Ako zvláda karanténu princezná Dúhalka? Spojilo nás to ako ľudí, ale chýbajú mi blízki

Ako zvláda karanténu princezná Dúhalka? Spojilo nás to ako ľudí, ale chýbajú mi blízki Zdroj: Facebook/Dúhalka
Televízia JOJ a hudobné vydavateľstvo BABY MUSIC pripravili veľké koncertné prekvapenie pre všetkých fanúšikov Dúhalky.

Princezná z krajiny za Dúhou je populárna medzi deťmi prostredníctvom YouTubu, CD alebo digitálnych platforiem. V slovenských domácnostiach sa často objavuje vďaka Detskej televízii JOJKO, ktorá začiatkom roka začala vysielať seriál pre deti od tvorcov Dúhalky s názvom Sníček a Dúhalka.

Dúhalka vás pozýva na jedinečný online koncert, ktorý bude už túto nedeľu na www.joj.sk!

​V rámci svojho koncertného programu mala tento rok princezná Dúhalka absolvovať desiatky až stovky koncertov po Slovensku. Avšak situácia so šírením vírusu COVID-19 je natoľko vážna, že všetky plánované podujatia sú nateraz preložené na neurčito, niektoré zrušené úplne.

Avšak vďaka stránke www.joj.sk bude môcť Dúhalka už čoskoro zavítať naživo do izbičiek detí na Slovensku. Unikátny projekt vznikol na základe iniciatívy televízie JOJ, ktorá ponúkla priestor na odohratie živého koncertu Dúhalky prostredníctvom LIVE STREAMU. Živé vystúpenie môžete vidieť už v nedeľu, 26. apríla o 17.00 hod. Všetky deti a ich rodičia, ktorí majú záujem byť súčasťou tohto skvelého živého koncertu, si môžu zakúpiť rodinnú vstupenku v sieti Ticketportal a Inviton v hodnote 3,99 €. Po zaplatení dostanete do mailu unikátny kód, ktorý vám umožní koncert sledovať v tej najvyššej obrazovej kvalite.

KÚPIŤ LÍSTOK

Ako zvláda Dúhalka toto zvláštne obdobie v karanténe?

„Presne ako hovoríte, zvláštne obdobie. Konečne som po materskej nastúpila do práce, robím učiteľku v materskej škole, a malý Adamko tiež perfektne zvládol adaptáciu v škôlke a zrazu nič. Jedného dňa sme zostali doma a pripomenuli sme si aké to bolo na materskej. S tým rozdielom, že teraz sme iba doma. Veľmi mi chýbajú moji blízki, ale vďaka počítaču a telefónu sme v dennom kontakte.

Sme doma, veľa sa hráme, chodíme do lesa s našou sučkou Dory, naozaj nás toto obdobie zblížilo. Nielen ako rodinu, ale myslím tak globálne.. Spojilo nás to ako ľudí. No a spájať sa nám podarilo aj vďaka novej skladbe od Dúhalky – Do škôlky.

Pesničku sme mali urobenú už dlhšie, avšak čakali sme na pekné počasie, aby sme mohli natočiť super videoklip. Pred pár dňami mi zavolala moja kolegyňa Kika, ktorá je naša textárka a hlavná Dúhalko-vymýšľačka, že mi posiela balík. Našla som v ňom štúdiové vybavenie na nahrávanie a text. Takže keď Adamko zaspal, zatvorila som sa doma v mojom improvizovanom nahrávacom štúdiu a naspievala som pesničku. Niekoľko dní sme ladili detaily, až napokon pieseň bola na svete. Potom sme poprosili naše malé speváčky, aby nám poslali nahraté vokály a bolo takmer hotovo. Minulý týždeň sme vyzvali našich fanúšikov na Facebooku Dúhalky, aby poslali videá svojich detí. Videoklip bude mať premiéru na našom jedinom ONLINE koncerte na www.joj.sktúto nedeľu, 26. apríla o 17.00 hod.

KÚPIŤ LÍSTOK

Veľmi si prajem, aby sme to v zdraví zvládli a aby sme sa čoskoro mohli vyobjímať a nasýtiť tých, ktorí nám chýbajú. No a dúfajme, že náš karanténny videoklip bude o niekoľko dní iba milou spomienkou." 

​Vyzývame aj starých rodičov a všetkých, ktorí chcú v týchto dňoch urobiť radosť deťom a dopriať im veselé pesničky Dúhalky, môžete kúpiť lístok a darovať ho. Koncert sa prenáša naživo v presne určenom čase a v archíve zostane po dobu 30 hodín.

Dúhalka a televízia JOJ sa už tešia na ONLINE koncert pre všetky deti a prajú vám fantastický zážitok. Viac informácii nájdete na facebookovej stránke Dúhalka, na Instagrame duhalka_music a na stránke  www.joj.sk.

KÚPIŤ LÍSTOK

O čom bude koncert?

V rámci koncertu Dúhalka zaspieva pesničky zo svojho debutového albumu V krajine za dúhou. Pomocou piesní pomôže deťom sa naučiť, alebo si zopakovať dni v týždni, farby, čísla, mesiace v roku a podobne. Určite nebude chýbať ani obľúbená pieseň Semafór, ktorá obsahuje prvky dopravnej výchovy a mesačne má na YouTube takmer 2 milióny videných minút. Deti sa dozvedia viac o počasí, dúhe ale aj o nezbedných kvapkách dažďa vďaka skladbe Krajina za dúhou, ktorá je v súčasnosti nasledovanejšou pesničkou na kanáli Dúhalka.

Určite nebudú chýbať skladby zo seriálu Sníček a Dúhalka a vďaka nim sa deti nielen dobre zabavia, zatancujú si, ale naučia sa základy hudobnej teórie (pesnička Noty) ale aj správne si umývať ruky(pesnička Vaňa), čo je v tomto období veľmi aktuálne.

Zdroj: Dúhalka

 

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:40 TOP STAR
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
12:55 Simpsonovci IX.
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
13:00 Ochrana svedkov IV.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor
14:15 Lagerfeld - důvěrné