Matka 7-ročnej dcérky nechápe: Strážnik ju vyhodil z vodného parku kvôli plavkám

Matka 7-ročnej dcérky nechápe: Strážnik ju vyhodil z vodného parku kvôli plavkám Zdroj: Profimedia (ilustračná fotografia)
Správanie tohto muža k malému dievčatku považuje matka za diskrimináciu a preto sa rozhodla túto negatívnu skúsenosť zdieľať. Čo si o tom myslíte vy?

Matka Roz Dzelzitis zverejnila na sociálnej sieti negatívnu skúsenosť s pánom zo strážnej služby. Ten totiž poprosil jej malú dcérku, aby opustila striekaciu fontánu kvôli tomu, že má vraj nevhodný odev.

​Detský vodný park v Downtown Silver Spring v Marylande slúži na osvieženie a šantenie detí, ktoré sa sem chodia schladiť v horúcom počasí. Medzi pokynmi na užívanie je aj pravidlo, že deti musia mať oblečené plavky. Tie mala aj 7-ročná dcérka Roz, no strážnik usúdil, že sú nevhodné a dievčatko z vodného parku vyhodil.

 

Matka strážnikovi vysvetľovala, že aj dievčatá majú rôzne plavky a napríklad takéto v podobe trička a šortiek bežne nosia aj kvôli lepšej ochrane pred slnkom. Strážnik však neustúpil a ukázal jej, aké plavky sú nakreslené na obrázku.

Keď argumentovala, že predsa podobný strih spodného dielu nosia aj chlapci, strážnik iba sucho dodal, že ona je dievča.

Mamičku situácia vytočila o to viac, že sa jej to stalo už druhýkrát. Cíti sa poškodená a správanie tohto muža považuje za diskriminačné.

Správca fontány tvrdí, že situácia vznikla iba preto, že ich zamestnanec nedokázal posúdiť, či ide skutočne o plavky, no mamička tvrdí, že ju zatiaľ nikto nekontaktoval a ani sa za hrubé správanie neospravedlnil.

Jej dcérka nakreslila strážnikovi tento obrázok, pretože rovnako ako jej mama, ani ona nechápe, prečo musela fontánu opustiť...

Zdroj: metro.co.uk

TV Program

16:40 Hoď svišťom
17:25 Noviny
17:50 Bez servítky
16:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:25 9-1-1 III.
18:25 9-1-1 III.
16:30 Stratené duše V.
17:45 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
17:00 Rybičky Flip a Flap
17:05 Rapotáčik 3
17:15 Malí fidlikanti
15:55 E.A. Poe: Podivný experiment
18:05 Černobyl
20:15 Fakjů pane učiteli 3