Podporujte deti v kreativite a zručnostiach: S touto knihou sa nudiť určite nebudú!

Podporujte deti v kreativite a zručnostiach: S touto knihou sa nudiť určite nebudú! Zdroj: rik.sk
Po úspechu na obrazovkách detskej televízie RiK sa relácia Zabi nudu! dočkala aj svojej knižnej podoby. Ak máte doma kreatívne a tvorivé deti, táto knižka ich rozhodne poteší!

Ako často vám deti vravia, že sa nudia, a koľko času strávia pri tablete či počítači? Pomôžte im vyplniť si voľný čas zmysluplne, napríklad aj touto skvelou knižkou, s ktorou zažijú nielen kopec zábavy, ale rozvinú aj svoje kreatívne a manuálne zručnosti.

Viac nám o knižke prezradila autorka – Branislava Hronská​
Zdroj: súkromný archív

​Branka, pre aké deti odporúčaš knihu Zabi nudu?

Kniha Zabi nudu! je pre všetky kreatívne deti, ktoré rady niečo tvoria. Väčšinou sú na takéto majstrovanie potrebné aj nožnice, tavná pištoľ či dokonca orezávač, a preto je vhodná pre nie úplne najmenších, od 9 rokov. Deti v nej nájdu aj jednoduché návody, ktoré zvládnu samy, ale aj také, pri ktorých im radšej pomôžu rodičia, a tak sa spoločne zabavia.

Diváci, ktorí poznajú reláciu Zabi nudu, si určite vedia predstaviť, čo bude v knihe. Skús ju predstaviť aj tým, ktorí reláciu nevideli.

Ručné práce a vyrábanie rôznych vecí pozná snáď každý už zo škôlky či školskej družiny. Je výborné, že deti sa pri takýchto činnostiach zabavia a rozvíjajú svoju fantáziu, predstavivosť a kreativitu. Preto sme vytvorili reláciu, ktorá je plná nápadov a návodov. Mojou inšpiráciou boli Youtuberi, a preto je kniha plná návodov na cool veci. Deti ich využijú v škole – ako peračník či zošit, alebo doma – napr. stojan na perá, organizér vecí na stôl, vešiak na stenu alebo svietniky. Postup práce je zvýraznený aj obrázkami a dokonca pri každom návode je aj link a QR kód, kde deti nájdu video, ako na to.

Tvorivé a kreatívne nápady a ručná práca sú väčšinou doménou dievčat. Nájde sa v knihe aj niečo, čo osloví chlapcov?

Malých domácich majstrov určite poteší, keď si vyrobia napríklad vlastný obal na mobil. V knihe deti nájdu aj dve verzie vešiaka na stenu – aj do dievčenskej, aj do chlapčenskej izby. A pre tých nezbednejších som vybrala návod na intergalaktický sliz na hranie, jedlý sliz či „nachytávky“ na prvý apríl ;)

Prečo by rodičia mohli knihu kúpiť svojim deťom? Vyzdvihla by si niečo špeciálne?

Pre deti je dôležité, aby si rozvíjali jemnú motoriku aj trpezlivosť. A ručné práce sú pre to najlepšie! Musia sa naučiť, ako presne strihať, kresliť rovné čiary, oblúky, lepiť maličké trblietky… a ešte si popritom vyrobia veci, na ktoré budú hrdé. Knihou Zabi nudu! rodičia povzbudia svoje deti, aby sa samy zabavili a ani nezistia, že sa popri tom aj niečo učia.

Taktiež sme vytvorili balíčky, v ktorých rodičia nájdu všetko na výrobu jednej veci, ktorú si vyberú. Či už je to látka, gumičky, trblietky, farby, štipce, pohárik… - stačí si vybrať, čo chce dieťa vyrobiť a vo vnútri balíčka na to nájde potrebné „ingrediencie“. Samozrejme, nesmie chýbať postup a link na video. Balíčky sa predávajú v knihkupectvách Panta Rhei v oddelení Creative. Prajem veľa zábavy!

Zdroj: rik.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
09:30 POLICAJTI V AKCII
06:05 Planéta bez ľudí II.
06:45 Prvé oddelenie II.
07:05 Chutíš mi
06:30 X Factor Veľká Británia XIII.
08:45 Nákupné maniačky
10:05 NOVÉ BÝVANIE
06:15 Timothy ide do školy
06:40 Bob a Bobek králiky z klobúka
06:50 Máša a medveď I.
06:25 Lagerfeld - důvěrné
08:05 Černí baroni
09:55 Je prostě báječná