Výchovný TRIK, s ktorým upokojíte každé dieťa: Pôjde to aj bez kriku!

Výchovný TRIK, s ktorým upokojíte každé dieťa: Pôjde to aj bez kriku! Zdroj: Thinstockphotos
I keď svoje deti nadovšetko milujeme, zvládnuť ich hnev, vzdor a častý plač, dá zabrať aj najpokojnejším povahám. Vyskúšajte metódu, ktorá upokojí aj toho najväčšieho divocha.

Niektoré tipy na zvládnutie rozzúreného dieťaťa sú možno vtipné, ale určite nie účinné. Napríklad metóda – „ak začne dieťa kričať, začni tiež“, určite nefunguje. Dieťa síce na chvíľu prestane, lebo sa zľakne, ale po chvíli začne kričať opäť.

Ako najčastejšie reagujete, keď vaše deti vystrájajú? Väčšina z nás na ne zakričí - „Ticho! Upokojte sa! Už dosť!“ a podobne. A väčšinou máme nejakú prácu, napríklad varíme, upratujeme, sme v kúpeľni. Teda, nie sme priamo pri nich.

Zdroj: Thinstockphotos
V čom spočíva výchovný trik?

Metóda, ktorú odporúčajú mnohí detskí psychológovia, je úplne jednoduchá. Celý trik spočíva v tom, že ak chcete dieťa upokojiť, musíte sa k nemu jednoducho PRIBLÍŽIŤ.

Ak napríklad varíte a dieťa začne zúriť v obývačke na gauči, nekričte naňho z kuchyne. Príďte k nemu, pozrite mu do tváričky, chyťte ho za ruku a v kľude mu dohovorte.

Zdroj: Thinstockphotos
Táto výchovná metóda funguje až v 90% prípadoch. Ak na vaše dieťa nezaberie, aj tak ju používajte. Je to dobré aj pre vás.

Ak dieťa upozorníte z tesnej blízkosti, určite nebudete taká nervózna a poviete mu to ľahšie a pokojnejšie. A možno si uvedomíte, že činnosť, ktorú ste kvôli nemu prerušili, nebola až taká dôležitá. (napríklad sedenie za počítačom...)

Vzorové situácie, kedy môžete trik uplatniť

  • Dieťa je príliš hlučné.
  • Deti nerobia to, o čo ste ich požiadali. (napríklad nechcú upratať hračky).
  • Deti sa hádajú medzi sebou.
  • Deti nepočúvajú, čo im hovoríte.
  • Sú podráždené a podobne.

Nezabúdajte, že deti nám často svojim krikom a mrzutou náladou dávajú najavo to, že nás potrebujú. Nie za sporákom, nie za počítačom, či pri televízii, ale jednoducho pri nich...

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:30 Dovidenia, stará mama! II.
11:00 Dovidenia, stará mama! II.
11:50 MILÁČIKOVO
09:55 NA CHALUPE
11:05 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
12:00 NOVÉ BÝVANIE
10:35 Áno, šéfe! USA IV.
11:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
12:35 Veľké upratovanie: New York I.
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti II.
11:20 Arthur a Minimojovia
09:40 Nádech pro lásku
11:45 Útěk ze Sibiře
14:10 Divergence