Šokujúci dôkaz: Toto spôsobuje FAJČENIE bábätkám v brušku!

Šokujúci dôkaz: Toto spôsobuje FAJČENIE bábätkám v brušku!

Najnovší výskum odborníkov zverejnil rukolapné dôkazy o škodlivosti fajčenia na nenarodené deti. Ultrazvukové snímky snáď budú dostatočným varovaním pre všetky budúce mamy, ktoré sa cigariet nevedia vzdať!

S ultrazvukovým 4D vyšetrením sa stretla snáď každá matka. Rodičia môžu využiť najmodernejšie metódy, aby mohli svoje dieťa sledovať ešte pred príchodom na svet. A presne túto metódu využila aj odborníčka, aby zistila, ako na nenarodené dieťa vplýva fajčenie.

Ako prebiehal výskum?

Doktorka Reisslandová sledovala 20 nastávajúcich mamičiek. Z tohto počtu štyri ženy vyfajčili priemerne po 14 cigariet denne. Lekárka podrobne študovala ich ultrazvukové snímky v 24., 28., 32. a v 36. týždni. Zaznamenaných bolo tisíce drobných mimických pohybov a prebehlo porovnávanie u žien čo fajčili a tými, čo nefajčili.

Zdroj: youtube

Šokujúce zistenia

Doktorka Nadja Reisslandová z Durhamskej univerzity poukazuje na snímky, ktoré jasne ukazujú, že deti žien, ktoré fajčia, sa v priestore maternice pohybujú oveľa rýchlejšie. Neustále si chytajú hlavičku aj tvár, akoby sa chceli brániť. Je evidentné, že sa necítia dobre. Naopak deti nefajčiarok boli oveľa kľudnejšie, pokojnejšie, bez zrýchlených a výrazných pohybov, uvádza Daily Mail.

Aký je záver?

Táto štúdia bola len pilotná, sú potrebné ďalšie, aby potvrdili tieto zistenia, prípadne priniesli ďalšie dôležité poznatky. Isté však je, že okrem iného, sa deťom môže spomaliť vývoj centrálneho nervového systému. Tehotné fajčiarky zvyšujú aj riziko predčasného pôrodu, dýchacie problémy, či syndróm náhleho úmrtia bábätka.

Doktorka verí, že zverejnením týchto informácii, presvedčí budúce matky, aby odhodili cigarety. Je smutné, že ohrozujú svoje vlastné dieťa ešte pred príchodom na tento svet...

Zdroj: Daily Mail

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
19:00 Klamári I.
17:00 Ovečka Shaun VI.
17:10 Maxipes Fík II. - Divoké sny Maxipsa Fíka
17:20 Máša a medveď I.
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové
20:15 Na shledanou tam nahoře