Priznanie matky: Svoje deti milujem, ale nikdy ich neobjímam. Čo mám robiť?

Priznanie matky: Svoje deti milujem, ale nikdy ich neobjímam. Čo mám robiť? Zdroj: Profimedia
Na istej internetovej stránke uverejnila jedna matka anonymné priznanie, v ktorom prezradila, že svoje deti nikdy neobjíma. Myslíte si, že je to v poriadku?

Väčšina rodičov si nevie bez maznania a objímania svojich detí predstaviť deň, najmä, kým sú maličké. Táto matka svoje deti nikdy neobjíma a so smutnou pravdou sa podelila s čitateľkami. Myslí si totiž, že nie je jediná.

Pre väčšinu matiek je toto priznanie pravdepodobne nepochopiteľné. I keď my si bez dotykov a objímania nevieme predstaviť život, máme právo súdiť matku, ktorá to tak necíti a jednoducho nenávidí objímanie? Otázkou je, aký dôvod k tomu má.

Anonymná pisateľka na webových stránkach vysvetľuje, že vyrástla v rodine, kde chýbali dotyky, kde sa nehladilo ani neobjímalo. To považuje za dôvod, prečo ani ona v dospelosti tieto veci nerobí. Napriek tomu svoje deti nadovšetko miluje, len ich jednoducho neobjíma. To isté platí o jej manželskom živote.

Zdroj: Profimedia

​Je vraj šťastná, keď má večer svoju polovicu postele len sama pre seba, nevyžaduje po partnerovi, aby ju hladil a objímal. Napriek tomu si kladie otázku, či s ňou nie je niečo zle? Poškodili ju rodičia v detstve svojím prístupom? Nenaplnili dostatočne jej emocionálne potreby? Vyhýbali sa fyzickému kontaktu? Áno, zrejme tam je príčina.

Neznamená to ale, že neobdivuje ostatné matky, že sú schopné objímať. Objatie je krásne gesto a veľmi si priala, aby ju niekto objal a ona sa z toho mohla radovať. Nedostatok fyzického tepla ju vraj nikdy netrápilo, kým jej deti neboli staršie. Ako hovorí, je potreba na tom pracovať, pretože aj u starších potomkov je dôležité zachovať si spojenie medzi matkou a deťmi.

S malými deťmi je to ľahké, pretože ich kúpete, prebaľujete, kŕmite - a pri tom sa ich dotýkate, či chcete, alebo nie. Ale staršie deti? Pisateľka hovorí, že sa snaží zmeniť. So smútkom si totiž uvedomila, že deti sa obvykle pritúlia k manželovi, pretože jednoducho vedia, že mama nie je „túlivá.“ "Tak sa snažím ich k sebe pritiahnuť a aspoň pár minút tak vydržať. Znie to hlúpo, že musím venovať osobitné úsilie tomu, aby som svoje deti viac objímala, ale každá mama má niečo, na čom musí ako rodič zapracovať. U mňa je to objímanie."

Čo by ste tejto matke poradili vy?

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

21:35 SOM MAMA
22:30 Pokoj v duši
00:35 POLICAJTI V AKCII
22:20 Biele goliere VI.
23:10 Biele goliere VI.
00:10 Hoď svišťom
22:00 Terra Nova
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Dr. House VI.
22:15 Agi Bagi II.
22:30 Zabi nudu! II.
22:35 Tom a Keri
22:05 Slunce, seno, erotika
23:45 Ďáblův houslista
01:45 Santa je pořád úchyl