Najrozkošnejší detský klip: Stačil dobrý nápad, šikovné ruky a trochu miesta v obývačke

Najrozkošnejší detský klip: Stačil dobrý nápad, šikovné ruky a trochu miesta v obývačke Zdroj: malinyJAM
Šikovní a tvoriví hudobníci, ktorí vystupujú pod názvom malinyJAM, si svojou prvotinou získali mnoho priaznivcov. Podobné dielo vytvorené doslova vlastnými rukami nemá na Slovensku konkurenciu! Pozrite sa, ako toto dielko vzniklo a kto je vlastne za tým.

Aj takto to môže dopadnúť, keď sa jednému z členov rockovej kapely narodí dieťa…Formáciu malinyJAM tvoria totiž Patrik Lago a Milan Eliáš, ktorí sa roky venovali tvrdej muzike. Do zostavy sa pridala aj Katka Dózsová, ktorá má na starosti technické záležitosti. Pozrite si tento jedinečný klip a tiež to, akým spôsobom vznikal.

Od apríla si ho budú môcť deti vychutnať aj na obrazovkách televízie RiK a čoskoro pribudnú aj ďalšie!

Skúste sa nám na úvod predstaviť. Kto tvorí formáciu malinyJAM?

Zdravíme vás. MalinyJAM tvorí Patrik Lago, ktorý skladá hudbu, texty píše spolu s  Milanom Eliášom, ktorý zároveň v kapele spieva. Našu formáciu už ale tvorí aj Katka Dózsová, ktorá má na starosti technické záležitosti ako kameru, strih a postprodukciu našich videoklipov.

Zdroj: malinyJAM

​Vieme, že ste sa predtým venovali rockovej muzike. Ako sa “tvrdí chalani” dostali ku klipu pre najmenšie deti?

Áno, celý život sa  venujeme rockovej hudbe. To že sme teraz vyrobili skladby pre deti,  je v  podstate veľká náhoda. Milanovi sa narodil syn Jurko a Milan mu s Paťom zložili zopár pesničiek. Povedal som si, že na jednu z nich natočím aj videoklip, tak som ušil na mašine malé kostýmy, namaľoval som pozadia na scény, ktoré sa točili u mňa v obývačke. Po zverejnení tohto klipu sme začali odrazu počúvať samú chválu a padla hádam aj 1000-krát otázka, či v tom nechceme pokračovať... Tak prečo nie? Druhý klip je na svete a čaká na premiéru v TV JOJ a TV RIK.

Ako reagovali vaši priatelia, rodina a okolie, keď ste z rockovej muziky presedlali na pesničky pre deti?

Samozrejme, niektorí gúľali očami, niekto sa smial, no zdá sa nám, že väčšine ľudí z nášho okolia sa páči tento náš projektík. (úsmev) Napríklad môj kolega v práci mi nechutne vynadal za to, že keď išiel jedného krásneho večera spať, tak melódia skladby O zvieratkách mu hrala v hlave a „čumel“ do stropu celú noc! Tak toto ma potešilo veľmi! (smiech...)

Zdroj: malinyJAM

​Prezraďte nám niečo z príprav a zo zákulisia točenia klipu. Ako to prebiehalo? Kde ste splašili ostatné deti?

Na každý z klipov sme minuli obrovské množstvo baliaceho papiera, akrylových farieb 17 litrov a asi 3 kilometre lepiacej pásky. Ďalšie detičky, ktoré vystupujú v klipe, sú deti  našich známych. Keďže je teraz baby boom, o deti nie je núdza. (haha)

Koľko vám trvalo natočenie tohto videoklipu?

Prvý videoklip sme točili približne pol roka, bol náročný na prípravu, ale myslíme si, že výsledok stojí za to. Druhý videoklip, ktorý bude mať premiéru v apríli v TV RiK sme točili približne dva mesiace.

Zdroj: malinyJAM

​Pieseň a klip O zvieratkách zaznamenal veľký úspech a ohlasy od rodičov. Motivovalo vás to k tvorbe ďalších pesničiek?

Áno, určite! V minulosti sme mali asi 10 rokov rockovú kapelu, a za celý čas sme nezožali toľko pozitívnych ohlasov, ako teraz s kapelou malinyJAM, a to fungujeme necelý rok. To jedna vec a tá druhá - natáčanie a skladanie tohto druhu muziky je neskutočná zábava!

Aké máte plány do budúcnosti? Nechceli by ste sa hudbou pre deti časom aj živiť?

Plány do budúcna... Tento rok určite natočiť ešte zopár veselých videoklipov, ak sa nám podarí, chceli by sme nahrať a vydať  CD a DVD. A živiť sa hudbou pre deti? Prečo nie? Veď to je sen každého hudobníka! (úsmev) A nikde nie je napísané, že by sme nemohli vydať aj naše rockové skladby na CD.

Zdroj: malinyJAM

​Chystáte aj iné aktivity – projekty pre deti, alebo zostávate zatiaľ iba pri hudbe?

Teraz to máme rozbehnuté na viac smerov. Milan je profesionálny hasič a napísal rozprávku, respektíve seriál "Dobrodružstvá svištích hasičov." Prvý diel už máme nadabovaný a chceme ho dostať do animovanej podoby, tak snáď sa nám to podarí. Bol by to napínavý dobrodružný príbeh, ktorý sa odohráva v Tatrách a je plný vtipných no aj  dramatických chvíľ. Samozrejme, seriál by bol plný kvalitnej hudby. Všetko si chceme urobiť sami pod názvom malinyJAM.

Čarovný klip O zvieratkách si získa aj vás!

A takto to vyzeralo pri natáčaní klipu...

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
12:50 Kosti VIII.
11:20 NOVÉ BÝVANIE
12:40 NOVÁ ZÁHRADA
13:40 Panelák
11:55 MacGyver
13:00 Komisár Rex XVI.
14:00 JAG IV.
12:15 Oskar v balóne
12:30 Tom a Keri
12:40 Albert pozná prírodu najlepšie
12:00 Náhradní plán
13:35 Santa
15:05 Domácnost naruby