Deti potrebujú mužský vzor: 8 vecí, ktoré ich naučí iba milujúci OTEC

Deti potrebujú mužský vzor: 8 vecí, ktoré ich naučí iba milujúci OTEC Zdroj: Profimedia
Aj keď je jasné, že matka je pre dieťa najbližšia a najdôležitejšia osoba, vo výchove sú potrební obaja rovnako. Toto sú veci, ktoré lepšie zvládajú otcovia.

Ak začnú chodiť deti do školských zariadení, až okolo 90 percent učiteľov tvoria ženy. Sú teda oveľa častejšie v ženskej spoločnosti a často im chýba mužský vzor. Otcovia sú pri výchove detí nesmierne dôležití, najmä, ak ide o chlapcov.

8 vecí, ktoré deti najlepšie naučí otec

1. Zvládať nielen výhry ale aj prehry

Otec je perfektný spoločník na rôzne súťaže a hry, ktoré deti milujú. Práve toto sú chvíle, kedy môže deťom vysvetliť, že cesta k víťazstvu nie je vždy jednoduchá a že treba vedieť aj prehrávať. Keď spadne, treba ho naučiť opäť vstať a pokračovať. Deti by tiež mali vedieť, že prehra nie je hanba ani zlyhanie, práve naopak! Je to motivácia k tomu, aby sme sa zlepšovali.

2. Postoj a úcta k ženám

Samozrejme, že aj mama môže synovi vysvetliť, ako by sa muž mal k ženám správať. Ale iba otec to dokáže deťom ukázať na príklade. Nie kamaráti, filmy, či internet, ale práve otec je ten najlepší učiteľ. Otcovia, vezmite svojho syna a kúpte spolu kyticu pre mamu. Buďte zdvorilí aj k iným ženám a učte to aj svoje deti. 

Zdroj: joj.sk

​3. Rozhovory o láske

Tento bod nadväzuje na ten predchádzajúci. V období puberty a dospievania sa venujte svojim deťom viac. Synovi porozprávajte o svojich prvých platonických láskach, obavách ale aj pekných zážitkoch. Uistite ho, že tiež stretne lásku svojho života a snažte sa zdravo podporovať jeho sebavedomie.

4. Ako byť silný

Otec je tá správna osoba, ktorá svoje dieťa naučí, ako byť v živote silný a nevzdávať sa. Od otca by mali deti vedieť, že si majú stáť za svojím názorom, pritom sa nenechať vyprovokovať a radšej pokojne odísť. Mali by práve z príkladu otca vedieť, že láskavosť nie je prejav slabosti. 

Zdroj: Profimedia

5. Nájsť svoj vlastný pohľad na svet

Čo sa týka výchovy, mali byť obaja rodičia na jednej strane. Ale pokiaľ ide o názory na svet, môže byť ich filozofia odlišná. Práve pomocou otca sa tak dieťa naučí, že existujú rôzne pohľady na rovnaké veci, naučí sa analyzovať ich a vytvorí si potom ten vlastný názor a pohľad na svet.

6. Mužské zručnosti

Je skvelé, ak otec vedie deti, najmä synov ku klasickým mužským zručnostiam, akými sú napríklad pribíjanie klincov, založenie ohňa, oprava auta či výmena žiarovky. Nie je dôležité, či žijete na dedine alebo v meste, toto by mal vedieť každý muž. A pre chlapcov je učiť sa tieto veci úžasné dobrodružstvo.

Zdroj: Profimedia

7. Chlapské hry

Všetko sa začína už v útlom detstve. Už batoľa dokáže rozlíšiť rozdiel medzi mužským a ženským spôsobom výchovy a tiež hry. Kým mamy sú jednoznačne jemnejšie, deti si pri otcoch užijú oveľa viac adrenalínu pri hrách. A to je dobré, pretože sa pri takýchto divokých aktivitách sa naučia veľa nového.

8. Samostatnosť

Iste, dnešné múdre deti vedia, že návod takmer na všetko nájdu na internete. Je však oveľa lepšie, ak sa to naučia od svojho otca a vyskúšajú si to spolu. Otec by mal učiť deti základné veci, aby sa v prípade núdze vedeli o seba postarať aj skôr, ako v dospelosti. Otec by mal tiež ukázať synovi, že v kuchyni nemusia vládnuť iba ženy. Základy by mal vedieť aj každý muž. Minimálne také, aby nezomrel od hladu.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: brightside.me

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:15 Komisár Rex XIII.
18:15 Komisár Rex XIII.
19:25 TIPOS INFO
17:30 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie
17:30 Pat a Mat
17:40 ZáchranáRik II.
17:50 Ferdo Mravec
16:25 Město v ohrožení
18:05 Otcové a dcery
20:15 Spálené mosty