Manon prišla pri nehode o ruku: Pozrite sa, ako úžasne si dokáže poradiť

Manon prišla pri nehode o ruku: Pozrite sa, ako úžasne si dokáže poradiť

Každý zdravý človek, ktorý sa denne sťažuje na množstvo vecí, by si mal pozrieť toto video. Mladé dievča na vlastnom príklade upozorňuje ľudí, aby boli opatrní a aby si vážili to, čo majú. Behom pár sekúnd sa totiž všetko môže zmeniť...

Manon Slomkowská mala ťažkú dopravnú nehodu, pri ktorej utrpela ťažké poranenia nervovej sústavy, čo zapríčinilo čiastočné ochrnutie. Ľavú ruku nemôže vôbec používať, napriek tomu sa naučila poradiť si s bežnými potrebami úplne sama.

Trpí, ale nevzdáva sa

„Každý deň sa učím zvládať lepšie svoju situáciu a hľadám nové riešenia“, povedala Manon pre Daily Mail. Dievča trpí obrovskými neuropatickými bolesťami, rovnako, ako ľudia po amputácii končatín. Jej utrpenie je fyzické aj morálne, telo je ťažko poškodené a veľmi rýchlo sa unaví. Jej návrat do bežného života bol veľmi ťažký, ale postupne zvláda stále viac a rozhodne sa nemieni vzdať!

Nič nie je samozrejmosť

Dvadsaťročná dievčina sa rozhodla zverejniť toto video, aby poukázala na to, že nikdy v živote nemáme istotu. Veci, ktoré robila celkom bežne, sa zrazu musela učiť nanovo, len s jednou rukou. Na videu môžete vidieť jej každodennú rutinu. Od zapínania podprsenky, nohavíc, trička, až po účes, či manikúru. Schválne, vyskúšajte si to s jednou rukou!

Apeluje na ostatných

Manon chce zverejnením tohto videa upozorniť všetkých ľudí, aby si uvedomili, že nie sú nesmrteľní. „Tých 30 sekúnd, kedy som si to aj ja myslela, ma takmer pripravili o život. Jazdite preto pomaly a hlavne opatrne!“, odkazuje Manon, ktorá sa napriek osudu nevzdáva.

AKTUÁLNE NA JOJ.SK

Najnovšie správy

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green