôrodom zistia, že sú pozitívne...

Jednou z nich bola aj Simona, ktorá prenášala, takže mala dohodnutý termín na vyvolanie pôrodu. Hoci mala všetko naplánované, osud to nakoniec zariadil úplne inak...

​"Keďže som už bola týždeň po termíne, dva dni pred plánovanou indukciou mi vyšiel pozitívny PCR test. Mala som rodiť v úplne inej pôrodnici, s dohodnutým pôrodníkom, všetko bolo vopred dohodnuté. Ten prvotný šok bol hrozný, už len z toho dôvodu, že som to nečakala, nakoľko som nemala žiadne príznaky a doteraz ich nemám. Bola to jedna veľká neznáma, nevedela som do čoho idem, či uvidím svoje dieťa po pôrode," opísala svoje pocity na facebooku Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Práve tu je skúsený personál, ktorý má za sebou takmer stovku pôrodov pozitívnych žien. 

Simona bez okolkov priznala, že sa veľmi bála, ako bude celý pôrod a následná starostlivosť vyzerať. Strachovala sa najmä, že svoje dieťa po pôrode neuvidí. "Nakoniec som porodila 10 dní po termíne, veľmi som sa bála, ako to dopadne. Preto sa chcem veľmi poďakovať personálu, že aj napriek prísnym opatreniam boli pre mňa veľkou psychickou podporou...Pôrod bol prirodzený a dopadol nad moje očakávania. Všetok ten strach mi vynahradil náš synček Jakubko, s nečakanými, ale poriadnymi mierami chlapa – 4600g a 53cm, ktorého mi hneď po pôrode priložili na telo. Synčeka následne vzali na všetky kontrolné vyšetrenia."

Takto nejako vyzerá pôrod pozitívnej mamičky

​Netrvalo dlho a Simone jej synčeka doniesli na izbu, kde s ňou aj ostal. "Po dohode so sestričkami mi priniesli synčeka, mala som ho pri sebe už pár hodín po pôrode. Odvtedy bol synček pri mne až do ukončenia pobytu v pôrodnici, čo bolo pre mňa veľmi dôležité, takže ani s dojčením nebol žiaden problém. Pri dojčení a kontakte s ním som vždy používala respirátor a dodržiavala hygienu, ale to bolo to najmenej, čo som mohla urobiť pre ochranu svojho syna, aj keď som vedela, že jeho PCR test bol negatívny," opísala dni po pôrode mladá mamička, ktorá je so svojím dieťatkom už doma. 

A čo by odkázala rodičkám, ktoré sa ocitli v podobnej situácii? "Takže, milé budúce mamičky, ak sa dostanete do takejto situácie, nebojte sa, stačí dôverovať skúsenému personálu. Môžem vás ubezpečiť, že vaše dieťa bude v dobrých rukách a ak bude všetko v poriadku, tak aj po zvyšok pobytu bude dieťatko výhradne pri vás a budete si môcť naplno užívať nenahraditeľné chvíle s ním. Strach bol veľmi veľký, ale kvôli vytúženému malému stvoreniu dokážete vydržať aj nemožné."

Zdroj: facebook

TV Program

20:35 Nový život
21:30 S pravdou von
23:00 Semafor
20:30 Ten dvanásty
23:30 Na hrane
01:25 Simpsonovci I.
21:00 Dr. House VIII.
21:55 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 Kosti II.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
20:15 Gagarin
22:15 Vlk z Wall Street
01:05 Safe