Vedci odhalili, aký je najlepší vek na materstvo: Je oveľa vyšší, ako by ste čakali!

Vedci odhalili, aký je najlepší vek na materstvo: Je oveľa vyšší, ako by ste čakali! Zdroj: ISIFA
To, kedy sa žena stane matkou, závisí od viacerých kritérií, každý vek má svoje výhody aj nevýhody. Najnovšie výsledky však ukázali, kedy je to pre samotnú ženu a jej zdravie prospešné najviac.

Priemerný vek, kedy sa žena stane po prvýkrát matkou stále stúpa. Spôsobujú to viaceré faktory, akými sú pevný vzťah, materiálne zabezpečenie, či kariéra. Priviesť na svet dieťa je nádherná, aj keď zodpovedná a náročná cesta v akomkoľvek veku. Najnovší výskum však ukázal, v akom veku má materstvo pre ženu najväčšie výhody.

Najlepší vek na dieťa

Kým na jednej strane je tehotenstvo po 35. roku života ženy stále považované za rizikové, vedci potvrdili, že tehotenstvo práve v tomto veku má mnoho výhod pre matku.

Najnovšia štúdia vykonaná na Univerzite Southern California ukazuje, že pôrod po dosiahnutí 35 roku života zlepšuje duševné schopnosti matky a predlžuje priemernú dĺžku jej života.
   
Tieto zistenia súvisia s nárastom hormónov - estrogénu a progesterónu počas tehotenstva, ktoré majú priaznivý vplyv na funkciu mozgu, a to najmä v prípade, keď bola žena tehotná v neskoršom veku.

Rozhodnúť sa mať dieťa je najkrajšia vec v živote ženy, nech už sa to stane v akomkoľvek veku. Všetko má svoje výhody aj nevýhody, preto berte tento výskum iba ako zaujímavosť, nie odporúčanie!

Zdroj: joj.sk

Zdroj: womenshealthmag.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:00 Súdna sieň
10:00 Súdna sieň
11:00 ZÁCHRANÁRI
08:55 Simpsonovci IV.
09:25 Simpsonovci IV.
10:10 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
07:55 Panelák
09:20 Policajt z L.A.
10:30 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
09:05 Sníček
09:25 Krtko
09:30 Zubor Pompík
09:05 Hudba ticha
11:10 Skoro dospělá
12:50 Muž, který se směje