Nesúďte matku, ktorá nezvláda dieťa a radšej jej pomôžte! Tento post stojí za zamyslenie

Nesúďte matku, ktorá nezvláda dieťa a radšej jej pomôžte! Tento post stojí za zamyslenie Zdroj: Profimedia (ilustračná fotografia)
Slová tejto ženy zdieľalo tisíce ľudí z celého sveta. Keď si ich prečítate, budete s ňou pravdepodobne súhlasiť tiež.

Ako často najskôr posudzujeme iných bez toho, aby sme poznali detaily situácie, v ktorej sa ocitli? Snáď najčastejším príkladom sú ženy s deťmi, ktoré na prvý pohľad nezvládajú ich výchovu.

"Keď niekto nezvláda situáciu, potrebuje pomoc, nie odsúdenie!"

Pred niekoľkými rokmi Megan Orr Burnside zavolala políciu na matku, keď videla, aká škaredá hádka sa strhla medzi ňou a jej malým synom.

"Boli sme na čerpacej stanici, keď sme videli ženu s asi 10-ročným chlapcom, ako sa ho snaží dostať do auta. On kričal, bránil sa a ona s ním doslova bojovala, vyzeralo to, že ho tiež udrela, tak sme zavolali políciu. "

Teraz vysvetlila, prečo ľutuje jej vtedajšie konanie a vyzýva ostatné mamičky, aby sa pred tým, ako niekoho odsúdia, zamysleli.

Po príchode polície sa ukázalo, že matka s vlastným synom skutočne bojovala, ako už veľakrát predtým a dokonca si sama niekoľkokrát volala pomoc, keď ho nezvládala. Jej chlapec bol totiž autista a takéto výstupy sú u týchto detí bežné. Zahanbená žena si vtedy vypočula verdikt policajtov, ktorý jej vysvetlili, že táto matka robí pre svojho syna len to najlepšie, čo je v jej silách...

Zdroj: ISIFA/ilustračné

Megan sa v podobnej situácii ocitla opäť a spomenula si na svoju skúsenosť spred niekoľkých rokov. Vtedy sa iba prizerala a namiesto pomoci neznámej žene na ňu zavolala políciu...

Teraz bola v supermarkete a v jej blízkosti bola matka s dvoma vrieskajúcimi synmi. Samozrejme, všetci sa na ňu s pohoršením pozerali a neveriacky krútili hlavami. Megan nešťastnej mame pomohla s chlapcami aj s nákupom a vyjadrila jej obdiv. Ubezpečila ju, že je tá najlepšia mama...

„Ľudia, ktorí podľa vás niečo nezvládajú, potrebujú pomoc a povzbudenie, nie odsúdenie,“ myslí si dnes 5-násobná matka. „Takéto jednoduché gesto a pochopenie, môže okamžite zmeniť celú situáciu k lepšiemu. Mnoho z nás denne prežíva podobné situácie, keď zápasí so svojimi deťmi, preto najmenej, čo môžeme urobiť pre iných, je pochopiť ich a pomôcť im,“ dodala Megan.

Zdroj: Facebook/Megan Orr Burnside

Zdroj: Facebook, independent.co.uk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
20:05 MINISTRI
20:45 Super poliši
22:50 Mafiánova dcéra
20:10 Myšlienky vraha VI.
21:00 Myšlienky vraha VI.
22:00 Vraždy v Midsomeri IX.
20:00 Príbehy dvoch myší
20:25 Robošváb IV.
20:50 Sherm a jeho mikróby
20:15 96 hodin: Zúčtování
22:10 Síla života
00:10 Pokrevní mstitel