Dvojmesačného chlapca prizabil vlastný otec: Táto rodina mu zachránila život

Dvojmesačného chlapca prizabil vlastný otec: Táto rodina mu zachránila život Zdroj: Instagram/cecy_essentially
Rio takmer zomrel vinou svojho biologického otca. Našťastie, ujali sa ho títo úžasní ľudia, ktorí mu poskytli milujúcu rodinu aj nový začiatok.

Drobučký Rio mal iba dva mesiace, keď ho jeho vlastný otec napadol a spôsobil mu život ohrozujúce zranenia. Otec chlapca ho údajne úmyselne dusil a hádzal s ním o zem.

Žiaľ, aj na Slovensku máme veľké množstvo týraných detí...

Po tomto príšernom a nepochopiteľnom napadnutí dieťa previezli do nemocnice, kde sa  tiež prvýkrát stretlo so svojimi budúcimi adoptívnymi rodičmi. "Mal silné krvácanie do mozgu, problémy so zrakom a zlomeninu ľavej holennej kosti," spomína Cecilia Hansen, dnes už Riova adoptívna matka.

Iba zázrakom prežil...

Lekári nedávali chlapčekovi veľké šance na život. "Ak by aj Rio prežil, bolo jasné, že bude mať doživotné následky. Po brutálnom napadnutí bol dlho v bezvedomí." Cecilia má so svojím manželom, ktorý je vo vojenskej službe, dve deti, obaja sa ale zhodli, že požiadajú o adopciu maličkého Ria.

View this post on Instagram

On 8/17/16 The Agency received a referral for child abuse to a 2 month old baby that had been fatally assaulted by his father. He was being transported to children’s hospital picu when we got the call. An MRI and a CT scan were done as well as a skeletal survey. The results of the test showed a subdural hemorrhage in the head, bilateral retinal hemorrhages and a fracture of the left tibia. None of the abusers had an explanation for it. In the days following we were preparing for him to pass away. Paperwork was completed for his organs to be donated. But then something happened. After they removed life support from him he continue to breathe and fight on his own. At this point baby came into protective custody and since then we have been by his side, loving him and praying to our Heavenly Father to guide us and to protect him. Tomorrow he will be ours forever, for all eternity. ❤️ #stopchildabuse #shakenbabysurvivor

A post shared by Cecy Hansen Matthew 28:19 (@cecy_essentially) onKým prebiehal proces adopcie, snažili sa manželia Hansenovci dostať chlapcových  biologických rodičov za mreže. "Nevinný chlapček má také vážne následky, že je zázrak, že vôbec prežil! Nemohli sme dopustiť, aby vinník behal na slobode,“ povedala Cecilia. Otec chlapčeka bol nakoniec odsúdený na 25 rokov! Rio má síce po napadnutí zdravotné následky, ale je u adoptívnych rodičov šťastný, pretože mu ponúkli nielen lásku a nový domov, ale aj zaistili aspoň čiastočnú spravodlivosť.

Hansenovci chcú svojím konaním upozorniť na tieto týrané deti a dúfajú, že niektoré rodiny motivujú k podobnému činu, aký urobili oni. "Adopciou napadnutého dieťaťa môžete niekomu zmeniť život. Majte oči otvorené. Niekedy nie je také brutálne násilie na prvý pohľad viditeľné," dodáva nakoniec Cecilia, ktorej celý príbeh si môžete prečítať na Lovewhatmatters.

View this post on Instagram

I love his smile! My precious Rio!

A post shared by Cecy Hansen Matthew 28:19 (@cecy_essentially) on

View this post on Instagram

My loves ❤️🥰

A post shared by Cecy Hansen Matthew 28:19 (@cecy_essentially) on

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

13:10 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:40 Súdna sieň
15:30 Súdna sieň
14:00 Dr. Dokonalý
15:00 Profesionáli II.
15:55 Simpsonovci XXVIII.
14:10 Dr. House VIII.
15:10 C.S.I.: Kriminálka Miami II.
16:10 Vražedné Miami
14:10 Medzi nami zvieratkami
14:20 Rybičky Flip a Flap
14:25 Sníček
12:55 Mia a bílý lev
14:45 Dámský klub
16:40 Kuchař srdcem