Výchovný TRIK, s ktorým upokojíte každé dieťa: Pôjde to aj bez kriku!

Výchovný TRIK, s ktorým upokojíte každé dieťa: Pôjde to aj bez kriku! Zdroj: Thinstockphotos
I keď svoje deti nadovšetko milujeme, zvládnuť ich hnev, vzdor a častý plač, dá zabrať aj najpokojnejším povahám. Vyskúšajte metódu, ktorá upokojí aj toho najväčšieho divocha.

Niektoré tipy na zvládnutie rozzúreného dieťaťa sú možno vtipné, ale určite nie účinné. Napríklad metóda – „ak začne dieťa kričať, začni tiež“, určite nefunguje. Dieťa síce na chvíľu prestane, lebo sa zľakne, ale po chvíli začne kričať opäť.

Ako najčastejšie reagujete, keď vaše deti vystrájajú? Väčšina z nás na ne zakričí - „Ticho! Upokojte sa! Už dosť!“ a podobne. A väčšinou máme nejakú prácu, napríklad varíme, upratujeme, sme v kúpeľni. Teda, nie sme priamo pri nich.

Zdroj: Thinstockphotos
V čom spočíva výchovný trik?

Metóda, ktorú odporúčajú mnohí detskí psychológovia, je úplne jednoduchá. Celý trik spočíva v tom, že ak chcete dieťa upokojiť, musíte sa k nemu jednoducho PRIBLÍŽIŤ.

Ak napríklad varíte a dieťa začne zúriť v obývačke na gauči, nekričte naňho z kuchyne. Príďte k nemu, pozrite mu do tváričky, chyťte ho za ruku a v kľude mu dohovorte.

Zdroj: Thinstockphotos
Táto výchovná metóda funguje až v 90% prípadoch. Ak na vaše dieťa nezaberie, aj tak ju používajte. Je to dobré aj pre vás.

Ak dieťa upozorníte z tesnej blízkosti, určite nebudete taká nervózna a poviete mu to ľahšie a pokojnejšie. A možno si uvedomíte, že činnosť, ktorú ste kvôli nemu prerušili, nebola až taká dôležitá. (napríklad sedenie za počítačom...)

Vzorové situácie, kedy môžete trik uplatniť

  • Dieťa je príliš hlučné.
  • Deti nerobia to, o čo ste ich požiadali. (napríklad nechcú upratať hračky).
  • Deti sa hádajú medzi sebou.
  • Deti nepočúvajú, čo im hovoríte.
  • Sú podráždené a podobne.

Nezabúdajte, že deti nám často svojim krikom a mrzutou náladou dávajú najavo to, že nás potrebujú. Nie za sporákom, nie za počítačom, či pri televízii, ale jednoducho pri nich...

TV Program

21:50 INKOGNITO
23:00 Myšlienky vraha IV.
23:55 Profesionáli II.
22:20 V divočine s Bearom Gryllsom
23:20 OKTAGON - VÝZVA IV.
00:30 Život po ľuďoch
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Kravaťáci VII.
22:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
22:15 Alibi na klíč
23:55 Všechny prachy světa
02:00 Politické kruhy