Horoskop starých Grékov: Aké je vaše znamenie podľa antickej mytológie?

11.05.2015 17:36 Preženu.sk Relax
Horoskop starých Grékov: Aké je vaše znamenie podľa antickej mytológie? Zdroj: Thinkstockphotos
Rovnako, ako klasický zverokruh, aj astrológia starovekých Grékov predstavuje dvanásť znamení, ktoré sa identifikovali podľa dvanástich zoskupení hviezd viditeľných na nočnej oblohe v priebehu celého roka.

Poznáte svoje znamenie podľa antickej mytológie? Pozrite sa, ktorý z gréckych bohov vládne práve vám a čo to o vás prezrádza.

Ares (21. 3. – 19. 4.)

Ares bol gréckym bohom vojny a bol jedným z mála detí, ktoré mal Zeus so svojou manželkou Herou. Typickými vlastnosťami tohto boha a ľudí narodených pod jeho nadvládou sú vznetlivá, priama povaha a ochota „biť sa“ za svoju pravdu až do poslednej kvapky. Jedinci narodení v tomto znamení veľmi rozlišujú medzi ženským a mužským svetom a majú silnú sexualitu. Žijú prítomným okamihom, túžia po výhre a majú obrovskú odvahu. Na druhej strane konajú bez premýšľania a často ich ovláda ich ego.

Afrodita (20. 4. – 20. 5.)

Nad vaším znamením stojí bohyňa lásky Afrodita, ktorá poplietla hlavu nejednému bohu i smrteľníkovi. Do vienka vám dala okúzľujúcu, avšak trochu ľahkomyseľnú povahu. Spoliehate sa na to, že všetko sa nejako vyrieši samo a že žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa uvarí. Život je pre vás cesta plná zážitkov. Napriek tomu, že dokáže prijať zodpovednosť nad niečím, na čom vám skutočne záleží, pri maličkostiach si s tým hlavu nelámete. Vernosť vo vzťahu sa vás týka až v prípade, že nájdete niekoho, po koho boku si skutočne dokážete predstaviť zvyšok vášho života.

Hermes (21. 5. – 20. 6.)

Božský posol Hermes dáva jedincom narodeným v jeho znamení celoživotnú hravosť. Ste večnými deťmi, v tom najlepšom slova zmysle. Občas síce konáte trochu nezodpovedne a skúšate, čo všetko si môžete dovoliť, no vaša priateľská, ústretová a bezprostredná povaha vás väčšinou vytiahne z každého problému. Vaše záľuby bývajú veľmi pestré – od cestovania cez literatúra až po šport. Máte okolo seba veľa priateľov a spravidla vediete aktívny spoločenský život.

Artemis (21. 6. – 22. 7.)

Bohyňa lovu, zvierat a rastlín Artemis niesla zodpovednosť za všetko živé a bezbranné na zemi. Rovnaká zodpovednosť a láska k prírode a zvieratám je vlastná aj vám. Máte veľmi idealistickú povahu, ťažko sa zmierujete s bezprávím a snažíte sa chrániť a pomáhať všetkým, ktorí to potrebujú. Máte veľmi silno vyvinutú intuíciu. Vašou nevýhodou ale je, že ste až príliš empatickí a často si robíte starosti s niečím, čo vlastne nie je váš problém. Keď milujete, milujete absolútne a bezpodmienečne.

Apollon (23. 7. – 22. 8.)

Rovnako, ako boh slnka, svetla a umenia Apollon, ste aj vy veľmi kreatívni jedinci. Aj keď nemusí ísť práve o umelecké sklony, máte minimálne jeden talent, ktorým skutočne vynikáte a ktorého ste si dobre vedomí. Jedinci narodení v tomto znamení sú spravidla optimisti a extroverti. Milujete spoločnosť a často ste jej ozdobou. Máte silné morálne zásady, ale nikomu ich nevnucujete. Vo vašej povahe sa ale prejavuje aj istá márnivosť. Potrpíte si na všetko, čo je pekné a trpezlivosť nepatrí medzi vaše silné stránky.

Persefona (23. 8. – 22. 9.)

Napriek tomu, že Persefona bola bohyňou podsvetia a ženou boha podsvetia Háda, bola aj bohyňou jari. Jedincom narodeným v jej znamení dala svoju citlivú a jemnú povahu. Vaša duša je až posvätne čistá a vy by ste pre druhých urobili prakticky čokoľvek, o čo vás požiadajú. Dajte si ale veľký pozor, aby ste sa nenechali ľahko zneužiť. Ste skôr introverti a v spoločnosti sa necítite úplne vo svojej koži. Máte niekoľko dobrých priateľov, ktorým sa zverujete. Ste láskyplní, citliví a máte zmysel pre spravodlivosť.

Druhú časť horoskopu pre ostatné znamenia si môžete prečítať už zajtra.

Zdroj: blesk.cz

TV Program

18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:25 Áno, šéfe USA II.
19:35 Profesionáli II.
20:25 Deň nezávislosti
18:00 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 9-1-1 III.
18:40 Požiarnik Sam IX.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
18:25 Druhá šance
20:15 Altamira
21:55 Old Boy