Super TRIK na častý detský problém: Pozrite sa, ako to zvláda táto mamička

Super TRIK na častý detský problém: Pozrite sa, ako to zvláda táto mamička Zdroj: Instagram/sophiecachia_
I keď ide na prvý pohľad o vtipnú tému, často sa kvôli nej vytrápia bábätká aj mamy. Trik tejto maminy môže pomôcť aj vám!

Malé bábätká väčšinou pijú mliečko veľmi hltavo, preto sa im do bruška dostane tiež priveľa vzduchu. Práve preto je dôležité odgrgnutie, ktoré im pomôže zbaviť sa tohto natlačeného vzduchu. Možno sa vášmu dieťatku nedarí odgrgnúť a možno vám to obom zaberá priveľa času. Vyskúšajte tento malý trik dvojnásobnej mamičky, pomôže vám problém vyriešiť raz dva!

Super trik na odgrgnutie bábätka

Austrálska blogerka Sophie Cachia používa pri svojich deťoch metódu na odgrgnutie, ktorá vraj funguje lepšie, rýchlejšie a účinnejšie, ako klasické odgrgnutie na ramene.

Mamička tvrdí, že táto metóda funguje nielen na odgrgnutie, ale napríklad aj na upokojenie bábätka pri silnom plači. Vtedy sa totiž rovnako nadýcha priveľa vzduchu, ktorý sa takto uvoľní.

Ako na to?

Dieťatko opatrne dajte do sedu, podopierajte telíčko aj hlavu. Trup mierne predkloňte a rúčky sa pokúste dvihnúť hore, môžete dieťatko šúchať po chrbátiku. Sophie túto metódu začala celkom intuitívne používať pri prvom dieťati a rovnako to robí aj pri druhom. Práve táto poloha dieťatku pomôže dobre sa uvoľniť a potlačiť vzduch v brušku tak, že sa rýchlo dostane von. Tento trik používa už mnoho mamičiek a nevedia si ho vynachváliť, vyskúšate to tiež?

BURPING! So many questions, so many ways, so may 'she won't fucking burp' and 'he hasn't burped - should I take the risk and put him down?'. This is my fool proof way I've burped both of my kids. I completely stumbled across it by pure accident with Bob, but it worked for him as a newborn, so I did the same method with Flossy. Simply [so it's definitely not always SIMPLE, sometimes they arch their back and you need to use some gentle-but-firm mummy/daddy love to hold them in place) sit them on your lap and bring their knees bent in like so, and lift their arms up to about 90 degree angle. I'm not sure if it's because it straightens their back or opens up their body more, but I find my kids have just magically burped this way. They need to be calm though and body relaxed - hence the dummy because Flossy was screaming the roof off seconds before as she'd finished her bottle. BY NO MEANS am I preaching that my way is THE way to burp and telling you YOU MUST DO IT (don't we hate those people!?!) - I'm just offering some assistance & tips to try for new mums who may be struggling in this field - I know I certainly did before accidentally doing this 😘😘GOODNIGHT x x x EDIT: if worse comes to worst and they won't settle, it's because my kids are still hungry. Don't worry about how much you read your baby should be drinking, listen to YOUR BABY. x x x

A post shared by SOPHIE CACHIA (@sophiecachia_) on

Musí si dieťa vždy odgrgnúť?

  • Ak je bábätko všeobecne spokojné a nenadýcha sa príliš pri cucaní mliečka, stačí, ak ho dáte mierne nabok. Rovnako, keď pokojne zaspí pri dojčení, nie je nutné ho budiť a dvíhať, tiež ho však umiestnite mierne bokom, v tejto polohe sa brušku uľaví.
  •  Ak dieťatko trápi plynatosť, vracanie a bolesti bruška, určite dbajte na to, aby si po každej dávke mlieka riadne odgrglo. Ak vám to vyhovuje, pokojne využite metódu tejto mamičky. 

Zdroj: Instagram/metro.co.uk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:15 Komisár Rex XIII.
18:15 Komisár Rex XIII.
19:25 TIPOS INFO
17:30 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie
17:30 Pat a Mat
17:40 ZáchranáRik II.
17:50 Ferdo Mravec
16:25 Město v ohrožení
18:05 Otcové a dcery
20:15 Spálené mosty