Manon prišla pri nehode o ruku: Pozrite sa, ako úžasne si dokáže poradiť

Manon prišla pri nehode o ruku: Pozrite sa, ako úžasne si dokáže poradiť

Každý zdravý človek, ktorý sa denne sťažuje na množstvo vecí, by si mal pozrieť toto video. Mladé dievča na vlastnom príklade upozorňuje ľudí, aby boli opatrní a aby si vážili to, čo majú. Behom pár sekúnd sa totiž všetko môže zmeniť...

Manon Slomkowská mala ťažkú dopravnú nehodu, pri ktorej utrpela ťažké poranenia nervovej sústavy, čo zapríčinilo čiastočné ochrnutie. Ľavú ruku nemôže vôbec používať, napriek tomu sa naučila poradiť si s bežnými potrebami úplne sama.

Trpí, ale nevzdáva sa

„Každý deň sa učím zvládať lepšie svoju situáciu a hľadám nové riešenia“, povedala Manon pre Daily Mail. Dievča trpí obrovskými neuropatickými bolesťami, rovnako, ako ľudia po amputácii končatín. Jej utrpenie je fyzické aj morálne, telo je ťažko poškodené a veľmi rýchlo sa unaví. Jej návrat do bežného života bol veľmi ťažký, ale postupne zvláda stále viac a rozhodne sa nemieni vzdať!

Nič nie je samozrejmosť

Dvadsaťročná dievčina sa rozhodla zverejniť toto video, aby poukázala na to, že nikdy v živote nemáme istotu. Veci, ktoré robila celkom bežne, sa zrazu musela učiť nanovo, len s jednou rukou. Na videu môžete vidieť jej každodennú rutinu. Od zapínania podprsenky, nohavíc, trička, až po účes, či manikúru. Schválne, vyskúšajte si to s jednou rukou!

Apeluje na ostatných

Manon chce zverejnením tohto videa upozorniť všetkých ľudí, aby si uvedomili, že nie sú nesmrteľní. „Tých 30 sekúnd, kedy som si to aj ja myslela, ma takmer pripravili o život. Jazdite preto pomaly a hlavne opatrne!“, odkazuje Manon, ktorá sa napriek osudu nevzdáva.

TV Program

10:25 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
11:35 Život s Helen
14:15 Kráľ Škorpión 2: Návrat kráľa
11:00 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
12:00 NOVÉ BÝVANIE
13:25 Bud - volejbalista
11:10 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
12:10 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
13:25 Keď je pečenie umenie III.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
12:00 Maxipes Fík
09:55 Dobrou noc a hodně štěstí
11:40 Skleněné peklo
13:25 Vzpomínky na Manhattan