Majú to muži v živote ľahšie? 5 vlastností, ktoré by prospeli aj ženám

Majú to muži v živote ľahšie? 5 vlastností, ktoré by prospeli aj ženám Zdroj: Thinstockphotos
Myslíte si, že muži to majú v živote jednoduchšie? A nie je to náhodou tak, že si ženy všetko zbytočne komplikujú? Skúste sa mužským svetom motivovať a osvojte si niektoré z ich pozitívnych vlastností!

Neriešia šediny, vrásky, či každodenné líčenie pred zrkadlom. Nesťažujú sa, že si nemajú čo obliecť, nevadí im pár kíl navyše a vedia relaxovať aj v absolútnom neporiadku. Toto sú veci, ktoré asi nedokážeme. Ale muži majú aj niekoľko vlastností, ktoré by sme sa mohli od nich naučiť.

1. Muži sú večné deti

Tiež máte pocit, akoby ste mali namiesto manžela jedno dieťa navyše? Privádza vás správanie vášho chlapa často do zúfalstva? Muži väčšinou riešia veci pudovo, rovnako ako deti. Dieťa tiež nepremýšľa nad dôsledkami svojho správania. Urobí to, čo v tej chvíli chce a cíti. Vy rozmýšľate, aká vnímavá hračka by prospela k vývoju vášho dieťaťa, chlap príde do obchodu a vezme prvé, čo ho zaujme. A teší sa, ako sa bude hrať tiež. Skúste sa aj vy niekedy uvoľniť a nebrať veci až tak vážne. Všimli ste si, že mužom sa tvoria vrásky oveľa pomalšie? Možno je toto jeden z dôvodov. Na rozdiel od nás, si oni celý život ponechávajú v sebe kúsok dieťaťa.

Zdroj: Thinstockphotos

2. Nevadí im neporiadok (oni ho vlastne ani nevidia)

Všimli ste si, že chlapi majú celkom iné optické vnímanie ako ženy? Keď sa vyzliekajú, zavesia každý kus oblečenia na iné miesto, nevšimnú si, že im cestou opadalo blato z topánok, nemajú pocit, že dva týždne neumytá dlážka, je taký problém. Nechápu, že umytý riad sa musí aj odložiť a prečo nás vytáča do nepríčetna oprskané zrkadlo v kúpeľni. Namiesto toho, aby sme sa trochu poučili a poľavili zo svojich nárokov, stali sa z nás žienky domáce, ktoré už nevedia bez prachovky v ruke existovať. Všetkými silami sa snažíme o dokonalosť, ktorú nielen že náš chlap neocení, ale si ju ani nevšimne. Skúste sa niekedy jednoducho vykašľať na upratovanie a nájdite si čas na oddych a relax. Myslíte si, že s niečo stane, ak si dáte neožehlené veci a niekoľko dní sa nebude vysávať? Bez prachovky, mopu, či žehličky v ruke, sa konečne budete môcť venovať aj sebe a partnerovi.

Zdroj: Thinstockphotos

3. Nerobia viac vecí naraz

Prečo sa hráte na superženu a snažíte sa zvládať niekoľko vecí naraz? Je nutné variť 3 jedlá v tom istom čase, popri tom drhnúť kúpeľňu, okrikovať deti  ešte aj klebetiť s kamarátkou cez skype? Výsledkom je akurát to, že ste nervózna, pripálite jedlo, nevenujete sa dostatočne deťom a cítite sa vo vašom byte ako slúžka. V tejto situácii sa hodí ďalšia mužská vlastnosť, ktorou by ste sa mohli inšpirovať. Muži zásadne robia len jednu vec. Na tú sa sústredia a urobia ju na sto percent, aj keď im to niekedy trvá celý deň.

Zdroj: Thinstockphotos

4. Nevzdávajú sa svojich koníčkov  

Aj muži majú prácu a povinnosti, no napriek tomu si vedia nájsť čas na svoje koníčky, či priateľov. Problémom žien sú opäť povinnosti a domácnosť, kvôli ktorým sa  aktivity mimo domu postupne znižujú na absolútne minimum. Koníčky odkladáme, nevieme dodržať pravidelnosť v cvičení a s priateľkami sa "stretávame" väčšinou len na sociálnych sieťach. Prestaňte zo seba robiť otrokyne a nájdite si pravidelne čas aj na seba. Či už koníček, kurz, či klábosenie s kamarátkami na kávičke. Uvidíte, ako vám to prospeje. Jeden večer sa rodina bez vás zaobíde.

5. Hovoria menej, ale jasne

Toto je jedna samostatná kapitola. Ženy potrebujú donekonečna riešiť, rozpitvávať veci, ktoré sa už stali a aj tak sa nedajú zmeniť, či nebodaj rozprávajú v náznakoch a očakávajú, že to chlapovi "docvakne"... Muži hovoria (až na pár výnimiek) oveľa menej, ale zato jasnejšie. Skúste sa na seba niekedy pozrieť z jeho strany. Bavilo by vás donekonečna počúvať príhody vašej kolegyne a čo všetko ste zažili s dieťaťom na pieskovisku? Iste, potreba "kvákať" je pre nás ženy životne dôležitá a aj keby sme veľmi chceli, nedokážete sa jej vzdať. Ďalšia motivácia, aby ste si udržiavali kontakty s priateľkami. Ak si pravidelne poklebetíte, prídete domov spokojnejšia a taký bude aj váš partner. Nemusí predsa vedieť o všetkom. Zmierte sa s tým, že vás aj tak väčšinou nepočúva...

AKTUÁLNE NA JOJ.SK

Najnovšie správy

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green