Ihriskové matky - postrach na materskej! Koľko z nich poznáte aj vy?

Ihriskové matky - postrach na materskej! Koľko z nich poznáte aj vy? Zdroj: Profimedia
Ihriskové mamy sú múdrejšie ako google. Dozviete sa od nich všetko, dokonca aj to, čo ste vôbec nechceli. Do ktorej kategórie patríte vy?

Keď sa žena stane matkou, prirodzene sa zmení veľa vecí. Niektorým však z prehnanej starostlivosti o dieťa tak trochu “prepne.” Úplne najlepšie sa to sleduje na ihriskách. Všimli ste si niekedy, aké rôznorodé sú mamy?

Touto “typológiou” matiek nechceme nikoho uraziť, zakladá sa iba na obyčajnom pozorovaní. Tiež som patrila medzi ihriskové mamy, a prešla som si takmer všetkými kategóriami (okrem missiek). Stále chodím s deťmi na ihriská, a rada. Tie moje sú už väčšie, nemusím ich veľmi strážiť a tak pozorujem… Vyskúšajte to niekedy, je to celkom zábavné, možno tento zoznam doplníte o ďalšie kategórie.

Matky pretekárky

Nie sú to športovkyne, aj keď teda, ako sa to vezme. Povedzme, že sú to súťaživé typy a donútia vás zapojiť sa, aj keď nemáte záujem. Víťaz je však vopred jasný. “Koľko má to vaše? To naozaj? A ešte nechodí? Jaaj, to my sme v tomto veku už chodili, recitovali, tancovali, športovali a učili sa angličtinu v hladine alfa…” Ak nechcete odchádzať z ihriska ako úplne neschopná a zlá matka, utekajte od nej! Nech vyhrá jej dieťa aj nobelovú cenu, to vaše však bude šťastné, pretože mu doprajete naozajstné detstvo.

Zdroj: Profimedia

Zelené matky

Eko, bio, bezplienkové, nosičky, home-mejdky a podobne. Všetky sa snažíme, aby naše deti boli zdravé a dobre sa stravovali, ale presne pri tomto nám zvykne poriadne „prepínať.“ Je úplne fajn, ak maminy robia to, čo pokladajú za najlepšie pre svoje dieťa. Prehnanou starostlivosťou však často dosiahnu úplný opak. Na ihrisku bývajú väčšinou neškodné, ale pozor, bežným jedlom a nebodaj sladkosťami ich nedráždite!

Zdroj: Profimedia

Zoznamovačky

Tieto mamy chodia na ihrisko s jediným zámerom, a to „nalepiť sa“ na niekoho. Zo začiatku sú príjemné, poklebetia s vami a po pár minútach už vyzvedajú kde pracuje váš muž a kam pôjdete na dovolenku. Raz sa mi stalo, že takáto „milá zoznamovačka“ mi zazvonila na druhý deň po zoznámení pri dverách. Pozor na tieto typy, dobre si preverte, koho si pustíte do svojho súkromia.

Zdroj: Profimedia

​Štamgastky

Stačí prísť tri dni po sebe na rovnaké ihrisko a odhalíte ich. Sú tam každý deň, dokonca majú „svoje“ miesto, väčšinou tie najlepšie lavičky niekde v tieni. Sú to skupinky matiek s deťmi a niekedy aj celé rodiny. Zjavne je práve toto jedno ihrisko jediné miesto, kam chodia, a kde ohovárajú všetky ostatné mamy, ktoré tam prídu. Inak sú úplne neškodné, ale pre istotu im nikdy neobsadzujte flek!

Zdroj: Profimedia

​Učebnicové matky

Toto sú s veľkou pravdepodobnosťou prvomatky, buď príliš mladé alebo naopak mali dieťa dosť neskoro. Poznávacie znamenie – sú ako na ihlách, mierne vystresované a nedokážu sa uvoľniť. V presne v stanovenom čase vytasia mištičku s jedlom a hoci sa dieťa práve pekné hrá, donútia ho sadnúť si a jesť! Lebo je najvyšší čas! Na ihrisko síce prídu tip top pripravené – jedlo, pitie, dečka, formičky atď., ale samé si oddýchnuť nedokážu. Alebo si myslia, že si to nemôžu dovoliť. Najlepšia rada? Ak im chcete pomôcť, ukážte im, že dieťa nemusí byť iba otročina a že je dôležité občas upustiť od presných pravidiel, uvoľniť sa a jednoducho si to užívať. 

Zdroj: Profimedia

Ihriskové missky

Toto je jediná kategória, do ktorej sa nemôžete postupne prepracovať, buď to v sebe máte, alebo nie. Ihriskovú missku nemusíte dlho pozorovať, aby ste ju odhalili. Ona jediná je jasná na prvý pohľad. Chodí zásadne vo vysokých podpätkoch, sexi oblečení a výraznom líčení, jej dieťa rozhodne nezaostáva a ak náhodou aj má tepláky, určite nie sú z Lidla. Missky sú na ihrisku však úplne neškodné (teda pokiaľ tam nemáte aj partnera, ktorý si zabudol zatvoriť ústa), pretože nemajú záujem zoznamovať sa. Výnimka nastane vtedy, ak sa stretnú s maminou rovnakého druhu. Missky sa oplatí pozorovať detailnejšie, najmä ak potrebujete zlepšiť náladu. Videli ste už podobný typ naháňať dieťa po ihrisku, nebodaj vkročiť v podpätkoch do piesku? Je to pecka!

Zdroj: Profimedia

Matky salámistky

Posledná kategória je dôkazom toho, že nie úplne všetky ženy sa vďaka materstvu zbláznia. Toto je buď matka pohoďáčka od prírody, alebo sa k tomu postupne prepracovala, lebo zistila, že jej deti sú najlepšie vtedy, keď je ona sama spokojná. Neradí, nekomentuje, nemudruje, vypustí deti a spokojne si prelistuje v časopise, ktorý si priniesla namiesto formičiek. Keď jej dieťa spadne, neuteká k nemu ako splašená, zasiahne, iba ak to vyzerá naozaj vážne. Zjedia spolu keksy a ovocie bez toho, že by si vydezinfikovali ruky a keď ich to prestane baviť, zbalia sa a idú domov. Oddýchnuté a spokojné. 

Či už ste sa našli v tejto typológii alebo nie, mali by ste vedieť, že každý „stav“ môže byť len dočasný. Skôr či neskôr všetky zistíme, že dieťa musí byť predovšetkým ľúbené, aby bolo šťastné. A to je základ! 

Zdroj: Profimedia

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Panelák
05:50 Prvé oddelenie II.
06:10 Súdna sieň
05:20 Kutyil s.r.o. II.
05:55 Panelák
06:40 Kutyil s.r.o. II.
05:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
05:20 Sam a Max
05:40 Príšerky zo skúmavky
06:10 Grace, kněžna monacká
08:05 Jobs
10:20 Ztraceni v lásce