Vedci potvrdili, že tieto 3 veci sa deti naučia ešte pred narodením: Viete ktoré?

Vedci potvrdili, že tieto 3 veci sa deti naučia ešte pred narodením: Viete ktoré? Zdroj: Profimedia
Určite ste počuli o tom, čo všetko vplýva na bábätko, ktoré sa vyvíja v brušku. Nie všetko sú iba mýty, tieto veci sú dokonca dokázané a potvrdené odborníkmi.

Okrem toho, že na zdravie a vývoj dieťatka v maternici vplýva životný štýl matky, ovplyvňujú ho aj ďalšie faktory. Najnovšie výskumy potvrdili, že niektoré veci sa deti skutočne naučia ešte pred narodením. 

Chute

Profesor Peter Hepper z Kráľovskej Univerzity v Belfaste prišiel s projektom, ktorým zisťoval, či môžu deti ovplyvňovať chute ešte pred narodením. Sledoval budúce mamičky, ktoré jedli cesnak a tie, ktoré ho nekonzumovali vôbec. Z výsledkov jednoznačne vyšlo, že deti matiek, ktoré v tehotenstve konzumovali cesnak, ho neskôr tiež obľubovali. Podobný výskum urobil aj s mrkvovou šťavou, ktorú pili budúce mamičky a skúšali ju potom dávať už 5-6 mesačným deťom, ktorým veľmi chutila. Toto sú podľa odborníka jasné dôkazy o tom, že deti rozpoznávajú chute už v maternici.

Zdroj: Profimedia

​Zvuky

Fínski vedci robili experiment, pri ktorom sledovali dve skupiny budúcich mamičiek. Jedna skupina počúvala uspávanky každý deň, druhá skupina zase vôbec. Výsledok bol taký, že bábätká prvej skupiny žien reagovali na pustené piesne a bábätkám druhej skupiny matiek boli úplne ľahostajné. Vedci prišli týmto k záveru, že deti rozpoznávajú zvuky ešte kým sú v brušku.

Zdroj: Profimedia

​Rozpoznanie ľudskej reči

Psychológ z Univerzity v New Yorku, Athena Vouloumanos, porovnával reakcie novonarodených detí na ľudskú reč a zistil, že na ňu skutočne reagujú. Keď dokonca počuli svoj materinský jazyk, zbystrili pozornosť. Podľa Vouloumanosa by mohlo práve dobré akustické prostredie pomáhať deťom v brušku a tiež predčasne narodeným deťom predchádzať poruchám reči. Stačí na to úplne jednoduchá vec, ktorú mnohé budúce matky robia intuitívne – rozprávať sa s dieťatkom ešte pred narodením. Tento výskum potvrdil, že to má oveľa väčší zmysel, ako sa predpokladalo.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: bbc.com/brightside.me

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
06:00 Krimi
06:30 Noviny TV JOJ
06:05 Ninja Factor USA IV.
06:50 Simpsonovci XXIV.
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 PÁLI VÁM TO
06:05 TIPOS INFO
06:10 Nové bývanie
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:30 Príbehy vreckových dráčikov
06:10 Angel-A
07:50 Vrtěti ženou
09:35 Adolf Eichmann