Objavte tajomstvo hygge! 7 rád ako si vychutnávať život

14.10.2017 06:50 Preženu.sk Rodina a deti
Objavte tajomstvo hygge! 7 rád ako si vychutnávať život Zdroj: unsplash.com
Jeseň je ideálny čas, kedy začať žiť viac hygge! Viete, o čom je tento moderný trend a v čom spočíva?

Dánsky fenomén hygge (čítať Hoo-ga) znamená kultúru pohody, radosti a harmónie. Práve vďaka tomu je Dánsko jedna z najšťastnejších krajín na svete. Objavte hlbší zmysel bežného života a tešte sa z maličkostí. Hygge je hlavne o rodine, priateľoch a príjemnej atmosfére v každodennosti.

Ako sa tomuto umeniu priučiť?

1. Atmosféra domova

Navoďte si pocit pohody a pokoja. Či už pôjde o oheň v krbe alebo plamienok sviečky, takéto osvetlenie vytvorí u vás doma príjemné útočisko.

2. Stavte na jednoduchosť

Začnite v kuchyni! Načo v nej tráviť celé hodiny? Pripravte si jednoduché jedlá, akými sú chutné domáce polievky alebo pečené kurča. Jedlo v štýle hygge je zdravé a neformálne.

3. Choďte von

Aj keď je vonku chladno, vyberte sa na prechádzku. Hygge je o rovnováhe. Pohyb v prírode je absolútne kľúčový.  Po príjemnej prechádzke si užite pohodu pod dekou a teplým kakaom!

4. Menej televízie – viac komunikácie

Hodiny strávené pri televízii, laptope, či telefóne nemajú s hygge nič spoločného. Vymeňte ich za príjemnú komunikáciu s vašimi blízkymi.

5. Vsaďte na minimalistický štýl obliekania

Minimalizmus je kľúčom k dánskej móde. Minimalistické oblečenie, prevažne v prírodných zemitých farbách ozvláštňujú individualistické detaily, ako napríklad šperk, piercing, šatka alebo čiapka.

6. Nezostávajte v práci príliš dlho

Dáni si veľmi cenia svoju rodinu a voľný čas. Pracovnou etikou je nebrať si nadčasy, dokázať vypnúť a vychutnať si chvíle so svojou rodinou a priateľmi.

7. Urobte si čas na záľuby

Život nie je o povinnostiach. Nezabúdajte na svoje koníčky. Či už je to pletenie, maľovanie, písanie alebo domáci miláčik, vychutnávajte si ich čo najčastejšie.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:45 SEDEM
22:45 SILNÉ REČI
20:35 James Bond: Jeden svet nestačí
23:20 Vikingovia III.
00:20 Karma je sviňa II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
22:00 Myšlienky vraha II.
22:55 ŽREBOVANIE
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:25 Sam a Max
21:45 ZáchranáRik II.
20:15 Kurýr: Restart
21:55 Pohledný mizera
23:40 Power Rangers: Strážci vesmíru