Matka 7-ročnej dcérky nechápe: Strážnik ju vyhodil z vodného parku kvôli plavkám

Matka 7-ročnej dcérky nechápe: Strážnik ju vyhodil z vodného parku kvôli plavkám Zdroj: Profimedia (ilustračná fotografia)
Správanie tohto muža k malému dievčatku považuje matka za diskrimináciu a preto sa rozhodla túto negatívnu skúsenosť zdieľať. Čo si o tom myslíte vy?

Matka Roz Dzelzitis zverejnila na sociálnej sieti negatívnu skúsenosť s pánom zo strážnej služby. Ten totiž poprosil jej malú dcérku, aby opustila striekaciu fontánu kvôli tomu, že má vraj nevhodný odev.

​Detský vodný park v Downtown Silver Spring v Marylande slúži na osvieženie a šantenie detí, ktoré sa sem chodia schladiť v horúcom počasí. Medzi pokynmi na užívanie je aj pravidlo, že deti musia mať oblečené plavky. Tie mala aj 7-ročná dcérka Roz, no strážnik usúdil, že sú nevhodné a dievčatko z vodného parku vyhodil.

 

Matka strážnikovi vysvetľovala, že aj dievčatá majú rôzne plavky a napríklad takéto v podobe trička a šortiek bežne nosia aj kvôli lepšej ochrane pred slnkom. Strážnik však neustúpil a ukázal jej, aké plavky sú nakreslené na obrázku.

Keď argumentovala, že predsa podobný strih spodného dielu nosia aj chlapci, strážnik iba sucho dodal, že ona je dievča.

Mamičku situácia vytočila o to viac, že sa jej to stalo už druhýkrát. Cíti sa poškodená a správanie tohto muža považuje za diskriminačné.

Správca fontány tvrdí, že situácia vznikla iba preto, že ich zamestnanec nedokázal posúdiť, či ide skutočne o plavky, no mamička tvrdí, že ju zatiaľ nikto nekontaktoval a ani sa za hrubé správanie neospravedlnil.

Jej dcérka nakreslila strážnikovi tento obrázok, pretože rovnako ako jej mama, ani ona nechápe, prečo musela fontánu opustiť...

Zdroj: metro.co.uk

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
16:20 Ovečka Shaun I.
16:30 Zatancuj si s Nely
16:40 Macko Uško
14:55 Slunce, seno, erotika
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové