Porodila vytúžené dieťatko a všetci na sále stíchli: Rodičia sa krutej diagnózy nezľakli

Porodila vytúžené dieťatko a všetci na sále stíchli: Rodičia sa krutej diagnózy nezľakli
Sú chvíle, kedy aj skúsení pôrodníci zostanú bez slov a trhá im srdce, keď musia rodičom oznámiť tvrdý ortieľ. Táto dvojica svoju dcérku nadovšetko miluje aj napriek tomu, že je iná, a stali sa vzorom pre mnohých rodičov.

Eliza Jamkochian Bahneman (36) a jej manžel Erik (41) boli nesmierne šťastní, keď sa Elize po niekoľkých mesiacoch snaženia podarilo otehotnieť. Tehotenstvo prebiehalo bez väčších komplikácii a vytúženého bábätka sa nevedeli dočkať.

Ak ste videli tento krásny film, viete si predstaviť, čo táto rodina prežíva...

Lekári sa zľakli viac, ako rodičia

Hneď, ako Eliza porodila, vedela, že niečo nie je v poriadku. Všetci v pôrodnej sále mali kamenný výraz, nikto jej neblahoželal, pôrodník sa potichu vytratil. „Aj moja matka a manžel vyzerali vystrašene,“ spomína si na prvé chvíle po pôrode mamička, ktorej museli oznámiť, že dieťatko nie je v poriadku.  

Zdroj: Profimedia

Isabella sa narodila s Treacher-Collinsovým syndrómom. Ide o genetické ochorenie, ktoré ovplyvňuje vývoj kostí tváre a spôsobuje rôzne deformácie.

„Keď mi konečne vložili Isabellku do náručia, bolo hneď jasné, že vyzerá inak, no bola to okamžitá láska a spolu s manželom sme vedeli, že pre ňu urobíme všetko, čo bude v našich silách,“ hovorí mamička.

Zdroj: Profimedia

O diagnóze ich dcérky rodičia nikdy predtým nepočuli a tak si museli pozisťovať všetky detaily. „Nechceli sme ju skrývať a boli sme pripravení hovoriť o jej ojedinelej chorobe,“ vysvetľuje mamička, pre ktorú je najhoršie to, že cudzí ľudia na ich dcérku zazerajú a dokonca ukazujú prstom.

Keď bude Isabella staršia, majú v pláne jej presne objasniť, prečo je iná a čo všetko jej diagnóza obnáša. Najviac smutní sú však z toho, že nedokážu byť dostatočne chápaví a láskaví iní ľudia.

„Je to veľmi múdre, šikovné a citlivé dieťa s kopou energie, akurát vyzerá trochu inak. Svet by nebol taký pestrý, keby boli všetci rovnakí,“ hovorí mamička a dodáva, že svoju dcérku milujú najviac na svete a je pre nich tým najväčším darom!

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Vytúženého synčeka sa dočkala aj Vendula Pizingerová!

 

Zdroj: metro.co.uk, Instagram

TV Program

15:00 Bez servítky
16:00 Nikto nie je dokonalý
17:30 Noviny
15:00 Poklady z blšáku II.
15:30 Áno, šéfe! USA IV.
16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
14:55 Dr. House VII.
15:50 Dr. House VII.
16:50 Ochrancovia
15:05 Viking Vicky
15:25 Strážca vesmíru Roger
15:40 Máša a medveď II.
15:05 Paříž počká
16:45 Americká Miss India
18:35 Zlatokopka