12 srdečných rád babičky pre svoju novorodenú vnučku: Dojemné a pravdivé

12 srdečných rád babičky pre svoju novorodenú vnučku: Dojemné a pravdivé Zdroj: Thinkstock
Tento dojemný list sa šíri po internete rýchlosťou svetla, pretože sú v ňom múdre slová. Nenapísala ho matka svojej dcére, ale babička vnučke. Pretože až ako stará mama si uvedomila dôležitosť a význam týchto slov.

Keby som mohla napísať tento list pred štvrťstoročím tvojej mamičke, bolo by to super! Lenže vtedy som mala dvadstaťpäť rokov. Mala som veľa iných starostí: ráno som musela nakŕmiť tvoju mamu, odviesť ju do jasličiek, rýchlo utekať na prednášky a večer zase vyzdvihnúť, uvariť doma večeru. A stále dookola. Tvoj dedko pracoval v noci.

A keď tvoja mama plakala až do rána, nikto ma vtedy nevystriedal. Ale v tom nejde len o nedostatok času. Keď máš 25-rokov, nedokážeš poriadne urobiť ani praženicu. No, nie som si veľmi istá, že teraz v 50-rokoch viem o živote omnoho viac než vtedy. Ale som koniec koncov tvoja babička a či chceš alebo nie, máme mnoho spoločného. Veľmi by som si priala, aby si bola v živote šťastná.

Neboj sa padnúť

Z bicykla, z hojdačky, na korčuliach alebo len tak na rovine. Bude to bolieť (niekedy veľmi), ale musíš byť obratná, rýchla a zdvihnúť sa, hoci ti bude do plaču.

Zdroj: Thinkstock

Neboj sa psov

Pretože tvoji rodičia majú dvoch, my s dedkom tri a dúfam, že si ich všetky zamiluješ, pretože inú voľbu vlastne nemáš. Prepáč.

Neboj sa hovoriť to, čo si myslíš

Nemusíš byť vždy za dobre vychovanú slečnu a dobré dievčatko a mlčať. Keď sa chceš pohádať, tak to urob. Nie si povinná skrývať svoje názory ani kvôli kamarátstvu, ani kvôli láske. Ak si niekto nechce vypočuť tvoj názor alebo si robí nároky na tvoju „lojalitu“, tak nech ide do čerta s takým priateľstvom alebo láskou.

Zdroj: Thinkstock

Neboj sa priznať si chybu

To vedia len veľmi silné dievčatá. A ty takou aj budeš. Je skutočne ťažké povedať: Prepáč, mýlila som sa, pretože som to vtedy tak cítila. Môžem urobiť niečo, aby som to napravila? Ale keď sa toto naučíš, nikto nad tebou nebude môcť zvíťaziť.  

Neboj sa zlého hodnotenia

A nielen v škole (aj keď v škole tiež). Nejaká štvorka alebo päťka ťa predsa nesmie rozhádzať. Zistíš aspoň, kde sú tvoje slabé miesta a na čom by si mala zapracovať. Pamätaj si, že zlé hodnotenie neznamená, že zlá si ty sama. Je to len motivácia k ďalšiemu jednaniu.

Neboj sa prehry

Prehra je rovnaká, ako keď spadneš. Čím viac to bolí, tým užitočnejšie to je. Keď si prehrala (v matematickej olympiáde alebo v zápase o najkrajšieho chlapca), zvýši to výrazne tvoje šancu na výhru do budúcna. Lebo už budeš vedieť, aké je tvoje slabé miesto.

Zdroj: Boredpanda

Neboj sa byť neobľúbená

Za prvé, aj tak to prejde. A za druhé, tvoja neobľúbenosť sa môže stať výborným dôvodom, aby si sa pustila do niečoho nezvyčajného. Zatiaľ čo všetky tie kráľovné a králi budú vysedávať pri drinku alebo budú sedieť pri internete, ty sa môžeš niečo naučiť. Jazdiť na koni, naučiť sa cvičiť tučniakov... V 20-rokoch budú všetci „obľúbenci“ sedieť v krčme a ty pôjdeš na svoju prvú expedíciu.

Neboj sa zamilovať

Čo môžeš stratiť? Ak bude k tebe ľahostajný, prestaneš na neho myslieť a nájdeš si takého, ktorý odpovie na tvoje city. Ale čo keby ťa tiež miloval? Zamysli si nad tým sama. Možno sa tiež bojí hovoriť o svojich citoch k tebe, pretože má strach, že bude počuť tvoje NIE. Myslíš na ženskú hrdosť? Lenže tí, ktorí ti o nej budú hovoriť, ti často len závidia. Pretože tebe sa TO už prihodilo.

Zdroj: Pinterest.com

Neboj sa pôrodu

Nebudem ti klamať, bolí to, a to poriadne. Avšak medicína sa rozvíja, takže možno to nebude už pre teba problém. A navyše – stojí to za to.

Neboj sa rozvodu

Pokiaľ k tomu dôjde - stať sa môže všetko – len tak, pre nejakú chybu alebo pre niekoho vinu, určite neprepadni panike a zúfalstvu. Rozvod nie je žiadny koniec, je to len nový začiatok, možno dokonca niečoho krajšieho.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:30 Dovidenia, stará mama! II.
11:00 Dovidenia, stará mama! II.
11:50 MILÁČIKOVO
09:55 NA CHALUPE
11:05 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
12:00 NOVÉ BÝVANIE
09:45 Áno, šéfe USA III.
10:35 Áno, šéfe! USA IV.
11:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti II.
09:40 Nádech pro lásku
11:45 Útěk ze Sibiře
14:10 Divergence