Na New York Fashion Weeku zabodovala malá modelka: Úžasné, čo dokázala!

Na New York Fashion Weeku zabodovala malá modelka: Úžasné, čo dokázala! Zdroj: Profimedia
Rodičia sú na svoju deväťročnú dcérku nesmierne pyšní. Nielen že mala odvahu prejsť sa po prehliadkovom móle, ale svojím pozitívnym prístupom k životu aj k svojmu hendikepu sa stala vzorom aj pre mnohých dospelákov.

Keď sa Daisy-May Demetre (9) z Birminghamu narodila, bolo lekárom okamžite jasné, že jej nožičky nie sú v poriadku.

Krásne dievčatko sa narodilo s telesným postihnutím, ktoré sa nazýva fibulárna hemimélia. V jednej nohe nemala pod kolenom takmer žiadne kosti, v druhej mala iba časť, a aj tá bola zle vyvinutá. Rodičia jej preto na odporúčania lekárov nechali obe nohy pod kolenami amputovať, aby sa mohla postupne naučiť fungovať s protézami.

Hendikep si nepripúšťa

"Je plná optimizmu a energie, inšpiruje ostatných a len tak ju niečo nezastaví,” hovorí pyšne otec deväťročnej Daisy-May, ktorá si plní veľký sen o kariére modelky.

Zdroj: Profimedia

​Keď jej rodičia pred časom založili Instagramový účet, netušili, že bude mať taký úspech. Jej fotografiami chcú aj iným hendikepovaným ľuďom ukázať, že môžu žiť napriek rôznym postihnutiam pekný a šťastný život. Ich dcérka používa dve sady protéz, jednu má na bežné chodenie a druhú na behanie a náročnejšie aktivity.

Keď dostala Daisy-May ponuku predvádzať módu na Fashion Weeku v New Yorku, bola neskutočne nadšená a zvládla to geniálne. Klobúk dole pred jej odvahou, veríme, že o tejto inšpiratívnej a krásnej modelke budeme ešte počuť!

Zdroj: Daily Mail, Instagram

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 INKOGNITO
21:40 INKOGNITO
20:25 Darkyňa smrti
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
22:35 18 ROKOV S TV JOJ
20:10 Myšlienky vraha IV.
20:55 Dr. House VII.
21:50 C.S.I.: Kriminálka Miami I.
20:25 Krtko
20:35 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:45 Volám sa Caillou V.
20:15 Rukojmí
22:10 Potížísta
23:55 Sázka na život