Vyzerajú ako bežná rodina, ale ich výchovné praktiky nepochopíte: Prečo?

Vyzerajú ako bežná rodina, ale ich výchovné praktiky nepochopíte: Prečo? Zdroj: Instagram/raisingzoomer
Na prvý pohľad sympatickí rodičia pobúrili mnoho ľudí z celého sveta. Keď zistíte, ako vychovávajú svoje dieťa, pochopíte, prečo.

Kyl a Brent Myerovci majú dvojročné dieťa, ale doteraz nikomu neprezradili, akého je pohlavia. Čakajú, kým si samo vytvorí svoju identitu. Zdá sa vám to normálne?

Rodičia už dva roky neprezradili pohlavie svojho dieťaťa ani najbližšej rodine a známym. Dieťa dostalo neutrálne meno – Zoomer, a rodičia si chcú počkať, ako sa začne prejavovať. Vraj nechcú, aby sa muselo škatuľkovať podľa toho, čo spoločenské pravidlá pripisujú ženskému alebo mužskému pohlaviu.

 

“Pohlavie nám nič nehovorí o skutočnej osobnosti dieťaťa, o jeho temperamente, obľúbenej farbe, o jedlách či o zmysle pre humor, ani o žiadnych iných vlastnostiach,” píše matka, ktorá vedie svoj vlastný blog.

Mladí rodičia sú súčasťou hnutia Gender Creative Parenting a podporujú výchovu detí v neutrálnom prostredí.

;

Mamička často zverejňuje fotografie svojho potomka a k pohlaviu sa pritom vôbec nevyjadruje. Tento typ výchovy uznáva napríklad aj speváčka Pink, ktorá sa vyjadrila, že svoje deti necháva, aby sa rozhodli, ktorým z pohlaví sa chcú identifikovať.

Čo si o takejto výchove myslíte vy? Viete si to predstaviť aj na Slovensku?

View this post on Instagram

Hi! We’ve made quite a few new friends since Alex Morris’ #THEYBY article came out in @NYmag and @TheCut this week. We want to introduce ourselves to you and welcome you into our world! I’m Kyl, Zoomer’s mom, Brent is Zoomer’s dad, and Zoomer is our incredible little toddler. Brent and I practice gender creative parenting. We didn’t assign a gender to Zoomer, we don’t disclose their sex to people who don’t need to know, and we use gender-neutral pronouns for Zoomer (they/them/their). We actively work to provide Zoomer with an environment that celebrates their individuality. We expose them to all kinds of toys, clothes, colors and activities and we encourage their interests and self-expression. Parenting this way has certainly reduced Zoomer’s experiences with gendered micro-aggressions and stereotypes. Additionally, we actively strive to teach Zoomer about diversity, inclusion, equality, autonomy, and social justice. We are able to do this with an amazing network of supportive and loving family members, friends, and caretakers. We are very proud and confident about our decision to raise Zoomer this way and we felt a responsibility to be a resource for people who are interested in learning more about gender creative parenting. As you’ll see, there is virtually NO negativity on our account. We are proud of the community we have cultivated here and we intentionally created a space that is accessible, respectful, kind and fun. We’re happy you’re here. Check out our website RaisingZoomer.com and my TEDx talk (google “Kyl Myers TED talk”). We hope you find what you’re looking for. Feel free to DM us with your questions. And if you feel so inclined, we’d love to know more about you! ⭐️ What’s your name, where are you from, and what brought you here? ⭐️ 💕 - The Courtney-Myers Family

A post shared by Raising Zoomer (@raisingzoomer) on

 

Zdroj: Instagram, thesun.co.uk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:00 Súdna sieň
10:00 Súdna sieň
11:00 ZÁCHRANÁRI
08:55 Simpsonovci IV.
09:25 Simpsonovci IV.
10:10 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
09:20 Policajt z L.A.
10:30 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
11:00 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
09:05 Sníček
09:25 Krtko
09:30 Zubor Pompík
09:05 Hudba ticha
11:10 Skoro dospělá
12:50 Muž, který se směje