Geniálne 5-minútové cviky s PRSTAMI: Poradia si s chorobami aj s emóciami

Geniálne 5-minútové cviky s PRSTAMI: Poradia si s chorobami aj s emóciami Zdroj: Profimedia
Aj vy pri bolesti automaticky siahate po tabletke? Vyskúšajte tento úžasný alternatívny spôsob liečby, ktorý vám pomôže premôcť nielen bolesť, ale napríklad aj zlú náladu či depresiu.

Táto starodávna metóda je založená na reflexnej terapii - reflexológii. Je to viac ako tisíc rokov stará ázijská masáž, ktorá sa považuje za jednu z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny a samoliečby.

Na koncoch končatín, v tomto prípade rúk, sa nachádzajú nervové zakončenia, ktoré priamo ovplyvňujú vnútorné orgány a tiež emočný stav.

Sériu týchto jednoduchých reflexných cvikov zostavila odborníčka Jin Shin Jyutsu. Cviky určite nenahradia lekársku pomoc, ale môžete sa vďaka nim napríklad vyhnúť častému užívaniu tabletiek proti bolesti, prípadne si takto dopĺňať energiu.

Pozrite sa, s akými emóciami sa spájajú jednotlivé prsty.

Zdroj: Profimedia

1. Palec - úzkosť a bolesti hlavy

Palec nesie symbolicky váhu všetkých rozhodnutí. Obyčajne sa spája s pocitmi úzkosti a s depresiou. Rovnako je spojený s oblasťou žalúdka. Ak máte náročné obdobie, zažívate veľa stresu, nervozity a tiež bolesti hlavy, vyskúšajte pôsobiť práve na palec. Obopnite ho dlaňou druhej ruky podľa obrázka, zhlboka dýchajte, môžete zavrieť oči. Vydržte 3 až 5 minút. Cvik môžete opakovať niekoľkokrát denne.

Zdroj: littlethings.com

2. Ukazovák – strach, problémy s obličkami, svalstvo, chrbtica

Ukazovák sa spája so stavmi strachu a zmätku. Zo zdravotného hľadiska si pôsobením na ukazovák môžete výrazne pomôcť pri problémoch s obličkami, úľavu prinesie aj ľuďom, ktorý majú problémy so svalstvom a tiež pri bolestiach chrbtice.

Zdroj: littlethings.com

3. Prostredník – hnev, podráždenosť, únava, bolesti, zápal

Tento prst je spojený s pocitmi hnevu a podráždenosti. Práve reflexné cvičenie zamerané na prostredník, dokáže uľaviť pri bolesti a zápale v tele, je účinný aj pri problémoch s pečeňou. Tento cvik má tiež silný relaxačný účinok, upraví tlak a pri silnej únave vám dodá novú silu a energiu.

Zdroj: littlethings.com

4. Prstenník – smútok, negativita, tráviace problémy a ťažkosti s dýchaním

Prstenník sa spája s pochybnosťami o sebe, negatívnou a smutnou energiou. Ak máte podobné emócie určite vyskúšajte pôsobiť práve na tento prst. Táto masáž vám prinesie pomoc aj pri problémoch s trávením a tiež pri dýchacích ťažkostiach. Pri samotnom cvičení nezabudnite pravidelne dýchať a sústreďte sa na pôsobenie na konkrétny prst.

Zdroj: littlethings.com

5. Malíček – nervozita, stres, nízke sebavedomie, rôzne bolesti tela

Malíček sa najviac spája s nízkym sebavedomím, stresom a častou nervozitou. Okrem toho, že na posilnení svojho sebavedomia môžete denne pracovať, vyskúšajte aj stláčanie tohto prsta po dobu 3 až 5 minút. Masáž je osožná aj pri rôznych bolestiach na tele.

Zdroj: littlethings.com

Zdroj: littlethings.com

AKTUÁLNE NA JOJ.SK

Najnovšie správy

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Dvaja nosáči a video
19:35 Profesionáli VIII.
20:25 Sestry
17:10 Áno, šéfe USA III.
18:05 Columbo
20:10 Kosti XI.
18:00 Máša a medveď II.
18:05 Požiarnik Sam IX.
18:25 Okido I.
16:35 Slunce, seno, erotika
18:30 Cirque du Soleil: Vzdálené světy
20:15 Car a Matilda