Matka 7-ročnej dcérky nechápe: Strážnik ju vyhodil z vodného parku kvôli plavkám

Matka 7-ročnej dcérky nechápe: Strážnik ju vyhodil z vodného parku kvôli plavkám Zdroj: Profimedia (ilustračná fotografia)
Správanie tohto muža k malému dievčatku považuje matka za diskrimináciu a preto sa rozhodla túto negatívnu skúsenosť zdieľať. Čo si o tom myslíte vy?

Matka Roz Dzelzitis zverejnila na sociálnej sieti negatívnu skúsenosť s pánom zo strážnej služby. Ten totiž poprosil jej malú dcérku, aby opustila striekaciu fontánu kvôli tomu, že má vraj nevhodný odev.

​Detský vodný park v Downtown Silver Spring v Marylande slúži na osvieženie a šantenie detí, ktoré sa sem chodia schladiť v horúcom počasí. Medzi pokynmi na užívanie je aj pravidlo, že deti musia mať oblečené plavky. Tie mala aj 7-ročná dcérka Roz, no strážnik usúdil, že sú nevhodné a dievčatko z vodného parku vyhodil.

 

Matka strážnikovi vysvetľovala, že aj dievčatá majú rôzne plavky a napríklad takéto v podobe trička a šortiek bežne nosia aj kvôli lepšej ochrane pred slnkom. Strážnik však neustúpil a ukázal jej, aké plavky sú nakreslené na obrázku.

Keď argumentovala, že predsa podobný strih spodného dielu nosia aj chlapci, strážnik iba sucho dodal, že ona je dievča.

Mamičku situácia vytočila o to viac, že sa jej to stalo už druhýkrát. Cíti sa poškodená a správanie tohto muža považuje za diskriminačné.

Správca fontány tvrdí, že situácia vznikla iba preto, že ich zamestnanec nedokázal posúdiť, či ide skutočne o plavky, no mamička tvrdí, že ju zatiaľ nikto nekontaktoval a ani sa za hrubé správanie neospravedlnil.

Jej dcérka nakreslila strážnikovi tento obrázok, pretože rovnako ako jej mama, ani ona nechápe, prečo musela fontánu opustiť...

Zdroj: metro.co.uk

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

11:00 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:25 TOP STAR
11:30 Áno, šéfe USA III.
12:25 NA CHALUPE
13:35 Prvé oddelenie
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
11:45 Kúzlovanie
12:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
12:10 Dážďovečky
11:10 Dvě svatby
12:50 12 darů do života
14:55 Hluboká voda