Odkaz rodičom: 10 najdôležitejších vecí, ktoré som sa naučil po smrti môjho syna

Odkaz rodičom: 10 najdôležitejších vecí, ktoré som sa naučil po smrti môjho syna Zdroj: Facebook/Richard Pringle
Otec spísal zoznam vecí, ktorým chce ostatným rodičom pripomenúť, aby si vážili každý jeden okamih strávený so svojimi milovanými deťmi.

Prísť o svoje dieťa je to najhoršie, čo môžu rodičia prežiť. Richard Pringle prišiel o svojho trojročného synčeka Hughieho a v jeho srdci zostala veľká diera. Bolesť, ktorú prežíval sa snažil potlačiť aj písaním. Okrem spomienok spísal aj zoznam, ktorý možno pomôže každému jednému rodičovi.

Chlapček trpel vzácnou mozgovou poruchou, ale darilo sa mu dobre. Bolo iba 5 percentné riziko, že by mohol dostať krvácanie do mozgu, žiaľ, minulý rok sa to náhle stalo a Hughie zomrel.

Po roku bol otec schopný začať o strate svojho anjelika hovoriť a spísal tento zoznam vecí, ktoré si pri tejto strašnej situácii uvedomil. “Rodičia, milujte svoje deti, nie je to samozrejmosť, že ich máte!” odkazuje všetkým.

Zdroj: Facebook/Richard Pringle

10 najdôležitejších vecí, ktoré som sa naučil po strate môjho syna

 1. Prejavov lásky smerom k dieťaťu nikdy nie je príliš veľa.
 2. Urobte si vždy čas. Prestaňte robiť to, čo robíte a pohrajte sa s ním, aj keď iba na chvíľku. Nič nie je také dôležité, aby to nemohlo počkať.
 3. Foťte si deti a veľa ich natáčajte. Jedného dňa by to mohlo byť všetko, čo vám zostane.
 4. Neutrácajte peniaze, venujte im čas. Je jedno čo urobíte, robte to spolu. Choďte na prechádzku, skáčte do kaluží, plávajte v mori, zabávajte sa. Toto chcú deti. Nebudú si pamätať na to, čo ste im kúpili, ale nikdy nezabudnú na to, čo ste spolu robili.
 5. Spievajte si spolu pesničky. Moje najkrajšie spomienky sú z čias, keď mi sedel na ramenách, alebo pri mne v aute a spievali sme si naše obľúbené pesničky. Hudba sa vždy spája so spomienkami.
 6. Vychutnávajte si tie najobyčajnejšie veci a tešte sa z maličkostí. Čítanie rozprávok, uspávanie, leňošenie, spoločné varenie. Z toho všetkého sa radujte. Práve toto mi chýba najviac!
 7. Vždy, keď odchádzate, pobozkajte tých, ktorých ľúbite. A ak zabudnete, vráťte sa! Nikdy neviete, či to nebude naposledy.
 8. Zmeňte bežné a nudné veci na zábavu. Nákupy, cestovanie autom a čokoľvek iné sa snažte okoreniť. Rozprávajte si vtipy, smejte sa a užívajte si to. Život je príliš krátky na to, aby sme sa neradovali každý deň.
 9. Píšte si denník. Zapisujte si doňho všetko, čo robia, ich úspechy, vtipné výroky. My sme si ho začali písať až po smrti Hughieho, aby sme si to všetko pamätali a teraz to robíme aj pre naše ďalšie dve deti.
 10. Ak máte deti a môžete ich vidieť každý deň, sú zdravé, vidíte ich raňajkovať, učiť sa, chodiť do školy, neskôr ich budete sledovať ako sa vydávajú či ženia... je to požehnanie. Nikdy na to nezabúdajte!
  Zdroj: Facebook/Richard Pringle

Zdroj: mirror.co.uk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Panelák
05:50 Prvé oddelenie II.
06:10 Súdna sieň
05:20 Kutyil s.r.o. II.
05:55 Panelák
06:40 Kutyil s.r.o. II.
05:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
05:20 Sam a Max
05:40 Príšerky zo skúmavky
06:10 Grace, kněžna monacká
08:05 Jobs
10:20 Ztraceni v lásce