Na New York Fashion Weeku zabodovala malá modelka: Úžasné, čo dokázala!

Na New York Fashion Weeku zabodovala malá modelka: Úžasné, čo dokázala! Zdroj: Profimedia
Rodičia sú na svoju deväťročnú dcérku nesmierne pyšní. Nielen že mala odvahu prejsť sa po prehliadkovom móle, ale svojím pozitívnym prístupom k životu aj k svojmu hendikepu sa stala vzorom aj pre mnohých dospelákov.

Keď sa Daisy-May Demetre (9) z Birminghamu narodila, bolo lekárom okamžite jasné, že jej nožičky nie sú v poriadku.

Krásne dievčatko sa narodilo s telesným postihnutím, ktoré sa nazýva fibulárna hemimélia. V jednej nohe nemala pod kolenom takmer žiadne kosti, v druhej mala iba časť, a aj tá bola zle vyvinutá. Rodičia jej preto na odporúčania lekárov nechali obe nohy pod kolenami amputovať, aby sa mohla postupne naučiť fungovať s protézami.

Hendikep si nepripúšťa

"Je plná optimizmu a energie, inšpiruje ostatných a len tak ju niečo nezastaví,” hovorí pyšne otec deväťročnej Daisy-May, ktorá si plní veľký sen o kariére modelky.

Zdroj: Profimedia

​Keď jej rodičia pred časom založili Instagramový účet, netušili, že bude mať taký úspech. Jej fotografiami chcú aj iným hendikepovaným ľuďom ukázať, že môžu žiť napriek rôznym postihnutiam pekný a šťastný život. Ich dcérka používa dve sady protéz, jednu má na bežné chodenie a druhú na behanie a náročnejšie aktivity.

Keď dostala Daisy-May ponuku predvádzať módu na Fashion Weeku v New Yorku, bola neskutočne nadšená a zvládla to geniálne. Klobúk dole pred jej odvahou, veríme, že o tejto inšpiratívnej a krásnej modelke budeme ešte počuť!

Zdroj: Daily Mail, Instagram

TV Program

23:00 Myšlienky vraha IV.
23:55 Profesionáli II.
00:55 ZÁCHRANÁRI
22:20 V divočine s Bearom Gryllsom
23:20 OKTAGON - VÝZVA IV.
00:30 Život po ľuďoch
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Kravaťáci VII.
00:05 Plastiková nevesta
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Timothy ide do školy
22:15 Alibi na klíč
23:55 Všechny prachy světa
02:00 Politické kruhy