Dievča s Downovým syndrómom vysmiali: Gesto jej spolužiakov vás dojme

Dievča s Downovým syndrómom vysmiali: Gesto jej spolužiakov vás dojme Zdroj: abc news
Štrnásťročné dievča si splnilo svoj sen a stalo sa členkou školského družstva roztlieskavačiek. Vystúpenie pred zápasom najskôr nedopadlo dobre. Všetko však zachránilo úžasné gesto chlapcov z basketbalového tímu.

Desiree Andrews sa narodila s Downovým syndrómom, no napriek tomu mala túžby a sny rovnako ako ostatné dievčatá v jej veku. Podľa vzoru jej obľúbeného seriálu, sa zo všetkého najviac túžila stať roztlieskavačkou.

Zdroj: abc news

Zničený sen

Školáčke sa jej veľká túžba splnila a so skupinou roztlieskavačiek vystúpila pred basketbalovým zápasom. Namiesto radosti však prišiel smútok a sklamanie. Obecenstvo neocenilo tanečný výkon snaživej Desiree a jej snahe sa v priebehu vystúpenia vysmiali.

Zdroj: abc news

Hrdinské gesto

Dievča s Downovým syndrómom zostalo sklamané a smutné. Našťastie, našiel sa jeden odvážlivec z basketbalového tímu, ktorý neváhal a nešťastného dievčaťa sa zastal. Hrdinsky predstúpil pred celé hľadisko a poprosil divákov, aby s tým prestali. Postupne sa k nemu pridal aj zbytok družstva. Po týždni, keď sa konal ďalší zápas, sa spolužiaci rozhodli, že Desiree vyjadria verejne svoj obdiv a podporu. Zápas sa konal na jej počesť a vedenie školy premenovalo telocvičňu na „D's House“. Akcie sa zúčastnili aj jej rodičia a priatelia, ktorí neskrývali dojatie...

Zdroj: ABC news

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green