Horoskop starých Grékov: Ktorý boh vládne vášmu znameniu?

11.05.2015 17:44 Preženu.sk Relax
Horoskop starých Grékov: Ktorý boh vládne vášmu znameniu? Zdroj: Thinkstockphotos
Rovnako, ako klasický zverokruh, aj astrológia starovekých Grékov predstavuje dvanásť znamení, ktoré sa identifikovali podľa dvanástich zoskupení hviezd viditeľných na nočnej oblohe v priebehu celého roka.

Poznáte svoje znamenie podľa antickej mytológie? Pozrite sa, ktorý z gréckych bohov vládne práve vám a čo to o vás prezrádza.

Themis (23. 9. – 22. 10.)

Themis bola stelesnením božského rádu, zákona a zvyku. Rovnako ako ona ste aj vy veľmi organizovaní a máte zmysel pre poriadok. Vašou životnou stabilitou je rodina a vaši blízki. V otázkach manželstva, partnerstva a nevery ste nekompromisní. Ak vás raz niekto zradí, nikdy mu to neodpustíte. V práci ste ťahúňmi tímu a váš zamestnávateľ veľmi dobre vie, čo vo vás má.

Hádes (23. 10. – 21. 11.)

Najstarší z gréckych bohov a boh podsvetia Hádés je často zobrazovaný ako negatívna postava, ktorú nemal nikto príliš v láske. V menšej miere sa tieto veci môžu diať aj jedincom narodeným pod jeho nadvládou. Ste sebavedomí, avšak pomerne uzavretí ľudia. Nikoho si len tak nepúšťate k telu a nemáte vo zvyku šíriť klebety. Práve kvôli tomu vás ľudia môžu považovať za arogantných. Ťažko by ale mohli byť viac vzdialení od pravdy. Ste veľmi zodpovední a máte silnú sexualitu. S vernosťou nemáte problém, ak ste v partnerstve spokojní.

Zeus (22. 11. – 21. 12.)

Narodili ste sa v znamení, ktorému nevládne nikto iný ako samotný Zeus. Rovnako ako on máte problém so záväzkami. Niežeby ste museli nutne splodiť toľko nemanželských detí, ale neznesiete, ak vás niekto alebo niečo zväzuje. Potrebujete svoju slobodu. Ste voľnomyšlienkari a milujete poznávanie nového, či už ide o cudzie krajiny, kuchyne alebo osoby. Máte veľmi ústretovú, priateľskú povahu a silné kúzlo osobnosti. Aj preto ste v spoločnosti veľmi obľúbení.

Kronos (22. 12. – 19. 1.)

Kronos nebol antickým bohom, ale najmladším z Titánov a otcom Dia, Háda a Poseidóna. Rovnako ako on ste aj vy veľmi prozreteľní a snažíte sa svoj život do posledných detailov naplánovať. Nečakané situácie vás vyvádzajú z rovnováhy, preto sa im snažíte predchádzať. Ste veľmi cieľavedomí a zodpovední. Svoje city nedávate príliš najavo, rozhodne to ale neznamená, že by ste boli chladní. Ak skutočne milujete, dokážete pre svojho partnera položiť život.

Úranos (20. 1. – 18. 2.)

Úranos bol bohom neba, nebom samotným a otcom 12 Titánov. Podľa gréckej mytológie nemal veľa dobrých vlastností. To, čo odovzdal svojmu znameniu, je však voľnomyšlienkárska povaha a „hlava v oblakoch“. Ste večnými rojkami, majstrami v stavaní vzdušných zámkov a veľmi kreatívnymi jedincami. Ste priateľskí a spoločenskí, ale súčasne milujete samotu. Vašou silnou stránkou je lojálnosť a veľká miera tolerancie. Nikoho nesúdite a ste toho názoru, že všetci sú si rovní. Veríte svojim zásadám a ste vždy pripravení ich hájiť.

Poseidon (19. 2. – 20. 3.)

Poseidon, boh morí a oceánov, dal jedincom narodeným v jeho znamení veľmi pokojnú, premýšľavú povahu. Ste tichá voda, od ktorej by nikto nečakal žiadne drámy. To však prestáva platiť v okamihu, keď vám pretečie váš pohár trpezlivosti. Ak ste nespokojní, dokážete to dať veľmi dôrazne najavo. Síce nie je ľahké dočkať sa od vás hlasitých scén, vaše tiché mlčanie a chlad dokáže vydesiť omnoho viac. Máte svoje názory, ktoré nikomu nevnucujete a ani sa s nimi príliš nezverujete. Ste zdravo sebavedomí a cieľavedomí, ale súčasne ste presvedčení, že nič nemá cenu získavať „cez mŕtvoly“.

Zdroj: blesk.cz

AKTUÁLNE NA JOJ.SK

Najnovšie správy

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:35 Profesionáli II.
20:25 Navždy v mojom srdci
22:35 Stávka na nevestu
18:00 Columbo
20:10 Kosti XII.
21:00 Kosti XII.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:35 Mámy na nože
20:15 Bod zlomu
22:15 Rukojmí