Skutočný príbeh: Porodila dvojčatá dvakrát po sebe, aj keď užívala antikoncepciu!

Skutočný príbeh: Porodila dvojčatá dvakrát po sebe, aj keď užívala antikoncepciu! Zdroj: Profimedia
Aj vy užívate hormonálnu antikoncepciu, aby ste zabránili nechcenému tehotenstvu? Táto žena tabletky nikdy nevynechala a predsa má doma dva páry dvojičiek!

Hoci antikoncepcia nemôže zaručiť sto percentnú ochranu, každá žena počíta s tým, že ju ochráni pred nechceným tehotenstvom. To isté si určite myslela aj tridsaťročná Britka Emma Power, ktorá tabletky svedomito užívala, napriek tomu otehotnela. A dokonca dvakrát!

Prvýkrát Emma otehotnela, keď mala devätnásť rokov. S Johnom boli ešte tínedžeri a dieťa rozhodne neplánovali. Antikoncepciu Emma poctivo užívala a rovnako ako väčšina žien očakávala, že ju ochráni pred nechceným tehotenstvom. Pre oboch to bol poriadny šok, keď mladá Britka zistila, že je tehotná.

"Na antikoncepciu som nikdy nezabudla, nevynechala som jedinú tabletku. Netrápila ma ani žiadna choroba, ktorá by mohla účinok antikoncepcie znížiť," povedala Emma. Keď jej lekár pri prehliadke oznámil, že na ultrazvuku nevidí len jedno srdce, ale dve, bolo to pre oboch rodičov ešte väčší šok.

Zdroj: Profimedia

Obaja sa však rozhodli, že si deti nechajú, a tak Emma porodila dvoch krásnych chlapčekov, ktorý majú dnes už desať rokov. Ďalšie deti už rodičia neplánovali, lebo  dvojčatá im dali dosť zabrať, a preto Emma zmenila typ antikoncepcie. Rozhodla sa pre implantát, ktorý je neustále vpúšťa do tela pravidelnú dávku hormónov, ktorá má ženu pred počatím ochrániť na 99%.

Ani táto metóda však u tohto páru nezafungovala a o päť rokov neskôr bola Emma opäť tehotná. A opäť čakala dvojčatá. John nechcel svojej žene uveriť, kým sám nevidel ultrazvuk. Pár sa ani tentoraz detí nevzdal a dnes sa tešia už z krásnych päť ročných dievčatiek. 

Zdroj: Profimedia

​Takmer ako zázrak!

Podľa odborníkov je šanca, že žena privedie na svet dvakrát po sebe dvojčatá, jedna ku trom miliardám! V prípade britského páru sa tak dá hovoriť naozaj o zázraku. Podľa lekárov neexistuje na túto "superplodnosť" antikoncepcia, na ktorú by sa pár mohol stopercentne spoľahnúť. Ďalšie tehotenstvo by im mohlo priniesť ďalšie dvojčatá. Preto Emma podstúpila sterilizáciu a John vazektómiu.

Hoci ani s jedným dieťaťom pár nepočítal a obe tehotenstvá boli veľkým prekvapením, dnes sú deti pre Emmu a Johna najväčším šťastím v živote a nikdy by svoje rozhodnutie nezmenili.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: mirror.co.uk, prozeny.blesk.cz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

08:20 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
09:30 POLICAJTI V AKCII
10:35 Extrémna premena II.
08:30 Simpsonovci XX.
09:55 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
10:20 MacGyver
06:30 X Factor Veľká Británia XIII.
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE
08:30 Rozprávky Bolka a Lolka
08:40 Oskar v balóne
08:55 Medzi nami zvieratkami
07:45 Žena z mých snů
09:30 Černí baroni
11:20 Brána válečníků