Ukázali FOTO s dcérkou, ľudia ich nešetrili: Nazvali ju monštrom a priali jej smrť

Ukázali FOTO s dcérkou, ľudia ich nešetrili: Nazvali ju monštrom a priali jej smrť Zdroj: Facebook/Racheli Moyal Goldman
Manželia sa snažili o bábätko viac ako dva roky, o to ťažšie bolo prijať ťažkú skúšku, ktorou bolo narodenie chorej dcérky. Namiesto podpory, sa od ľudí dočkali skôr nadávok a urážlivých hejtov.

Naffi a Racheli Goldmanovci z Tel Avivu sa neskutočne tešili, keď sa im konečne podarilo splodiť vytúžené dieťa. Na začiatku tehotenstva lekári nezistili žiaden problém s nenarodeným dieťaťom, komplikácie sa potvrdili oveľa neskôr.

Ťažké rozhodnutie

To, že ich dieťa nie je v poriadku, sa dozvedeli od lekárov až v siedmom mesiaci tehotenstva. Lekári im povedali, že má zriedkavú vrodenú poruchu, ktorá je taká vážna, že nie je zlúčiteľná so životom. Vraj zomrie ihneď po pôrode, alebo krátko po ňom. Rodičom odporučili okamžite ukončiť tehotenstvo.  

Rodičia boli šokovaní ortieľom lekárov, ale napriek tomu sa rozhodli, že dieťa si nenechajú vziať.

"Bolo nám povedané, že najlepšie bude, ak sa tehotenstvo okamžite preruší. Lekári nevedeli presne, o aký zdravotný problém išlo, ale vedeli na isto, že naša dcérka bude veľmi vážne postihnutá a starostlivosť o ňu bude extrémne náročná. Prerušenie tehotenstva v siedmom mesiaci sme však obaja považovali za vraždu. Nebol to len plod, ale skutočné dieťa! Nemohli sme mu vziať život a rozhodli sme sa ho prijať také, aké bude…” rozpráva mamička.  

Zdroj: Facebook/Racheli Moyal Goldman

Láska zvíťazila

Malá Batya sa narodila ťažko postihnutá, ako lekári predpokladali. Zriedkavá porucha bola diagnostikovaná ako Pfeifferov syndróm a Antley Bixlerov syndróm. Toto ochorenie spôsobilo deformáciu lebky, skrútenú chrbticu, ale aj to, že dievčatko bolo hluché a slepé a nedokázalo dýchať bez prístrojov.  

Zdroj: Facebook/Racheli Moyal Goldman

Aj keď rodičia boli pripravení na najhoršie, bolo pre nich nesmierne ťažké zmieriť sa s ťažkým osudom ich dcérky. Napriek tomu ju milujú a snažia sa urobiť všetko preto, aby sa jej stav aspoň čiastočne zlepšil. Jej otec sa kvôli náročnej starostlivosti dokonca vzdal na čas práce, aj keď obaja vedia, že ich čakajú ešte veľmi ťažké skúšky.

Zdroj: Facebook/Racheli Moyal Goldman

Milujúci rodičia sa so svojím príbehom podelili aj na sociálnej sieti, ale veľa pochopenia nenašli. Mnohí ich vinia za to, že dali život takémuto dieťaťu a dokonca ho nazvali príšerným monštrom, ktoré by malo radšej zomrieť.

Mladý pár je z negatívnych reakcií ľudí v šoku a obaja veria, že sa rozhodli správne.

Zdroj: Facebook/Racheli Moyal Goldman

 

Zdroj: thesun.co.uk

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
19:35 KINOSÁLA
19:50 ŽREBOVANIE
19:55 Profesionáli VII.
18:55 EXTRÉMNE PRÍPADY
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York IX.
21:00 C.S.I.: Kriminálka New York IX.
19:35 Volám sa Caillou V.
20:00 Ferdo Mravec
20:30 Robošváb IV.
18:20 S tváří anděla
20:15 Vlčí volání
22:15 Let