Kvôli extrémnemu rázštepu jej radili potrat: Ako vyzerá chlapček dnes?

Kvôli extrémnemu rázštepu jej radili potrat: Ako vyzerá chlapček dnes? Zdroj: Facebook/Sara Heller
Mladí rodičia sa neriadili odporúčaniami lekárov a dieťatko prijali s láskou aj napriek hendikepu. Dnes sú inšpiráciou pre ďalších ľudí, ktorí sa stretli s podobným osudom.

Malý Brody sa narodil s vrodenou vadou - rázštepom horného podnebia, podstúpil však dve operácie a dnes je veselý a usmievavý chlapec.

Rázštep horného podnebia, tak znela diagnóza, ktorú si počas 24. týždňa tehotenstva vypočula mamička Sarah Heller a jej partner Chris Eide. Obaja boli v šoku, nič také nečakali, napriek tomu sa rozhodli, že si bábätko nechajú. A čo viac, malého Brodyho sa rozhodli neskrývať. Naopak. Zdieľali všetky jeho fotografie, od ultrazvuku až doteraz, aby všetkým ukázali, že aj chlapček s touto vadou môže byť krásny.Príbeh malého Brodyho by mohol inšpirovať všetkých rodičov, ktorým počas tehotenstva oznámili, že bábätko má rázštep horného podnebia. Tento pár z Omahy v Nebraske sa totiž nerozhodol pre potrat, ako im radili lekári, ale chlapca si nechali. Dnes by človek sotva hádal, že sa narodil s tak vážnou vrodenou vadou.Sarah a Chris to vzali statočne. Niektorí rodičia by možno bábätko skrývali pred zrakmi ostatných, oni nie. "Boli sme hrdí rodičia bez ohľadu na okolnosti," hovoria. Zdieľali preto všetky fotografie, z ultrazvuku, novorodenecké a aj tie, na ktorých je malý Brody po operácii horného podnebia.

View this post on Instagram

Happy #smileversary to my baby boy!

A post shared by S A R A + B R O D Y (@saheller) onRodičia skrátka dúfali, že keď nebudú chlapca skrývať a budú o probléme normálne hovoriť, zmenia pohľad a názor ľudí. Napriek tomu sa museli vysporiadať s mnohými nepríjemnými komentármi. "Čo sa stalo s jeho tvárou?," pýtali sa na Instagrame niektorí zvedavci. Sarah hovorí, že nepríjemné otázky čakala, ale aj tak ju mrzeli. "Bolelo to," hovorí, napriek tomu na nemiestne otázky zdvorilo odpovedala. "Je potrebné šíriť osvetu, nie útočiť," vysvetľuje.

View this post on Instagram

He was the cutest. 💙

A post shared by S A R A + B R O D Y (@saheller) on

Darček od cudzinca

Sarah vyrazila s malým Brodym a priateľmi na večeru. V reštaurácii k nim prišiel čašník a podal im zložený obrúsok s tým, že im ho posiela iný hosť. Sarah si myslela, že je to odkaz, ale keď ho otvorila, neverila vlastným očiam. V obrúsku bol šek na tisíc dolárov s poznámkou: "Pre krásne bábätko."

Tento dobrý skutok mladú mamičku nesmierne dojal: "Okamžite som začala plakať šťastím. Radosť, ktorú som cítila, je neopísateľná," hovorí Sarah. Presne to bol totiž moment, kedy si uvedomila, že na svete sú ľudia krutí, ale aj ľudia s dobrým srdcom.

Malý Brody podstúpil niekoľko operácií horného podnebia, na ktoré prispel aj neznámy cudzinec. Prvý zákrok mu vykonali lekári v troch mesiacoch, druhý medzi deviatym a dvanástym mesiacom. Dnes je to veselý chlapec, na ktorom málokto spozná, že mal veľmi výrazný rázštep.

Zdroj: Facebook/Sara Heller

​Sarah hovorí, že ich kontaktovali ľudia po celej krajine, ktorí majú podobný problém. Ich príbeh im dodal odvahu. Vďaka tejto rodine sa prestali hanbiť a začali o svojich problémoch hovoriť. A to je presne to, v čo táto odvážna mamička dúfala.

View this post on Instagram

Sunday Funday with my Bro-thang

A post shared by S A R A + B R O D Y (@saheller) on

View this post on Instagram

❤️👪

A post shared by S A R A + B R O D Y (@saheller) on

Zdroj: today.com, prozeny.blesk.cz

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:10 Súdna sieň
05:55 Pod povrchom
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:35 DEDIČSTVO
06:20 Kutyil s.r.o.
07:25 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:05 Jezdkyně
06:55 Vyškolena láskou
08:35 Need for Speed