Vedci potvrdili, že tieto 3 veci sa deti naučia ešte pred narodením: Viete ktoré?

Vedci potvrdili, že tieto 3 veci sa deti naučia ešte pred narodením: Viete ktoré? Zdroj: Profimedia
Určite ste počuli o tom, čo všetko vplýva na bábätko, ktoré sa vyvíja v brušku. Nie všetko sú iba mýty, tieto veci sú dokonca dokázané a potvrdené odborníkmi.

Okrem toho, že na zdravie a vývoj dieťatka v maternici vplýva životný štýl matky, ovplyvňujú ho aj ďalšie faktory. Najnovšie výskumy potvrdili, že niektoré veci sa deti skutočne naučia ešte pred narodením. 

Chute

Profesor Peter Hepper z Kráľovskej Univerzity v Belfaste prišiel s projektom, ktorým zisťoval, či môžu deti ovplyvňovať chute ešte pred narodením. Sledoval budúce mamičky, ktoré jedli cesnak a tie, ktoré ho nekonzumovali vôbec. Z výsledkov jednoznačne vyšlo, že deti matiek, ktoré v tehotenstve konzumovali cesnak, ho neskôr tiež obľubovali. Podobný výskum urobil aj s mrkvovou šťavou, ktorú pili budúce mamičky a skúšali ju potom dávať už 5-6 mesačným deťom, ktorým veľmi chutila. Toto sú podľa odborníka jasné dôkazy o tom, že deti rozpoznávajú chute už v maternici.

Zdroj: Profimedia

​Zvuky

Fínski vedci robili experiment, pri ktorom sledovali dve skupiny budúcich mamičiek. Jedna skupina počúvala uspávanky každý deň, druhá skupina zase vôbec. Výsledok bol taký, že bábätká prvej skupiny žien reagovali na pustené piesne a bábätkám druhej skupiny matiek boli úplne ľahostajné. Vedci prišli týmto k záveru, že deti rozpoznávajú zvuky ešte kým sú v brušku.

Zdroj: Profimedia

​Rozpoznanie ľudskej reči

Psychológ z Univerzity v New Yorku, Athena Vouloumanos, porovnával reakcie novonarodených detí na ľudskú reč a zistil, že na ňu skutočne reagujú. Keď dokonca počuli svoj materinský jazyk, zbystrili pozornosť. Podľa Vouloumanosa by mohlo práve dobré akustické prostredie pomáhať deťom v brušku a tiež predčasne narodeným deťom predchádzať poruchám reči. Stačí na to úplne jednoduchá vec, ktorú mnohé budúce matky robia intuitívne – rozprávať sa s dieťatkom ešte pred narodením. Tento výskum potvrdil, že to má oveľa väčší zmysel, ako sa predpokladalo.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: bbc.com/brightside.me

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

12:25 NOVINY O 12:00
13:20 TOP STAR
13:50 NAŠI II.
11:30 PÁLI VÁM TO
12:30 Vyvolení - Dom snov
13:30 Profesionáli
11:35 Kosti VI.
13:30 JAG III.
14:30 Vtierka Castle VII.
12:25 Oskar v balóne
12:45 Kikirikí
12:50 Medzi nami zvieratkami
11:50 O(d)puštění
13:25 Něco na těch mužích je
14:55 Síla naděje