Matka 7-ročnej dcérky nechápe: Strážnik ju vyhodil z vodného parku kvôli plavkám

Matka 7-ročnej dcérky nechápe: Strážnik ju vyhodil z vodného parku kvôli plavkám Zdroj: Profimedia (ilustračná fotografia)
Správanie tohto muža k malému dievčatku považuje matka za diskrimináciu a preto sa rozhodla túto negatívnu skúsenosť zdieľať. Čo si o tom myslíte vy?

Matka Roz Dzelzitis zverejnila na sociálnej sieti negatívnu skúsenosť s pánom zo strážnej služby. Ten totiž poprosil jej malú dcérku, aby opustila striekaciu fontánu kvôli tomu, že má vraj nevhodný odev.

​Detský vodný park v Downtown Silver Spring v Marylande slúži na osvieženie a šantenie detí, ktoré sa sem chodia schladiť v horúcom počasí. Medzi pokynmi na užívanie je aj pravidlo, že deti musia mať oblečené plavky. Tie mala aj 7-ročná dcérka Roz, no strážnik usúdil, že sú nevhodné a dievčatko z vodného parku vyhodil.

 

Matka strážnikovi vysvetľovala, že aj dievčatá majú rôzne plavky a napríklad takéto v podobe trička a šortiek bežne nosia aj kvôli lepšej ochrane pred slnkom. Strážnik však neustúpil a ukázal jej, aké plavky sú nakreslené na obrázku.

Keď argumentovala, že predsa podobný strih spodného dielu nosia aj chlapci, strážnik iba sucho dodal, že ona je dievča.

Mamičku situácia vytočila o to viac, že sa jej to stalo už druhýkrát. Cíti sa poškodená a správanie tohto muža považuje za diskriminačné.

Správca fontány tvrdí, že situácia vznikla iba preto, že ich zamestnanec nedokázal posúdiť, či ide skutočne o plavky, no mamička tvrdí, že ju zatiaľ nikto nekontaktoval a ani sa za hrubé správanie neospravedlnil.

Jej dcérka nakreslila strážnikovi tento obrázok, pretože rovnako ako jej mama, ani ona nechápe, prečo musela fontánu opustiť...

Zdroj: metro.co.uk

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:50 INKOGNITO
23:00 Myšlienky vraha IV.
20:15 Plán úteku 2
22:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
22:20 V divočine s Bearom Gryllsom
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
22:20 Požiarnik Sam X.
20:15 Pohanský král
22:15 Alibi na klíč
23:55 Všechny prachy světa